Kilpailu: Tahko MTB

1 120 km Ladies 1202 Noora Kanerva Korson Kaiku 7.06.00,3
2 120 km Ladies 1207 Iida Airola Herttoniemen hiihtäjät HTH 7.19.45,3 + 13.45,0
3 120 km Ladies 1201 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 7.24.13,0 + 18.12,7
4 120 km Ladies 1204 Sari Orvola Grooppi Ylläs 7.27.03,5 + 21.03,2
5 120 km Ladies 1205 Laura Salminen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 8.07.14,4 + 1.01.14,1
6 120 km Ladies 1203 Tuula Kurkipää Helsinki 8.10.08,8 + 1.04.08,5
7 120 km Ladies 1206 Anna Ruokonen Kaupin Kanuunat 8.29.26,0 + 1.23.25,7
1 120 km Men 1385 Mauri Viitamaa Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 5.38.58,8
2 120 km Men 1403 Erki Kukk Specialized-Vo2 5.52.42,0 + 13.43,2
3 120 km Men 1247 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 5.53.27,7 + 14.28,9
4 120 km Men 1312 Ville Mäkelä Team Neon Sport 6.00.12,7 + 21.13,9
5 120 km Men 1345 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 6.06.07,8 + 27.09,0
6 120 km Men 1357 Lauri Siukola Racebike.fi / HyPy 6.08.59,0 + 30.00,2
7 120 km Men 1366 Arto Tikkala Wasa Vélocity 6.09.30,0 + 30.31,2
8 120 km Men 1285 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 6.16.10,5 + 37.11,7
9 120 km Men 1346 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 6.16.22,9 + 37.24,1
10 120 km Men 1272 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa/Team Forte Sport 6.16.47,4 + 37.48,6
11 120 km Men 1390 Mikko Kivi IK-32 6.21.07,9 + 42.09,1
12 120 km Men 1221 Henri Ahonen Kouvola 6.25.47,7 + 46.48,9
13 120 km Men 1335 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 6.26.26,2 + 47.27,4
14 120 km Men 1325 Markus Parkkinen NCK 6.34.41,9 + 55.43,1
15 120 km Men 1407 Juha Leinonen Vantaa 6.34.56,6 + 55.57,8
16 120 km Men 1386 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 6.42.45,2 + 1.03.46,4
17 120 km Men 1408 Sulev Lipp Specialized - VO2 6.42.52,8 + 1.03.54,0
18 120 km Men 1253 Jarkko Honkio Helsinki 6.45.38,5 + 1.06.39,7
19 120 km Men 1418 Viljar Kriis Specialized VO2 6.46.53,1 + 1.07.54,3
20 120 km Men 1348 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 6.47.37,7 + 1.08.38,9
21 120 km Men 1338 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 6.48.05,1 + 1.09.06,3
22 120 km Men 1279 Rauno Kokkonen TCC 6.48.36,1 + 1.09.37,3
23 120 km Men 1398 Buatovskii Evgenii Blue ystrich 6.48.40,1 + 1.09.41,3
24 120 km Men 1326 Risto Parviainen Korson Kaiku 6.50.27,5 + 1.11.28,7
25 120 km Men 1332 Ville Perälä Jyps Äänekoski 6.54.57,3 + 1.15.58,5
26 120 km Men 1413 Andrei Shramko St. Petersburg 7.00.01,3 + 1.21.02,5
27 120 km Men 1400 Kai Holkeri Hiiltomiehet 7.06.01,6 + 1.27.02,8
28 120 km Men 1320 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 7.12.42,8 + 1.33.44,0
29 120 km Men 1415 Wille Mustonen Tahko MTB Medic 7.12.48,2 + 1.33.49,4
30 120 km Men 1384 Veiko Viira Jõelähtme SINGEL 7.14.24,7 + 1.35.25,9
31 120 km Men 1282 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 7.15.32,7 + 1.36.33,9
32 120 km Men 1244 Marko Happonen Korson Kaiku 7.15.42,6 + 1.36.43,8
33 120 km Men 1262 Janne Juntunen Malaysian Tigers 7.18.47,1 + 1.39.48,3
34 120 km Men 1266 Harri Kailasalo Kirkkonummi 7.20.54,9 + 1.41.56,1
35 120 km Men 1402 Sami Kiehelä Espoo 7.22.24,6 + 1.43.25,8
36 120 km Men 1263 Eero Jäppinen Mikkeli 7.24.18,2 + 1.45.19,4
37 120 km Men 1269 Vesa Kandell Helsinki 7.27.48,2 + 1.48.49,4
38 120 km Men 1316 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 7.28.14,4 + 1.49.15,6
39 120 km Men 1311 Perttu Mäkelä Vehkalahden Veikot 7.34.31,5 + 1.55.32,7
40 120 km Men 1299 Juuso Lymy Pori 7.34.49,2 + 1.55.50,4
41 120 km Men 1310 Juha Mäkelä spp-56/Heikin Rasvapumppu 7.38.28,3 + 1.59.29,5
42 120 km Men 1349 Tommy Sandvik NCK/Larsmo 7.39.10,9 + 2.00.12,1
43 120 km Men 1396 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 7.39.45,8 + 2.00.47,0
44 120 km Men 1234 Marko Haapakangas Hiiltomiehet 7.42.32,3 + 2.03.33,5
45 120 km Men 1293 Mika Lehtonen Turku 7.43.30,4 + 2.04.31,6
46 120 km Men 1296 Mika Liukkonen Team DeepHealth 7.44.16,3 + 2.05.17,5
47 120 km Men 1352 Jarno Seessalmi MTB Oulu 7.44.57,6 + 2.05.58,8
48 120 km Men 1301 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 7.45.51,0 + 2.06.52,2
49 120 km Men 1251 Joonas Hollo PMK 7.46.02,5 + 2.07.03,7
50 120 km Men 1280 Jussi Komulainen JYPS 7.46.05,8 + 2.07.07,0
51 120 km Men 1354 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 7.46.52,6 + 2.07.53,8
52 120 km Men 1239 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 7.48.17,1 + 2.09.18,3
53 120 km Men 1277 Mikko Koivula Korson Kaiku 7.48.22,6 + 2.09.23,8
54 120 km Men 1281 Andrus Konga Porter Racing 7.51.16,9 + 2.12.18,1
55 120 km Men 1412 Rauno Sahimaa Kaupin kanuunat 7.52.23,3 + 2.13.24,5
56 120 km Men 1287 Priit Laansalu Jõelähtme Singel 7.52.55,7 + 2.13.56,9
57 120 km Men 1313 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 7.53.17,6 + 2.14.18,8
58 120 km Men 1367 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 7.54.44,0 + 2.15.45,2
59 120 km Men 1264 Juha Järvinen JyPs 7.54.55,4 + 2.15.56,6
60 120 km Men 1340 Mikko Rintala Kaupin Kanuunat 7.57.20,1 + 2.18.21,3
61 120 km Men 1315 Jarno Nieminen Team Välikuolema 7.59.08,3 + 2.20.09,5
62 120 km Men 1306 Joona Miettinen Jyväskylä 8.00.28,1 + 2.21.29,3
63 120 km Men 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 8.01.01,1 + 2.22.02,3
64 120 km Men 1303 Jari Marttila MC Kramppi 8.01.23,4 + 2.22.24,6
65 120 km Men 1417 Heikki Kosola Tampere 8.02.30,5 + 2.23.31,7
66 120 km Men 1237 Ossi Hahtela Slalom-Seura 8.03.32,5 + 2.24.33,7
67 120 km Men 1399 Jarno Haansola Team Biramax 8.03.36,9 + 2.24.38,1
68 120 km Men 1334 Jani Pitkänen Tahko MTB Medic 8.03.37,7 + 2.24.38,9
69 120 km Men 1381 Jyri Viemerö SeMK 8.05.01,9 + 2.26.03,1
70 120 km Men 1256 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 8.06.17,5 + 2.27.18,7
71 120 km Men 1308 Jussi Munter Bikepoli 8.06.31,6 + 2.27.32,8
72 120 km Men 1318 Raul Nikolajev Harju Elekter 8.09.04,4 + 2.30.05,6
73 120 km Men 1372 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 8.09.22,7 + 2.30.23,9
74 120 km Men 1225 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 8.13.21,7 + 2.34.22,9
74 120 km Men 1260 Antti Jokkala MTB Oulu 8.13.21,7 + 2.34.22,9
76 120 km Men 1379 Jussi Vasama Telemark Team Ørn 8.17.06,6 + 2.38.07,8
77 120 km Men 1305 Vesa Menlös Veittijärvi MC 8.18.00,1 + 2.39.01,3
78 120 km Men 1249 Jarkko Helminen Paavolanharjun Peikot 8.19.52,4 + 2.40.53,6
79 120 km Men 1323 Tapio Painilainen TCC 8.22.16,0 + 2.43.17,2
80 120 km Men 1259 Santeri Jokinen Team Välikuolema 8.25.27,6 + 2.46.28,8
81 120 km Men 1224 Esa Andstén HHCMB/El Pantera 8.26.30,0 + 2.47.31,2
82 120 km Men 1364 Janne Tepponen PPPMtb 8.26.31,4 + 2.47.32,6
83 120 km Men 1292 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 8.26.50,2 + 2.47.51,4
84 120 km Men 1254 Hannu Hovila Kaupin Kanuunat 8.26.50,3 + 2.47.51,5
85 120 km Men 1401 Ville Kantola IK-32 8.27.26,7 + 2.48.27,9
86 120 km Men 1360 Ville Suvanto HHCMB 8.30.25,8 + 2.51.27,0
87 120 km Men 1314 Mika Mänty PK Team 8.31.19,0 + 2.52.20,2
88 120 km Men 1226 Janne Arponen STOPS 8.32.13,9 + 2.53.15,1
89 120 km Men 1276 Tuomo Kohvakka JYPS 8.32.42,5 + 2.53.43,7
90 120 km Men 1324 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 8.32.48,9 + 2.53.50,1
91 120 km Men 1394 Mika Reijonen Mtbcf 8.33.31,4 + 2.54.32,6
92 120 km Men 1353 Timo Seppälä STOPS 8.34.10,5 + 2.55.11,7
93 120 km Men 1250 Teemu Hiltunen MTB-Turku 8.36.11,7 + 2.57.12,9
94 120 km Men 1246 Jussi Heikkilä MC Kramppi 8.36.39,2 + 2.57.40,4
95 120 km Men 1238 Mika Hahtokari Kaupin Kanuunat 8.36.47,9 + 2.57.49,1
96 120 km Men 1294 Vesa Leppänen Vaalean Ruskeat Vaskitsat 8.37.18,8 + 2.58.20,0
97 120 km Men 1359 Erno Suominen Team Slow 8.41.20,2 + 3.02.21,4
98 120 km Men 1406 Erkki Lehtovaara Tohmajärvi 8.43.15,3 + 3.04.16,5
99 120 km Men 1416 Erik Tammsoo Porter Racing 8.43.22,2 + 3.04.23,4
100 120 km Men 1275 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 8.47.51,2 + 3.08.52,4
101 120 km Men 1365 V-M Tiainen Jyps 8.48.58,6 + 3.09.59,8
102 120 km Men 1289 Jyrki Laine Orimattila 8.51.23,5 + 3.12.24,7
103 120 km Men 1336 Arjo Pulkkinen Team 2° 8.52.53,3 + 3.13.54,5
104 120 km Men 1344 Juha Rämälä Maastoonpolje.fi 8.53.05,1 + 3.14.06,3
105 120 km Men 1270 Kristian Karell Trailikalkkunat 8.53.26,6 + 3.14.27,8
106 120 km Men 1233 Marko Grönbärj Pelikaani Turpiinissa 8.53.29,7 + 3.14.30,9
107 120 km Men 1339 Michael Richnau MTBCF 8.56.16,5 + 3.17.17,7
108 120 km Men 1240 Jarkko Hakanen Vantaa 8.56.52,4 + 3.17.53,6
109 120 km Men 1361 Janne Tamminen Nokia Outdoor Sports Club 8.58.03,7 + 3.19.04,9
110 120 km Men 1363 Petteri Taskinen 2°C Team 8.58.50,0 + 3.19.51,2
111 120 km Men 1356 Erkki Sirkka CCH 8.59.32,0 + 3.20.33,2
112 120 km Men 1309 Jari Myllyperkiö MJKettu 9.01.17,2 + 3.22.18,4
113 120 km Men 1283 Jari Korelin MTB-Turku 9.02.17,6 + 3.23.18,8
114 120 km Men 1232 Marko Grundström Espoo 9.05.27,4 + 3.26.28,6
115 120 km Men 1350 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 9.07.23,5 + 3.28.24,7
116 120 km Men 1319 Kai Nurminen Team Tuska / JYPS 9.10.50,7 + 3.31.51,9
117 120 km Men 1387 Markus Vuorinen Espoo 9.11.27,9 + 3.32.29,1
118 120 km Men 1290 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 9.12.46,0 + 3.33.47,2
119 120 km Men 1404 Pekka Käär Rusko 9.13.06,0 + 3.34.07,2
120 120 km Men 1358 Johnny Stråka Team Pehkehullut 9.15.22,1 + 3.36.23,3
121 120 km Men 1351 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 9.17.27,1 + 3.38.28,3
122 120 km Men 1267 Uljas Kallio Stamina TC 9.19.23,3 + 3.40.24,5
123 120 km Men 1242 Tuomas Hakuli pk-team 9.22.18,6 + 3.43.19,8
124 120 km Men 1223 Harri Ala-Pappila ESPOO 9.23.16,5 + 3.44.17,7
125 120 km Men 1331 Mika Perkiömäki RC Eemeli 9.26.33,6 + 3.47.34,8
126 120 km Men 1411 Pekka Orpana Suutarilan satula ja ketju 9.26.52,7 + 3.47.53,9
127 120 km Men 1409 Jarmo Nokelainen Nomacom cycle klub 9.30.26,6 + 3.51.27,8
128 120 km Men 1278 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 9.30.33,4 + 3.51.34,6
129 120 km Men 1337 Jari Pursiainen Joensuun Pyöräilijät 9.35.20,9 + 3.56.22,1
130 120 km Men 1414 Tommi Terävä JYPS Äänekoski 9.38.02,4 + 3.59.03,6
131 120 km Men 1333 Risto Pihlanen Tampere 9.38.10,8 + 3.59.12,0
131 120 km Men 1231 Petri Grandell Espoo 9.38.10,8 + 3.59.12,0
133 120 km Men 1376 Antti Varjoranta Kuopio 9.39.23,4 + 4.00.24,6
134 120 km Men 1341 Kimmo Rissanen ESPOO 9.39.44,5 + 4.00.45,7
135 120 km Men 1370 Ossi Tuominen MC Kramppi - vielä kerran! 9.40.30,2 + 4.01.31,4
136 120 km Men 1304 Mikko Marttinen Nokia MTB 9.41.40,6 + 4.02.41,8
137 120 km Men 1395 Petteri Surakka Helsinki 9.42.04,8 + 4.03.06,0
138 120 km Men 1382 Sami Vihavainen Team Liquid 9.48.57,3 + 4.09.58,5
139 120 km Men 1330 Ville Peltoniemi MTB-Turku 9.54.36,0 + 4.15.37,2
140 120 km Men 1383 Topi Vihervaara Vantaa 9.54.38,5 + 4.15.39,7
141 120 km Men 1257 Tomi Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 9.57.23,6 + 4.18.24,8
142 120 km Men 1375 Antti Varis MC Pökholmi RIP. 10.02.10,3 + 4.23.11,5
143 120 km Men 1271 Kalle Karikoski Hyvinkää 10.07.46,6 + 4.28.47,8
144 120 km Men 1243 Janne Halonen Wellington 10.31.16,0 + 4.52.17,2
145 120 km Men 1273 Janne Kilponen Patalahden kuutit 10.31.16,5 + 4.52.17,7
146 120 km Men 1410 Tomi Nurmi ESPOO 10.35.26,8 + 4.56.28,0
147 120 km Men 1255 Mikko Huttunen MTB-Turku 10.38.32,1 + 4.59.33,3
148 120 km Men 1265 Lauri Järvinen Espoo 10.38.32,3 + 4.59.33,5
149 120 km Men 1284 Aki Korhonen MTB-Turku 10.39.10,8 + 5.00.12,0
150 120 km Men 1342 Janne Rosama MTB-Turku 10.40.20,7 + 5.01.21,9
151 120 km Men 1391 Sami Kiviniemi rovaniemi 10.47.42,4 + 5.08.43,6
9999 120 km Men 1393 Mikko Myöhänen Maastiskezä, KNI DNF
9999 120 km Men 1369 Mikko Torikka Etelä-Helsingin Pulkka DNF
9999 120 km Men 1371 Jani Turtiainen Korson Kaiku DNF
9999 120 km Men 1329 Heikki Peltomaa Wärtsilä Finland DNF
9999 120 km Men 1227 Ari Autio Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat DNF
9999 120 km Men 1245 Tuomas Harmaala Kammenkiertäjät DNF
9999 120 km Men 1235 Sampo Haapoja SPP-56 DNF
9999 120 km Men 1261 Otto Juhala Bikepoli DNF
9999 120 km Men 1392 Janne Mahlamäki Helsinki DNF
9999 120 km Men 1307 Ari Mikkonen Joensuun Pyöräilijät DNF
9999 120 km Men 1373 Jarno Vainikainen Team Airmist DNF
9999 120 km Men 1298 Juha Lunttila 13 hörähdystä DNF
9999 120 km Men 1268 Teemu Kalvas Prologi DNF
9999 120 km Men 1328 Janne Peippo MTB-Turku DNF
9999 120 km Men 1377 Antti Vartiainen Tuusula DNF
9999 120 km Men 1222 Juho Aittola Bikepoli DNF
9999 120 km Men 1248 Ville Heinonen Team Airmist DNF
9999 120 km Men 1322 Simo Pahkamaa Pirttikoski DNF
9999 120 km Men 1302 Ossi Mantere Märkäkintaat ISC DNF
9999 120 km Men 1405 Tapio Lainela Kirkkonummi DNF
9999 120 km Men 1241 Jussi Hakanen PPP-97 DNF
9999 120 km Men 1288 Tommi Lahtonen RC Eemeli DNF
9999 120 km Men 1317 Mikko Nieminen Raisio DNF
9999 120 km Men 1236 André Haga Biking & Barbells DNF
9999 120 km Men 1378 Jukka Vartiainen Team Cahva DNF
9999 120 km Men 1258 Kalle Iloranta Endurance DNF
1 120M Väliaika 1 Eskola 1385 Mauri Viitamaa Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 0.58.08,7
2 120M Väliaika 1 Eskola 1403 Erki Kukk Specialized-Vo2 0.58.42,4 + 33,7
3 120M Väliaika 1 Eskola 1247 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 0.59.13,9 + 1.05,2
4 120M Väliaika 1 Eskola 1312 Ville Mäkelä Team Neon Sport 0.59.45,6 + 1.36,9
5 120M Väliaika 1 Eskola 1345 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 1.00.51,4 + 2.42,7
6 120M Väliaika 1 Eskola 1346 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 1.01.33,7 + 3.25,0
7 120M Väliaika 1 Eskola 1390 Mikko Kivi IK-32 1.02.50,0 + 4.41,3
8 120M Väliaika 1 Eskola 1285 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 1.03.21,3 + 5.12,6
9 120M Väliaika 1 Eskola 1335 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 1.03.25,7 + 5.17,0
10 120M Väliaika 1 Eskola 1386 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 1.03.27,0 + 5.18,3
11 120M Väliaika 1 Eskola 1272 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa/Team Forte Sport 1.03.28,4 + 5.19,7
12 120M Väliaika 1 Eskola 1357 Lauri Siukola Racebike.fi / HyPy 1.03.34,4 + 5.25,7
13 120M Väliaika 1 Eskola 1221 Henri Ahonen Kouvola 1.03.53,5 + 5.44,8
14 120M Väliaika 1 Eskola 1366 Arto Tikkala Wasa Vélocity 1.04.01,1 + 5.52,4
15 120M Väliaika 1 Eskola 1325 Markus Parkkinen NCK 1.04.15,8 + 6.07,1
16 120M Väliaika 1 Eskola 1408 Sulev Lipp Specialized - VO2 1.04.21,2 + 6.12,5
17 120M Väliaika 1 Eskola 1418 Viljar Kriis Specialized VO2 1.05.19,1 + 7.10,4
18 120M Väliaika 1 Eskola 1279 Rauno Kokkonen TCC 1.05.55,0 + 7.46,3
19 120M Väliaika 1 Eskola 1407 Juha Leinonen Vantaa 1.06.35,3 + 8.26,6
20 120M Väliaika 1 Eskola 1253 Jarkko Honkio Helsinki 1.07.41,0 + 9.32,3
21 120M Väliaika 1 Eskola 1338 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 1.08.06,7 + 9.58,0
22 120M Väliaika 1 Eskola 1326 Risto Parviainen Korson Kaiku 1.09.46,0 + 11.37,3
23 120M Väliaika 1 Eskola 1384 Veiko Viira Jõelähtme SINGEL 1.10.01,1 + 11.52,4
24 120M Väliaika 1 Eskola 1400 Kai Holkeri Hiiltomiehet 1.10.02,0 + 11.53,3
25 120M Väliaika 1 Eskola 1348 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 1.10.08,3 + 11.59,6
26 120M Väliaika 1 Eskola 1415 Wille Mustonen Tahko MTB Medic 1.10.17,0 + 12.08,3
27 120M Väliaika 1 Eskola 1316 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 1.10.30,8 + 12.22,1
28 120M Väliaika 1 Eskola 1320 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 1.12.17,6 + 14.08,9
29 120M Väliaika 1 Eskola 1332 Ville Perälä Jyps Äänekoski 1.13.14,1 + 15.05,4
30 120M Väliaika 1 Eskola 1262 Janne Juntunen Malaysian Tigers 1.13.19,3 + 15.10,6
31 120M Väliaika 1 Eskola 1244 Marko Happonen Korson Kaiku 1.13.20,4 + 15.11,7
32 120M Väliaika 1 Eskola 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 1.13.24,2 + 15.15,5
33 120M Väliaika 1 Eskola 1367 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 1.13.26,7 + 15.18,0
34 120M Väliaika 1 Eskola 1266 Harri Kailasalo Kirkkonummi 1.13.27,3 + 15.18,6
35 120M Väliaika 1 Eskola 1282 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 1.13.29,1 + 15.20,4
36 120M Väliaika 1 Eskola 1263 Eero Jäppinen Mikkeli 1.13.38,5 + 15.29,8
37 120M Väliaika 1 Eskola 1277 Mikko Koivula Korson Kaiku 1.14.47,0 + 16.38,3
38 120M Väliaika 1 Eskola 1269 Vesa Kandell Helsinki 1.14.50,4 + 16.41,7
39 120M Väliaika 1 Eskola 1310 Juha Mäkelä spp-56/Heikin Rasvapumppu 1.15.03,6 + 16.54,9
40 120M Väliaika 1 Eskola 1323 Tapio Painilainen TCC 1.15.08,6 + 16.59,9
41 120M Väliaika 1 Eskola 1352 Jarno Seessalmi MTB Oulu 1.15.10,0 + 17.01,3
42 120M Väliaika 1 Eskola 1381 Jyri Viemerö SeMK 1.15.41,5 + 17.32,8
43 120M Väliaika 1 Eskola 1416 Erik Tammsoo Porter Racing 1.15.54,1 + 17.45,4
44 120M Väliaika 1 Eskola 1281 Andrus Konga Porter Racing 1.15.54,8 + 17.46,1
45 120M Väliaika 1 Eskola 1311 Perttu Mäkelä Vehkalahden Veikot 1.16.17,6 + 18.08,9
46 120M Väliaika 1 Eskola 1251 Joonas Hollo PMK 1.16.21,1 + 18.12,4
47 120M Väliaika 1 Eskola 1349 Tommy Sandvik NCK/Larsmo 1.16.35,4 + 18.26,7
48 120M Väliaika 1 Eskola 1318 Raul Nikolajev Harju Elekter 1.16.49,1 + 18.40,4
49 120M Väliaika 1 Eskola 1287 Priit Laansalu Jõelähtme Singel 1.16.52,2 + 18.43,5
50 120M Väliaika 1 Eskola 1296 Mika Liukkonen Team DeepHealth 1.17.03,4 + 18.54,7
51 120M Väliaika 1 Eskola 1396 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 1.17.09,0 + 19.00,3
52 120M Väliaika 1 Eskola 1234 Marko Haapakangas Hiiltomiehet 1.17.18,9 + 19.10,2
53 120M Väliaika 1 Eskola 1280 Jussi Komulainen JYPS 1.17.20,0 + 19.11,3
54 120M Väliaika 1 Eskola 1293 Mika Lehtonen Turku 1.17.40,9 + 19.32,2
55 120M Väliaika 1 Eskola 1306 Joona Miettinen Jyväskylä 1.17.53,3 + 19.44,6
56 120M Väliaika 1 Eskola 1264 Juha Järvinen JyPs 1.17.55,4 + 19.46,7
57 120M Väliaika 1 Eskola 1402 Sami Kiehelä Espoo 1.18.20,6 + 20.11,9
58 120M Väliaika 1 Eskola 1239 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 1.18.31,5 + 20.22,8
59 120M Väliaika 1 Eskola 1299 Juuso Lymy Pori 1.18.32,2 + 20.23,5
60 120M Väliaika 1 Eskola 1313 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 1.18.34,7 + 20.26,0
61 120M Väliaika 1 Eskola 1401 Ville Kantola IK-32 1.18.51,2 + 20.42,5
62 120M Väliaika 1 Eskola 1232 Marko Grundström Espoo 1.19.03,5 + 20.54,8
63 120M Väliaika 1 Eskola 1365 V-M Tiainen Jyps 1.19.04,3 + 20.55,6
64 120M Väliaika 1 Eskola 1301 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 1.19.04,9 + 20.56,2
65 120M Väliaika 1 Eskola 1412 Rauno Sahimaa Kaupin kanuunat 1.19.11,0 + 21.02,3
66 120M Väliaika 1 Eskola 1259 Santeri Jokinen Team Välikuolema 1.19.16,9 + 21.08,2
67 120M Väliaika 1 Eskola 1315 Jarno Nieminen Team Välikuolema 1.19.18,2 + 21.09,5
68 120M Väliaika 1 Eskola 1372 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 1.19.29,5 + 21.20,8
69 120M Väliaika 1 Eskola 1256 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 1.19.31,6 + 21.22,9
70 120M Väliaika 1 Eskola 1250 Teemu Hiltunen MTB-Turku 1.19.56,1 + 21.47,4
71 120M Väliaika 1 Eskola 1237 Ossi Hahtela Slalom-Seura 1.20.11,3 + 22.02,6
72 120M Väliaika 1 Eskola 1308 Jussi Munter Bikepoli 1.20.38,9 + 22.30,2
73 120M Väliaika 1 Eskola 1303 Jari Marttila MC Kramppi 1.20.42,5 + 22.33,8
74 120M Väliaika 1 Eskola 1246 Jussi Heikkilä MC Kramppi 1.20.45,2 + 22.36,5
75 120M Väliaika 1 Eskola 1249 Jarkko Helminen Paavolanharjun Peikot 1.20.51,3 + 22.42,6
76 120M Väliaika 1 Eskola 1354 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 1.20.56,5 + 22.47,8
77 120M Väliaika 1 Eskola 1260 Antti Jokkala MTB Oulu 1.20.58,1 + 22.49,4
78 120M Väliaika 1 Eskola 1394 Mika Reijonen Mtbcf 1.21.21,3 + 23.12,6
79 120M Väliaika 1 Eskola 1364 Janne Tepponen PPPMtb 1.21.27,5 + 23.18,8
80 120M Väliaika 1 Eskola 1275 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 1.21.29,9 + 23.21,2
81 120M Väliaika 1 Eskola 1314 Mika Mänty PK Team 1.22.04,9 + 23.56,2
82 120M Väliaika 1 Eskola 1270 Kristian Karell Trailikalkkunat 1.22.18,4 + 24.09,7
83 120M Väliaika 1 Eskola 1309 Jari Myllyperkiö MJKettu 1.22.19,4 + 24.10,7
84 120M Väliaika 1 Eskola 1223 Harri Ala-Pappila ESPOO 1.22.32,1 + 24.23,4
85 120M Väliaika 1 Eskola 1276 Tuomo Kohvakka JYPS 1.22.33,8 + 24.25,1
86 120M Väliaika 1 Eskola 1399 Jarno Haansola Team Biramax 1.22.37,0 + 24.28,3
87 120M Väliaika 1 Eskola 1238 Mika Hahtokari Kaupin Kanuunat 1.23.12,0 + 25.03,3
88 120M Väliaika 1 Eskola 1391 Sami Kiviniemi rovaniemi 1.23.25,4 + 25.16,7
89 120M Väliaika 1 Eskola 1340 Mikko Rintala Kaupin Kanuunat 1.23.26,4 + 25.17,7
90 120M Väliaika 1 Eskola 1379 Jussi Vasama Telemark Team Ørn 1.23.28,2 + 25.19,5
91 120M Väliaika 1 Eskola 1334 Jani Pitkänen Tahko MTB Medic 1.23.28,8 + 25.20,1
92 120M Väliaika 1 Eskola 1294 Vesa Leppänen Vaalean Ruskeat Vaskitsat 1.23.46,5 + 25.37,8
93 120M Väliaika 1 Eskola 1305 Vesa Menlös Veittijärvi MC 1.23.49,4 + 25.40,7
94 120M Väliaika 1 Eskola 1240 Jarkko Hakanen Vantaa 1.23.56,1 + 25.47,4
95 120M Väliaika 1 Eskola 1324 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 1.23.57,0 + 25.48,3
96 120M Väliaika 1 Eskola 1233 Marko Grönbärj Pelikaani Turpiinissa 1.23.57,9 + 25.49,2
97 120M Väliaika 1 Eskola 1406 Erkki Lehtovaara Tohmajärvi 1.23.59,3 + 25.50,6
98 120M Väliaika 1 Eskola 1225 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 1.24.12,6 + 26.03,9
99 120M Väliaika 1 Eskola 1351 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 1.24.14,5 + 26.05,8
100 120M Väliaika 1 Eskola 1224 Esa Andstén HHCMB/El Pantera 1.24.16,2 + 26.07,5
101 120M Väliaika 1 Eskola 1278 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 1.24.17,0 + 26.08,3
102 120M Väliaika 1 Eskola 1411 Pekka Orpana Suutarilan satula ja ketju 1.24.25,7 + 26.17,0
103 120M Väliaika 1 Eskola 1356 Erkki Sirkka CCH 1.24.35,7 + 26.27,0
104 120M Väliaika 1 Eskola 1289 Jyrki Laine Orimattila 1.24.38,6 + 26.29,9
105 120M Väliaika 1 Eskola 1290 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 1.25.15,1 + 27.06,4
106 120M Väliaika 1 Eskola 1292 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 1.25.46,3 + 27.37,6
107 120M Väliaika 1 Eskola 1254 Hannu Hovila Kaupin Kanuunat 1.25.47,4 + 27.38,7
108 120M Väliaika 1 Eskola 1360 Ville Suvanto HHCMB 1.25.48,8 + 27.40,1
109 120M Väliaika 1 Eskola 1417 Heikki Kosola Tampere 1.25.49,7 + 27.41,0
110 120M Väliaika 1 Eskola 1387 Markus Vuorinen Espoo 1.26.00,7 + 27.52,0
111 120M Väliaika 1 Eskola 1404 Pekka Käär Rusko 1.26.08,3 + 27.59,6
112 120M Väliaika 1 Eskola 1304 Mikko Marttinen Nokia MTB 1.26.13,5 + 28.04,8
113 120M Väliaika 1 Eskola 1319 Kai Nurminen Team Tuska / JYPS 1.26.20,8 + 28.12,1
114 120M Väliaika 1 Eskola 1359 Erno Suominen Team Slow 1.26.27,5 + 28.18,8
115 120M Väliaika 1 Eskola 1331 Mika Perkiömäki RC Eemeli 1.26.37,9 + 28.29,2
116 120M Väliaika 1 Eskola 1383 Topi Vihervaara Vantaa 1.26.46,7 + 28.38,0
117 120M Väliaika 1 Eskola 1409 Jarmo Nokelainen Nomacom cycle klub 1.26.55,8 + 28.47,1
118 120M Väliaika 1 Eskola 1242 Tuomas Hakuli pk-team 1.27.27,7 + 29.19,0
119 120M Väliaika 1 Eskola 1361 Janne Tamminen Nokia Outdoor Sports Club 1.27.32,8 + 29.24,1
120 120M Väliaika 1 Eskola 1344 Juha Rämälä Maastoonpolje.fi 1.27.43,0 + 29.34,3
121 120M Väliaika 1 Eskola 1337 Jari Pursiainen Joensuun Pyöräilijät 1.27.45,3 + 29.36,6
122 120M Väliaika 1 Eskola 1350 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 1.27.46,4 + 29.37,7
123 120M Väliaika 1 Eskola 1333 Risto Pihlanen Tampere 1.28.15,6 + 30.06,9
124 120M Väliaika 1 Eskola 1231 Petri Grandell Espoo 1.28.17,8 + 30.09,1
125 120M Väliaika 1 Eskola 1370 Ossi Tuominen MC Kramppi - vielä kerran! 1.28.53,4 + 30.44,7
126 120M Väliaika 1 Eskola 1226 Janne Arponen STOPS 1.29.12,0 + 31.03,3
127 120M Väliaika 1 Eskola 1353 Timo Seppälä STOPS 1.29.15,3 + 31.06,6
128 120M Väliaika 1 Eskola 1267 Uljas Kallio Stamina TC 1.29.19,4 + 31.10,7
129 120M Väliaika 1 Eskola 1283 Jari Korelin MTB-Turku 1.29.20,5 + 31.11,8
130 120M Väliaika 1 Eskola 1330 Ville Peltoniemi MTB-Turku 1.29.22,6 + 31.13,9
131 120M Väliaika 1 Eskola 1336 Arjo Pulkkinen Team 2° 1.29.23,6 + 31.14,9
132 120M Väliaika 1 Eskola 1257 Tomi Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 1.29.29,5 + 31.20,8
133 120M Väliaika 1 Eskola 1363 Petteri Taskinen 2°C Team 1.29.30,0 + 31.21,3
134 120M Väliaika 1 Eskola 1271 Kalle Karikoski Hyvinkää 1.29.31,8 + 31.23,1
135 120M Väliaika 1 Eskola 1284 Aki Korhonen MTB-Turku 1.29.33,1 + 31.24,4
136 120M Väliaika 1 Eskola 1358 Johnny Stråka Team Pehkehullut 1.29.33,6 + 31.24,9
137 120M Väliaika 1 Eskola 1255 Mikko Huttunen MTB-Turku 1.29.36,4 + 31.27,7
138 120M Väliaika 1 Eskola 1339 Michael Richnau MTBCF 1.29.38,5 + 31.29,8
139 120M Väliaika 1 Eskola 1375 Antti Varis MC Pökholmi RIP. 1.29.40,2 + 31.31,5
140 120M Väliaika 1 Eskola 1341 Kimmo Rissanen ESPOO 1.29.41,0 + 31.32,3
141 120M Väliaika 1 Eskola 1265 Lauri Järvinen Espoo 1.30.05,1 + 31.56,4
142 120M Väliaika 1 Eskola 1342 Janne Rosama MTB-Turku 1.30.14,6 + 32.05,9
143 120M Väliaika 1 Eskola 1395 Petteri Surakka Helsinki 1.30.32,5 + 32.23,8
144 120M Väliaika 1 Eskola 1273 Janne Kilponen Patalahden kuutit 1.31.42,7 + 33.34,0
145 120M Väliaika 1 Eskola 1243 Janne Halonen Wellington 1.31.50,6 + 33.41,9
146 120M Väliaika 1 Eskola 1414 Tommi Terävä JYPS Äänekoski 1.31.55,3 + 33.46,6
147 120M Väliaika 1 Eskola 1382 Sami Vihavainen Team Liquid 1.31.58,2 + 33.49,5
148 120M Väliaika 1 Eskola 1410 Tomi Nurmi ESPOO 1.32.03,1 + 33.54,4
149 120M Väliaika 1 Eskola 1376 Antti Varjoranta Kuopio 1.32.28,9 + 34.20,2
150 120M Väliaika 1 Eskola 1398 Buatovskii Evgenii Blue ystrich 2.12.37,7 + 1.14.29,0
151 120M Väliaika 1 Eskola 1413 Andrei Shramko St. Petersburg 2.12.39,1 + 1.14.30,4
1 120M Väliaika 2 Tahko 1385 Mauri Viitamaa Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 2.43.23,5
2 120M Väliaika 2 Tahko 1403 Erki Kukk Specialized-Vo2 2.47.31,7 + 4.08,2
3 120M Väliaika 2 Tahko 1312 Ville Mäkelä Team Neon Sport 2.49.43,9 + 6.20,4
4 120M Väliaika 2 Tahko 1247 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 2.49.45,3 + 6.21,8
5 120M Väliaika 2 Tahko 1345 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 2.52.40,5 + 9.17,0
6 120M Väliaika 2 Tahko 1272 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa/Team Forte Sport 2.58.45,4 + 15.21,9
7 120M Väliaika 2 Tahko 1357 Lauri Siukola Racebike.fi / HyPy 2.59.03,6 + 15.40,1
8 120M Väliaika 2 Tahko 1366 Arto Tikkala Wasa Vélocity 2.59.13,9 + 15.50,4
9 120M Väliaika 2 Tahko 1346 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 3.00.02,4 + 16.38,9
10 120M Väliaika 2 Tahko 1221 Henri Ahonen Kouvola 3.00.42,2 + 17.18,7
11 120M Väliaika 2 Tahko 1285 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 3.01.16,9 + 17.53,4
12 120M Väliaika 2 Tahko 1335 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 3.01.29,9 + 18.06,4
13 120M Väliaika 2 Tahko 1390 Mikko Kivi IK-32 3.04.38,3 + 21.14,8
14 120M Väliaika 2 Tahko 1386 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 3.06.56,1 + 23.32,6
15 120M Väliaika 2 Tahko 1325 Markus Parkkinen NCK 3.08.02,6 + 24.39,1
16 120M Väliaika 2 Tahko 1408 Sulev Lipp Specialized - VO2 3.08.50,7 + 25.27,2
17 120M Väliaika 2 Tahko 1407 Juha Leinonen Vantaa 3.09.35,9 + 26.12,4
18 120M Väliaika 2 Tahko 1338 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 3.11.55,4 + 28.31,9
19 120M Väliaika 2 Tahko 1418 Viljar Kriis Specialized VO2 3.13.19,8 + 29.56,3
20 120M Väliaika 2 Tahko 1279 Rauno Kokkonen TCC 3.13.40,6 + 30.17,1
21 120M Väliaika 2 Tahko 1253 Jarkko Honkio Helsinki 3.15.05,4 + 31.41,9
22 120M Väliaika 2 Tahko 1348 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 3.16.42,7 + 33.19,2
23 120M Väliaika 2 Tahko 1332 Ville Perälä Jyps Äänekoski 3.21.00,7 + 37.37,2
24 120M Väliaika 2 Tahko 1326 Risto Parviainen Korson Kaiku 3.21.23,1 + 37.59,6
25 120M Väliaika 2 Tahko 1320 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 3.21.26,6 + 38.03,1
26 120M Väliaika 2 Tahko 1384 Veiko Viira Jõelähtme SINGEL 3.22.11,9 + 38.48,4
27 120M Väliaika 2 Tahko 1400 Kai Holkeri Hiiltomiehet 3.22.33,8 + 39.10,3
28 120M Väliaika 2 Tahko 1415 Wille Mustonen Tahko MTB Medic 3.23.43,2 + 40.19,7
29 120M Väliaika 2 Tahko 1262 Janne Juntunen Malaysian Tigers 3.25.12,6 + 41.49,1
30 120M Väliaika 2 Tahko 1282 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 3.28.44,7 + 45.21,2
31 120M Väliaika 2 Tahko 1266 Harri Kailasalo Kirkkonummi 3.28.57,0 + 45.33,5
32 120M Väliaika 2 Tahko 1244 Marko Happonen Korson Kaiku 3.29.09,4 + 45.45,9
33 120M Väliaika 2 Tahko 1367 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 3.29.21,4 + 45.57,9
34 120M Väliaika 2 Tahko 1316 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 3.30.38,4 + 47.14,9
35 120M Väliaika 2 Tahko 1269 Vesa Kandell Helsinki 3.31.40,5 + 48.17,0
36 120M Väliaika 2 Tahko 1402 Sami Kiehelä Espoo 3.33.10,3 + 49.46,8
37 120M Väliaika 2 Tahko 1277 Mikko Koivula Korson Kaiku 3.35.22,2 + 51.58,7
38 120M Väliaika 2 Tahko 1396 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 3.35.48,2 + 52.24,7
39 120M Väliaika 2 Tahko 1323 Tapio Painilainen TCC 3.36.44,0 + 53.20,5
40 120M Väliaika 2 Tahko 1352 Jarno Seessalmi MTB Oulu 3.37.19,7 + 53.56,2
41 120M Väliaika 2 Tahko 1263 Eero Jäppinen Mikkeli 3.37.20,3 + 53.56,8
42 120M Väliaika 2 Tahko 1234 Marko Haapakangas Hiiltomiehet 3.37.35,8 + 54.12,3
43 120M Väliaika 2 Tahko 1349 Tommy Sandvik NCK/Larsmo 3.38.07,1 + 54.43,6
44 120M Väliaika 2 Tahko 1381 Jyri Viemerö SeMK 3.38.22,0 + 54.58,5
45 120M Väliaika 2 Tahko 1310 Juha Mäkelä spp-56/Heikin Rasvapumppu 3.38.22,5 + 54.59,0
46 120M Väliaika 2 Tahko 1293 Mika Lehtonen Turku 3.38.23,4 + 54.59,9
47 120M Väliaika 2 Tahko 1296 Mika Liukkonen Team DeepHealth 3.38.34,0 + 55.10,5
48 120M Väliaika 2 Tahko 1311 Perttu Mäkelä Vehkalahden Veikot 3.39.50,4 + 56.26,9
49 120M Väliaika 2 Tahko 1299 Juuso Lymy Pori 3.42.51,5 + 59.28,0
50 120M Väliaika 2 Tahko 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 3.42.53,6 + 59.30,1
51 120M Väliaika 2 Tahko 1264 Juha Järvinen JyPs 3.42.59,3 + 59.35,8
52 120M Väliaika 2 Tahko 1412 Rauno Sahimaa Kaupin kanuunat 3.43.00,5 + 59.37,0
53 120M Väliaika 2 Tahko 1301 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 3.43.04,8 + 59.41,3
54 120M Väliaika 2 Tahko 1313 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 3.43.57,5 + 1.00.34,0
55 120M Väliaika 2 Tahko 1280 Jussi Komulainen JYPS 3.44.01,1 + 1.00.37,6
56 120M Väliaika 2 Tahko 1315 Jarno Nieminen Team Välikuolema 3.44.16,3 + 1.00.52,8
57 120M Väliaika 2 Tahko 1251 Joonas Hollo PMK 3.44.33,6 + 1.01.10,1
58 120M Väliaika 2 Tahko 1318 Raul Nikolajev Harju Elekter 3.45.20,6 + 1.01.57,1
59 120M Väliaika 2 Tahko 1256 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 3.45.55,7 + 1.02.32,2
60 120M Väliaika 2 Tahko 1372 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 3.47.10,6 + 1.03.47,1
61 120M Väliaika 2 Tahko 1259 Santeri Jokinen Team Välikuolema 3.49.06,7 + 1.05.43,2
62 120M Väliaika 2 Tahko 1308 Jussi Munter Bikepoli 3.49.28,2 + 1.06.04,7
63 120M Väliaika 2 Tahko 1239 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 3.49.34,4 + 1.06.10,9
64 120M Väliaika 2 Tahko 1340 Mikko Rintala Kaupin Kanuunat 3.49.38,3 + 1.06.14,8
65 120M Väliaika 2 Tahko 1399 Jarno Haansola Team Biramax 3.49.40,0 + 1.06.16,5
66 120M Väliaika 2 Tahko 1237 Ossi Hahtela Slalom-Seura 3.49.41,1 + 1.06.17,6
67 120M Väliaika 2 Tahko 1306 Joona Miettinen Jyväskylä 3.50.13,1 + 1.06.49,6
68 120M Väliaika 2 Tahko 1287 Priit Laansalu Jõelähtme Singel 3.51.27,4 + 1.08.03,9
69 120M Väliaika 2 Tahko 1249 Jarkko Helminen Paavolanharjun Peikot 3.51.43,7 + 1.08.20,2
70 120M Väliaika 2 Tahko 1303 Jari Marttila MC Kramppi 3.52.14,6 + 1.08.51,1
71 120M Väliaika 2 Tahko 1260 Antti Jokkala MTB Oulu 3.52.26,5 + 1.09.03,0
72 120M Väliaika 2 Tahko 1354 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 3.52.55,3 + 1.09.31,8
73 120M Väliaika 2 Tahko 1314 Mika Mänty PK Team 3.54.40,8 + 1.11.17,3
74 120M Väliaika 2 Tahko 1281 Andrus Konga Porter Racing 3.54.42,3 + 1.11.18,8
75 120M Väliaika 2 Tahko 1416 Erik Tammsoo Porter Racing 3.54.43,7 + 1.11.20,2
76 120M Väliaika 2 Tahko 1365 V-M Tiainen Jyps 3.54.45,8 + 1.11.22,3
77 120M Väliaika 2 Tahko 1250 Teemu Hiltunen MTB-Turku 3.55.00,6 + 1.11.37,1
78 120M Väliaika 2 Tahko 1238 Mika Hahtokari Kaupin Kanuunat 3.56.37,7 + 1.13.14,2
79 120M Väliaika 2 Tahko 1276 Tuomo Kohvakka JYPS 3.56.39,1 + 1.13.15,6
80 120M Väliaika 2 Tahko 1401 Ville Kantola IK-32 3.57.06,6 + 1.13.43,1
81 120M Väliaika 2 Tahko 1417 Heikki Kosola Tampere 3.57.31,0 + 1.14.07,5
82 120M Väliaika 2 Tahko 1334 Jani Pitkänen Tahko MTB Medic 3.57.40,9 + 1.14.17,4
83 120M Väliaika 2 Tahko 1305 Vesa Menlös Veittijärvi MC 3.57.42,3 + 1.14.18,8
84 120M Väliaika 2 Tahko 1225 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 3.57.57,0 + 1.14.33,5
85 120M Väliaika 2 Tahko 1379 Jussi Vasama Telemark Team Ørn 3.57.58,6 + 1.14.35,1
86 120M Väliaika 2 Tahko 1364 Janne Tepponen PPPMtb 3.58.42,5 + 1.15.19,0
87 120M Väliaika 2 Tahko 1246 Jussi Heikkilä MC Kramppi 3.59.14,6 + 1.15.51,1
88 120M Väliaika 2 Tahko 1406 Erkki Lehtovaara Tohmajärvi 4.00.37,8 + 1.17.14,3
89 120M Väliaika 2 Tahko 1278 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 4.00.48,4 + 1.17.24,9
90 120M Väliaika 2 Tahko 1394 Mika Reijonen Mtbcf 4.01.06,6 + 1.17.43,1
91 120M Väliaika 2 Tahko 1324 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 4.02.14,2 + 1.18.50,7
92 120M Väliaika 2 Tahko 1360 Ville Suvanto HHCMB 4.03.00,7 + 1.19.37,2
93 120M Väliaika 2 Tahko 1289 Jyrki Laine Orimattila 4.03.10,9 + 1.19.47,4
94 120M Väliaika 2 Tahko 1359 Erno Suominen Team Slow 4.03.44,1 + 1.20.20,6
95 120M Väliaika 2 Tahko 1254 Hannu Hovila Kaupin Kanuunat 4.03.44,6 + 1.20.21,1
96 120M Väliaika 2 Tahko 1292 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 4.03.44,9 + 1.20.21,4
97 120M Väliaika 2 Tahko 1270 Kristian Karell Trailikalkkunat 4.03.47,1 + 1.20.23,6
98 120M Väliaika 2 Tahko 1294 Vesa Leppänen Vaalean Ruskeat Vaskitsat 4.05.16,1 + 1.21.52,6
99 120M Väliaika 2 Tahko 1356 Erkki Sirkka CCH 4.05.53,0 + 1.22.29,5
100 120M Väliaika 2 Tahko 1290 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 4.06.01,3 + 1.22.37,8
101 120M Väliaika 2 Tahko 1226 Janne Arponen STOPS 4.06.58,3 + 1.23.34,8
102 120M Väliaika 2 Tahko 1353 Timo Seppälä STOPS 4.06.59,2 + 1.23.35,7
103 120M Väliaika 2 Tahko 1240 Jarkko Hakanen Vantaa 4.07.52,3 + 1.24.28,8
104 120M Väliaika 2 Tahko 1233 Marko Grönbärj Pelikaani Turpiinissa 4.08.35,6 + 1.25.12,1
105 120M Väliaika 2 Tahko 1224 Esa Andstén HHCMB/El Pantera 4.09.28,9 + 1.26.05,4
106 120M Väliaika 2 Tahko 1275 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 4.09.30,4 + 1.26.06,9
107 120M Väliaika 2 Tahko 1223 Harri Ala-Pappila ESPOO 4.10.04,9 + 1.26.41,4
108 120M Väliaika 2 Tahko 1351 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 4.10.17,8 + 1.26.54,3
109 120M Väliaika 2 Tahko 1411 Pekka Orpana Suutarilan satula ja ketju 4.10.43,1 + 1.27.19,6
110 120M Väliaika 2 Tahko 1344 Juha Rämälä Maastoonpolje.fi 4.10.48,7 + 1.27.25,2
111 120M Väliaika 2 Tahko 1267 Uljas Kallio Stamina TC 4.11.41,9 + 1.28.18,4
112 120M Väliaika 2 Tahko 1336 Arjo Pulkkinen Team 2° 4.13.11,5 + 1.29.48,0
113 120M Väliaika 2 Tahko 1363 Petteri Taskinen 2°C Team 4.13.12,3 + 1.29.48,8
114 120M Väliaika 2 Tahko 1319 Kai Nurminen Team Tuska / JYPS 4.13.23,7 + 1.30.00,2
115 120M Väliaika 2 Tahko 1283 Jari Korelin MTB-Turku 4.13.26,0 + 1.30.02,5
116 120M Väliaika 2 Tahko 1361 Janne Tamminen Nokia Outdoor Sports Club 4.14.08,3 + 1.30.44,8
117 120M Väliaika 2 Tahko 1404 Pekka Käär Rusko 4.15.57,8 + 1.32.34,3
118 120M Väliaika 2 Tahko 1350 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 4.17.18,1 + 1.33.54,6
119 120M Väliaika 2 Tahko 1337 Jari Pursiainen Joensuun Pyöräilijät 4.17.29,7 + 1.34.06,2
120 120M Väliaika 2 Tahko 1387 Markus Vuorinen Espoo 4.18.16,2 + 1.34.52,7
121 120M Väliaika 2 Tahko 1232 Marko Grundström Espoo 4.19.09,1 + 1.35.45,6
122 120M Väliaika 2 Tahko 1409 Jarmo Nokelainen Nomacom cycle klub 4.19.45,1 + 1.36.21,6
123 120M Väliaika 2 Tahko 1330 Ville Peltoniemi MTB-Turku 4.19.58,3 + 1.36.34,8
124 120M Väliaika 2 Tahko 1242 Tuomas Hakuli pk-team 4.20.18,5 + 1.36.55,0
125 120M Väliaika 2 Tahko 1309 Jari Myllyperkiö MJKettu 4.21.16,5 + 1.37.53,0
126 120M Väliaika 2 Tahko 1339 Michael Richnau MTBCF 4.21.20,4 + 1.37.56,9
127 120M Väliaika 2 Tahko 1333 Risto Pihlanen Tampere 4.22.47,1 + 1.39.23,6
128 120M Väliaika 2 Tahko 1231 Petri Grandell Espoo 4.22.54,9 + 1.39.31,4
129 120M Väliaika 2 Tahko 1358 Johnny Stråka Team Pehkehullut 4.22.55,7 + 1.39.32,2
130 120M Väliaika 2 Tahko 1271 Kalle Karikoski Hyvinkää 4.24.11,8 + 1.40.48,3
131 120M Väliaika 2 Tahko 1383 Topi Vihervaara Vantaa 4.24.44,7 + 1.41.21,2
132 120M Väliaika 2 Tahko 1376 Antti Varjoranta Kuopio 4.25.44,8 + 1.42.21,3
133 120M Väliaika 2 Tahko 1391 Sami Kiviniemi rovaniemi 4.26.06,9 + 1.42.43,4
134 120M Väliaika 2 Tahko 1331 Mika Perkiömäki RC Eemeli 4.26.31,6 + 1.43.08,1
135 120M Väliaika 2 Tahko 1304 Mikko Marttinen Nokia MTB 4.26.54,5 + 1.43.31,0
136 120M Väliaika 2 Tahko 1257 Tomi Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 4.27.32,3 + 1.44.08,8
137 120M Väliaika 2 Tahko 1395 Petteri Surakka Helsinki 4.28.34,5 + 1.45.11,0
138 120M Väliaika 2 Tahko 1341 Kimmo Rissanen ESPOO 4.29.32,6 + 1.46.09,1
139 120M Väliaika 2 Tahko 1370 Ossi Tuominen MC Kramppi - vielä kerran! 4.30.17,5 + 1.46.54,0
140 120M Väliaika 2 Tahko 1414 Tommi Terävä JYPS Äänekoski 4.30.20,1 + 1.46.56,6
141 120M Väliaika 2 Tahko 1382 Sami Vihavainen Team Liquid 4.31.56,9 + 1.48.33,4
142 120M Väliaika 2 Tahko 1375 Antti Varis MC Pökholmi RIP. 4.35.23,0 + 1.51.59,5
143 120M Väliaika 2 Tahko 1265 Lauri Järvinen Espoo 4.41.32,7 + 1.58.09,2
144 120M Väliaika 2 Tahko 1255 Mikko Huttunen MTB-Turku 4.41.33,3 + 1.58.09,8
145 120M Väliaika 2 Tahko 1342 Janne Rosama MTB-Turku 4.50.58,7 + 2.07.35,2
146 120M Väliaika 2 Tahko 1243 Janne Halonen Wellington 4.51.07,3 + 2.07.43,8
147 120M Väliaika 2 Tahko 1273 Janne Kilponen Patalahden kuutit 4.51.14,0 + 2.07.50,5
148 120M Väliaika 2 Tahko 1410 Tomi Nurmi ESPOO 4.52.59,8 + 2.09.36,3
149 120M Väliaika 2 Tahko 1284 Aki Korhonen MTB-Turku 5.01.44,9 + 2.18.21,4
1 120M Väliaika 3 Eskola 1385 Mauri Viitamaa Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 3.46.08,2
2 120M Väliaika 3 Eskola 1403 Erki Kukk Specialized-Vo2 3.54.50,2 + 8.42,0
3 120M Väliaika 3 Eskola 1247 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 3.56.30,6 + 10.22,4
4 120M Väliaika 3 Eskola 1312 Ville Mäkelä Team Neon Sport 3.57.38,4 + 11.30,2
5 120M Väliaika 3 Eskola 1345 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 4.01.04,9 + 14.56,7
6 120M Väliaika 3 Eskola 1366 Arto Tikkala Wasa Vélocity 4.09.37,5 + 23.29,3
7 120M Väliaika 3 Eskola 1272 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa/Team Forte Sport 4.09.38,7 + 23.30,5
8 120M Väliaika 3 Eskola 1357 Lauri Siukola Racebike.fi / HyPy 4.09.41,0 + 23.32,8
9 120M Väliaika 3 Eskola 1346 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 4.10.16,9 + 24.08,7
10 120M Väliaika 3 Eskola 1390 Mikko Kivi IK-32 4.11.00,7 + 24.52,5
11 120M Väliaika 3 Eskola 1285 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 4.12.33,4 + 26.25,2
12 120M Väliaika 3 Eskola 1221 Henri Ahonen Kouvola 4.15.54,4 + 29.46,2
13 120M Väliaika 3 Eskola 1335 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 4.16.19,6 + 30.11,4
14 120M Väliaika 3 Eskola 1407 Juha Leinonen Vantaa 4.25.02,1 + 38.53,9
15 120M Väliaika 3 Eskola 1325 Markus Parkkinen NCK 4.25.03,3 + 38.55,1
16 120M Väliaika 3 Eskola 1386 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 4.25.15,5 + 39.07,3
17 120M Väliaika 3 Eskola 1338 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 4.26.56,1 + 40.47,9
18 120M Väliaika 3 Eskola 1408 Sulev Lipp Specialized - VO2 4.27.37,6 + 41.29,4
19 120M Väliaika 3 Eskola 1279 Rauno Kokkonen TCC 4.28.33,6 + 42.25,4
20 120M Väliaika 3 Eskola 1418 Viljar Kriis Specialized VO2 4.30.37,9 + 44.29,7
21 120M Väliaika 3 Eskola 1348 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 4.31.32,0 + 45.23,8
22 120M Väliaika 3 Eskola 1253 Jarkko Honkio Helsinki 4.33.04,8 + 46.56,6
23 120M Väliaika 3 Eskola 1326 Risto Parviainen Korson Kaiku 4.36.15,8 + 50.07,6
24 120M Väliaika 3 Eskola 1320 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 4.40.07,7 + 53.59,5
25 120M Väliaika 3 Eskola 1332 Ville Perälä Jyps Äänekoski 4.40.08,1 + 53.59,9
26 120M Väliaika 3 Eskola 1400 Kai Holkeri Hiiltomiehet 4.43.51,2 + 57.43,0
27 120M Väliaika 3 Eskola 1384 Veiko Viira Jõelähtme SINGEL 4.46.26,8 + 1.00.18,6
28 120M Väliaika 3 Eskola 1415 Wille Mustonen Tahko MTB Medic 4.46.35,5 + 1.00.27,3
29 120M Väliaika 3 Eskola 1244 Marko Happonen Korson Kaiku 4.48.58,2 + 1.02.50,0
30 120M Väliaika 3 Eskola 1266 Harri Kailasalo Kirkkonummi 4.49.20,5 + 1.03.12,3
31 120M Väliaika 3 Eskola 1367 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 4.50.38,6 + 1.04.30,4
32 120M Väliaika 3 Eskola 1262 Janne Juntunen Malaysian Tigers 4.53.49,3 + 1.07.41,1
33 120M Väliaika 3 Eskola 1402 Sami Kiehelä Espoo 4.54.21,7 + 1.08.13,5
34 120M Väliaika 3 Eskola 1282 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 4.54.22,8 + 1.08.14,6
35 120M Väliaika 3 Eskola 1316 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 4.55.48,1 + 1.09.39,9
36 120M Väliaika 3 Eskola 1269 Vesa Kandell Helsinki 4.56.19,6 + 1.10.11,4
37 120M Väliaika 3 Eskola 1396 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 4.58.38,7 + 1.12.30,5
38 120M Väliaika 3 Eskola 1263 Eero Jäppinen Mikkeli 5.00.44,6 + 1.14.36,4
39 120M Väliaika 3 Eskola 1311 Perttu Mäkelä Vehkalahden Veikot 5.01.25,1 + 1.15.16,9
40 120M Väliaika 3 Eskola 1277 Mikko Koivula Korson Kaiku 5.02.54,3 + 1.16.46,1
41 120M Väliaika 3 Eskola 1234 Marko Haapakangas Hiiltomiehet 5.05.33,7 + 1.19.25,5
42 120M Väliaika 3 Eskola 1310 Juha Mäkelä spp-56/Heikin Rasvapumppu 5.06.28,1 + 1.20.19,9
43 120M Väliaika 3 Eskola 1293 Mika Lehtonen Turku 5.07.04,9 + 1.20.56,7
44 120M Väliaika 3 Eskola 1349 Tommy Sandvik NCK/Larsmo 5.07.37,5 + 1.21.29,3
45 120M Väliaika 3 Eskola 1296 Mika Liukkonen Team DeepHealth 5.08.05,8 + 1.21.57,6
46 120M Väliaika 3 Eskola 1299 Juuso Lymy Pori 5.08.12,8 + 1.22.04,6
47 120M Väliaika 3 Eskola 1352 Jarno Seessalmi MTB Oulu 5.09.08,5 + 1.23.00,3
48 120M Väliaika 3 Eskola 1280 Jussi Komulainen JYPS 5.11.48,4 + 1.25.40,2
49 120M Väliaika 3 Eskola 1251 Joonas Hollo PMK 5.12.01,6 + 1.25.53,4
50 120M Väliaika 3 Eskola 1287 Priit Laansalu Jõelähtme Singel 5.13.06,1 + 1.26.57,9
51 120M Väliaika 3 Eskola 1323 Tapio Painilainen TCC 5.14.24,3 + 1.28.16,1
52 120M Väliaika 3 Eskola 1313 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 5.14.39,3 + 1.28.31,1
53 120M Väliaika 3 Eskola 1264 Juha Järvinen JyPs 5.14.44,5 + 1.28.36,3
54 120M Väliaika 3 Eskola 1412 Rauno Sahimaa Kaupin kanuunat 5.14.46,9 + 1.28.38,7
55 120M Väliaika 3 Eskola 1301 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 5.14.55,7 + 1.28.47,5
56 120M Väliaika 3 Eskola 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 5.15.24,2 + 1.29.16,0
57 120M Väliaika 3 Eskola 1381 Jyri Viemerö SeMK 5.16.48,7 + 1.30.40,5
58 120M Väliaika 3 Eskola 1281 Andrus Konga Porter Racing 5.17.10,5 + 1.31.02,3
59 120M Väliaika 3 Eskola 1416 Erik Tammsoo Porter Racing 5.17.11,4 + 1.31.03,2
60 120M Väliaika 3 Eskola 1306 Joona Miettinen Jyväskylä 5.17.57,4 + 1.31.49,2
61 120M Väliaika 3 Eskola 1256 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 5.17.58,9 + 1.31.50,7
62 120M Väliaika 3 Eskola 1315 Jarno Nieminen Team Välikuolema 5.18.10,6 + 1.32.02,4
63 120M Väliaika 3 Eskola 1340 Mikko Rintala Kaupin Kanuunat 5.18.12,2 + 1.32.04,0
64 120M Väliaika 3 Eskola 1354 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 5.18.17,1 + 1.32.08,9
65 120M Väliaika 3 Eskola 1318 Raul Nikolajev Harju Elekter 5.18.17,6 + 1.32.09,4
66 120M Väliaika 3 Eskola 1239 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 5.18.32,5 + 1.32.24,3
67 120M Väliaika 3 Eskola 1308 Jussi Munter Bikepoli 5.20.42,9 + 1.34.34,7
68 120M Väliaika 3 Eskola 1399 Jarno Haansola Team Biramax 5.21.07,0 + 1.34.58,8
69 120M Väliaika 3 Eskola 1237 Ossi Hahtela Slalom-Seura 5.24.15,1 + 1.38.06,9
70 120M Väliaika 3 Eskola 1249 Jarkko Helminen Paavolanharjun Peikot 5.24.22,5 + 1.38.14,3
71 120M Väliaika 3 Eskola 1260 Antti Jokkala MTB Oulu 5.25.45,7 + 1.39.37,5
72 120M Väliaika 3 Eskola 1303 Jari Marttila MC Kramppi 5.25.46,8 + 1.39.38,6
73 120M Väliaika 3 Eskola 1417 Heikki Kosola Tampere 5.28.29,7 + 1.42.21,5
74 120M Väliaika 3 Eskola 1372 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 5.28.50,0 + 1.42.41,8
75 120M Väliaika 3 Eskola 1259 Santeri Jokinen Team Välikuolema 5.29.10,0 + 1.43.01,8
76 120M Väliaika 3 Eskola 1334 Jani Pitkänen Tahko MTB Medic 5.29.10,8 + 1.43.02,6
77 120M Väliaika 3 Eskola 1305 Vesa Menlös Veittijärvi MC 5.29.31,5 + 1.43.23,3
78 120M Väliaika 3 Eskola 1276 Tuomo Kohvakka JYPS 5.30.30,9 + 1.44.22,7
79 120M Väliaika 3 Eskola 1314 Mika Mänty PK Team 5.33.34,7 + 1.47.26,5
80 120M Väliaika 3 Eskola 1225 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 5.33.35,3 + 1.47.27,1
81 120M Väliaika 3 Eskola 1379 Jussi Vasama Telemark Team Ørn 5.33.36,3 + 1.47.28,1
82 120M Väliaika 3 Eskola 1401 Ville Kantola IK-32 5.34.14,7 + 1.48.06,5
83 120M Väliaika 3 Eskola 1289 Jyrki Laine Orimattila 5.35.00,3 + 1.48.52,1
84 120M Väliaika 3 Eskola 1250 Teemu Hiltunen MTB-Turku 5.38.15,5 + 1.52.07,3
85 120M Väliaika 3 Eskola 1238 Mika Hahtokari Kaupin Kanuunat 5.40.29,2 + 1.54.21,0
86 120M Väliaika 3 Eskola 1292 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 5.40.29,3 + 1.54.21,1
87 120M Väliaika 3 Eskola 1254 Hannu Hovila Kaupin Kanuunat 5.40.29,8 + 1.54.21,6
88 120M Väliaika 3 Eskola 1364 Janne Tepponen PPPMtb 5.42.01,5 + 1.55.53,3
89 120M Väliaika 3 Eskola 1406 Erkki Lehtovaara Tohmajärvi 5.42.41,7 + 1.56.33,5
90 120M Väliaika 3 Eskola 1324 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 5.42.49,8 + 1.56.41,6
91 120M Väliaika 3 Eskola 1365 V-M Tiainen Jyps 5.42.54,1 + 1.56.45,9
92 120M Väliaika 3 Eskola 1359 Erno Suominen Team Slow 5.43.20,8 + 1.57.12,6
93 120M Väliaika 3 Eskola 1246 Jussi Heikkilä MC Kramppi 5.43.38,5 + 1.57.30,3
94 120M Väliaika 3 Eskola 1394 Mika Reijonen Mtbcf 5.43.47,4 + 1.57.39,2
95 120M Väliaika 3 Eskola 1224 Esa Andstén HHCMB/El Pantera 5.45.09,6 + 1.59.01,4
96 120M Väliaika 3 Eskola 1294 Vesa Leppänen Vaalean Ruskeat Vaskitsat 5.46.40,0 + 2.00.31,8
97 120M Väliaika 3 Eskola 1275 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 5.48.07,4 + 2.01.59,2
98 120M Väliaika 3 Eskola 1233 Marko Grönbärj Pelikaani Turpiinissa 5.49.25,6 + 2.03.17,4
99 120M Väliaika 3 Eskola 1360 Ville Suvanto HHCMB 5.50.58,3 + 2.04.50,1
100 120M Väliaika 3 Eskola 1290 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 5.51.35,8 + 2.05.27,6
101 120M Väliaika 3 Eskola 1226 Janne Arponen STOPS 5.52.56,5 + 2.06.48,3
102 120M Väliaika 3 Eskola 1353 Timo Seppälä STOPS 5.53.01,5 + 2.06.53,3
103 120M Väliaika 3 Eskola 1344 Juha Rämälä Maastoonpolje.fi 5.53.13,9 + 2.07.05,7
104 120M Väliaika 3 Eskola 1356 Erkki Sirkka CCH 5.55.05,0 + 2.08.56,8
105 120M Väliaika 3 Eskola 1278 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 5.55.19,3 + 2.09.11,1
106 120M Väliaika 3 Eskola 1336 Arjo Pulkkinen Team 2° 5.56.24,1 + 2.10.15,9
107 120M Väliaika 3 Eskola 1363 Petteri Taskinen 2°C Team 5.56.25,5 + 2.10.17,3
108 120M Väliaika 3 Eskola 1361 Janne Tamminen Nokia Outdoor Sports Club 5.56.43,1 + 2.10.34,9
109 120M Väliaika 3 Eskola 1232 Marko Grundström Espoo 5.57.50,4 + 2.11.42,2
110 120M Väliaika 3 Eskola 1240 Jarkko Hakanen Vantaa 5.57.50,7 + 2.11.42,5
111 120M Väliaika 3 Eskola 1267 Uljas Kallio Stamina TC 6.00.39,8 + 2.14.31,6
112 120M Väliaika 3 Eskola 1270 Kristian Karell Trailikalkkunat 6.01.00,2 + 2.14.52,0
113 120M Väliaika 3 Eskola 1309 Jari Myllyperkiö MJKettu 6.01.16,2 + 2.15.08,0
114 120M Väliaika 3 Eskola 1404 Pekka Käär Rusko 6.03.03,2 + 2.16.55,0
115 120M Väliaika 3 Eskola 1319 Kai Nurminen Team Tuska / JYPS 6.04.22,2 + 2.18.14,0
116 120M Väliaika 3 Eskola 1223 Harri Ala-Pappila ESPOO 6.04.30,0 + 2.18.21,8
117 120M Väliaika 3 Eskola 1351 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 6.05.03,3 + 2.18.55,1
118 120M Väliaika 3 Eskola 1358 Johnny Stråka Team Pehkehullut 6.05.19,5 + 2.19.11,3
119 120M Väliaika 3 Eskola 1411 Pekka Orpana Suutarilan satula ja ketju 6.05.53,2 + 2.19.45,0
120 120M Väliaika 3 Eskola 1387 Markus Vuorinen Espoo 6.07.21,6 + 2.21.13,4
121 120M Väliaika 3 Eskola 1350 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 6.07.55,3 + 2.21.47,1
122 120M Väliaika 3 Eskola 1283 Jari Korelin MTB-Turku 6.08.03,7 + 2.21.55,5
123 120M Väliaika 3 Eskola 1339 Michael Richnau MTBCF 6.10.10,9 + 2.24.02,7
124 120M Väliaika 3 Eskola 1337 Jari Pursiainen Joensuun Pyöräilijät 6.11.20,8 + 2.25.12,6
125 120M Väliaika 3 Eskola 1330 Ville Peltoniemi MTB-Turku 6.14.37,6 + 2.28.29,4
126 120M Väliaika 3 Eskola 1331 Mika Perkiömäki RC Eemeli 6.15.07,0 + 2.28.58,8
127 120M Väliaika 3 Eskola 1242 Tuomas Hakuli pk-team 6.15.45,3 + 2.29.37,1
128 120M Väliaika 3 Eskola 1231 Petri Grandell Espoo 6.15.49,7 + 2.29.41,5
129 120M Väliaika 3 Eskola 1333 Risto Pihlanen Tampere 6.15.50,1 + 2.29.41,9
130 120M Väliaika 3 Eskola 1409 Jarmo Nokelainen Nomacom cycle klub 6.16.53,7 + 2.30.45,5
131 120M Väliaika 3 Eskola 1304 Mikko Marttinen Nokia MTB 6.17.49,5 + 2.31.41,3
132 120M Väliaika 3 Eskola 1271 Kalle Karikoski Hyvinkää 6.19.18,2 + 2.33.10,0
133 120M Väliaika 3 Eskola 1414 Tommi Terävä JYPS Äänekoski 6.20.48,7 + 2.34.40,5
134 120M Väliaika 3 Eskola 1376 Antti Varjoranta Kuopio 6.23.39,2 + 2.37.31,0
135 120M Väliaika 3 Eskola 1395 Petteri Surakka Helsinki 6.24.49,1 + 2.38.40,9
136 120M Väliaika 3 Eskola 1383 Topi Vihervaara Vantaa 6.25.03,6 + 2.38.55,4
137 120M Väliaika 3 Eskola 1257 Tomi Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 6.28.32,3 + 2.42.24,1
138 120M Väliaika 3 Eskola 1341 Kimmo Rissanen ESPOO 6.30.00,0 + 2.43.51,8
139 120M Väliaika 3 Eskola 1375 Antti Varis MC Pökholmi RIP. 6.31.53,6 + 2.45.45,4
140 120M Väliaika 3 Eskola 1370 Ossi Tuominen MC Kramppi - vielä kerran! 6.32.09,5 + 2.46.01,3
141 120M Väliaika 3 Eskola 1382 Sami Vihavainen Team Liquid 6.34.45,7 + 2.48.37,5
142 120M Väliaika 3 Eskola 1391 Sami Kiviniemi rovaniemi 6.42.46,8 + 2.56.38,6
143 120M Väliaika 3 Eskola 1243 Janne Halonen Wellington 6.48.26,7 + 3.02.18,5
144 120M Väliaika 3 Eskola 1273 Janne Kilponen Patalahden kuutit 6.48.27,4 + 3.02.19,2
145 120M Väliaika 3 Eskola 1265 Lauri Järvinen Espoo 6.52.48,6 + 3.06.40,4
146 120M Väliaika 3 Eskola 1255 Mikko Huttunen MTB-Turku 6.52.54,4 + 3.06.46,2
147 120M Väliaika 3 Eskola 1342 Janne Rosama MTB-Turku 6.54.42,8 + 3.08.34,6
148 120M Väliaika 3 Eskola 1284 Aki Korhonen MTB-Turku 6.57.43,8 + 3.11.35,6
149 120M Väliaika 3 Eskola 1410 Tomi Nurmi ESPOO 6.59.12,2 + 3.13.04,0
1 120N Väliaika 1 Eskola 1202 Noora Kanerva Korson Kaiku 1.10.00,2
2 120N Väliaika 1 Eskola 1207 Iida Airola Herttoniemen hiihtäjät HTH 1.13.17,7 + 3.17,5
3 120N Väliaika 1 Eskola 1201 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 1.13.38,2 + 3.38,0
4 120N Väliaika 1 Eskola 1204 Sari Orvola Grooppi Ylläs 1.13.58,5 + 3.58,3
5 120N Väliaika 1 Eskola 1205 Laura Salminen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1.17.16,7 + 7.16,5
6 120N Väliaika 1 Eskola 1203 Tuula Kurkipää Helsinki 1.24.24,3 + 14.24,1
7 120N Väliaika 1 Eskola 1206 Anna Ruokonen Kaupin Kanuunat 1.26.19,5 + 16.19,3
1 120N Väliaika 2 Tahko 1202 Noora Kanerva Korson Kaiku 3.22.01,9
2 120N Väliaika 2 Tahko 1207 Iida Airola Herttoniemen hiihtäjät HTH 3.28.11,5 + 6.09,6
3 120N Väliaika 2 Tahko 1204 Sari Orvola Grooppi Ylläs 3.33.35,2 + 11.33,3
4 120N Väliaika 2 Tahko 1201 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 3.37.22,5 + 15.20,6
5 120N Väliaika 2 Tahko 1205 Laura Salminen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 3.46.59,1 + 24.57,2
6 120N Väliaika 2 Tahko 1203 Tuula Kurkipää Helsinki 3.58.22,0 + 36.20,1
7 120N Väliaika 2 Tahko 1206 Anna Ruokonen Kaupin Kanuunat 4.03.10,3 + 41.08,4
1 120N Väliaika 3 Eskola 1202 Noora Kanerva Korson Kaiku 4.43.27,0
2 120N Väliaika 3 Eskola 1207 Iida Airola Herttoniemen hiihtäjät HTH 4.51.23,6 + 7.56,6
3 120N Väliaika 3 Eskola 1204 Sari Orvola Grooppi Ylläs 4.59.26,0 + 15.59,0
4 120N Väliaika 3 Eskola 1201 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 5.00.54,1 + 17.27,1
5 120N Väliaika 3 Eskola 1205 Laura Salminen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 5.20.03,8 + 36.36,8
6 120N Väliaika 3 Eskola 1203 Tuula Kurkipää Helsinki 5.30.04,7 + 46.37,7
7 120N Väliaika 3 Eskola 1206 Anna Ruokonen Kaupin Kanuunat 5.36.17,3 + 52.50,3
1 180 km 1832 Pasi Pohjasvuo Espoo 10.02.07,4
2 180 km 1831 Mikko Petäjämäki Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 10.17.00,5 + 14.53,1
3 180 km 1851 Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi 10.20.33,8 + 18.26,4
4 180 km 1837 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 10.53.45,4 + 51.38,0
5 180 km 1801 Hannu Anttila Wasa Velocity 10.59.16,1 + 57.08,7
6 180 km 1834 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 11.02.02,4 + 59.55,0
7 180 km 1814 Jere Keskiaho Korson Kaiku 11.03.27,9 + 1.01.20,5
8 180 km 1835 Heikki Repola Qicraft 11.04.00,8 + 1.01.53,4
9 180 km 1821 Markus Marttinen Team Jalkakramppi 11.16.18,5 + 1.14.11,1
10 180 km 1812 Harri Kekola Seinäjoen pyöräpojat-56 11.41.27,3 + 1.39.19,9
11 180 km 1803 André Fabig Porin Tarmo 11.49.25,5 + 1.47.18,1
12 180 km 1833 Matti Purojärvi JYPS 11.49.47,0 + 1.47.39,6
13 180 km 1817 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 12.06.31,9 + 2.04.24,5
14 180 km 1816 Jukka Kivirinta Pyörärinki 12.06.50,3 + 2.04.42,9
15 180 km 1810 Jussi Karjalainen Paksukumi Team 12.08.31,9 + 2.06.24,5
16 180 km 1849 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 12.08.32,3 + 2.06.24,9
17 180 km 1845 Ari Tölli KorsKa 12.09.35,1 + 2.07.27,7
18 180 km 1842 Anssi Tervonen SPP -56 12.12.23,6 + 2.10.16,2
19 180 km 1824 Antti Muurinen Helsinki 12.14.16,4 + 2.12.09,0
20 180 km 1846 Arto Vartiainen MTB Järvenpää 12.41.44,3 + 2.39.36,9
21 180 km 1840 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 13.07.29,1 + 3.05.21,7
22 180 km 1818 Heikki Koskinen Iloiset vesselit, Kuopio 13.09.04,0 + 3.06.56,6
23 180 km 1836 Arto Rikalainen JumiKlossi 13.11.53,9 + 3.09.46,5
23 180 km 1820 Niko Luojumäki JYPS/JumiKlossi 13.11.53,9 + 3.09.46,5
25 180 km 1830 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 13.11.54,1 + 3.09.46,7
26 180 km 1813 Marcel Keppels CCH 13.22.18,8 + 3.20.11,4
27 180 km 1806 Jarkko Holopainen MTB-Turku 13.23.51,3 + 3.21.43,9
28 180 km 1826 Heikki Mörsky Espoo 13.41.06,7 + 3.38.59,3
29 180 km 1848 Jussi Pikkarainen HMTBC 14.08.45,0 + 4.06.37,6
30 180 km 1807 Jouni Huovinen KuoPys 14.36.41,7 + 4.34.34,3
31 180 km 1850 Jouko Liinamaa Liinamaa Palvelut 14.51.02,1 + 4.48.54,7
32 180 km 1808 Leskelä Ilkka Ilen ajotiimi 14.54.39,6 + 4.52.32,2
9999 180 km 1805 Jarkko Heinonen Helsinki DNF
9999 180 km 1829 Sami Pasanen kuopio DNF
9999 180 km 1819 Toni Lund MTB-Turku / 45NRTH DNF
9999 180 km 1839 Ilkka Sillankorva KorsKa DNF
9999 180 km 1838 Teemu Saranpää b00t DNF
9999 180 km 1809 Jaakko Kangas Korson Kaiku DNF
9999 180 km 1815 Matti Kiijärvi TuUL / MTB-Turku DNF
9999 180 km 1804 Matti Hallikainen MTB-Turku / Racing Rockets DNF
9999 180 km 1828 Peter Nylund MTB-Turku DNF
9999 180 km 1841 Aleksi Taiponen Kouvolan Pyöräilijät DNF
9999 180 km 1802 Petteri Ellilä Paksukumi Team ry. DNF
9999 180 km 1844 Tiimo Tõnisson Porter Racing DNF
1 180 Väliaika 1 Eskola 1851 Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi 4.14.27,3
2 180 Väliaika 1 Eskola 1832 Pasi Pohjasvuo Espoo 4.19.04,1 + 4.36,8
3 180 Väliaika 1 Eskola 1831 Mikko Petäjämäki Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 4.29.43,3 + 15.16,0
4 180 Väliaika 1 Eskola 1835 Heikki Repola Qicraft 4.37.58,4 + 23.31,1
5 180 Väliaika 1 Eskola 1837 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 4.40.48,7 + 26.21,4
6 180 Väliaika 1 Eskola 1834 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 4.41.15,2 + 26.47,9
7 180 Väliaika 1 Eskola 1821 Markus Marttinen Team Jalkakramppi 4.42.06,3 + 27.39,0
8 180 Väliaika 1 Eskola 1814 Jere Keskiaho Korson Kaiku 4.50.35,6 + 36.08,3
9 180 Väliaika 1 Eskola 1801 Hannu Anttila Wasa Velocity 4.50.36,5 + 36.09,2
10 180 Väliaika 1 Eskola 1833 Matti Purojärvi JYPS 4.57.19,4 + 42.52,1
11 180 Väliaika 1 Eskola 1812 Harri Kekola Seinäjoen pyöräpojat-56 4.57.43,2 + 43.15,9
12 180 Väliaika 1 Eskola 1849 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 5.01.04,3 + 46.37,0
13 180 Väliaika 1 Eskola 1846 Arto Vartiainen MTB Järvenpää 5.04.36,9 + 50.09,6
14 180 Väliaika 1 Eskola 1803 André Fabig Porin Tarmo 5.04.44,3 + 50.17,0
15 180 Väliaika 1 Eskola 1842 Anssi Tervonen SPP -56 5.05.52,1 + 51.24,8
16 180 Väliaika 1 Eskola 1810 Jussi Karjalainen Paksukumi Team 5.07.14,1 + 52.46,8
17 180 Väliaika 1 Eskola 1824 Antti Muurinen Helsinki 5.08.07,1 + 53.39,8
18 180 Väliaika 1 Eskola 1845 Ari Tölli KorsKa 5.08.08,4 + 53.41,1
19 180 Väliaika 1 Eskola 1816 Jukka Kivirinta Pyörärinki 5.09.48,0 + 55.20,7
20 180 Väliaika 1 Eskola 1817 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 5.12.01,0 + 57.33,7
21 180 Väliaika 1 Eskola 1830 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 5.12.18,5 + 57.51,2
22 180 Väliaika 1 Eskola 1820 Niko Luojumäki JYPS/JumiKlossi 5.12.19,9 + 57.52,6
23 180 Väliaika 1 Eskola 1836 Arto Rikalainen JumiKlossi 5.12.22,6 + 57.55,3
24 180 Väliaika 1 Eskola 1840 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 5.12.31,4 + 58.04,1
25 180 Väliaika 1 Eskola 1818 Heikki Koskinen Iloiset vesselit, Kuopio 5.19.27,9 + 1.05.00,6
26 180 Väliaika 1 Eskola 1848 Jussi Pikkarainen HMTBC 5.23.26,6 + 1.08.59,3
27 180 Väliaika 1 Eskola 1813 Marcel Keppels CCH 5.29.48,6 + 1.15.21,3
28 180 Väliaika 1 Eskola 1826 Heikki Mörsky Espoo 5.31.42,4 + 1.17.15,1
29 180 Väliaika 1 Eskola 1806 Jarkko Holopainen MTB-Turku 5.33.47,1 + 1.19.19,8
30 180 Väliaika 1 Eskola 1807 Jouni Huovinen KuoPys 5.35.39,8 + 1.21.12,5
31 180 Väliaika 1 Eskola 1850 Jouko Liinamaa Liinamaa Palvelut 5.50.11,2 + 1.35.43,9
32 180 Väliaika 1 Eskola 1808 Leskelä Ilkka Ilen ajotiimi 5.57.56,4 + 1.43.29,1
1 180 Väliaika 2 Tahko 1851 Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi 3.03.10,7
2 180 Väliaika 2 Tahko 1832 Pasi Pohjasvuo Espoo 3.07.19,8 + 4.09,1
3 180 Väliaika 2 Tahko 1831 Mikko Petäjämäki Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 3.11.52,9 + 8.42,2
4 180 Väliaika 2 Tahko 1835 Heikki Repola Qicraft 3.18.33,8 + 15.23,1
5 180 Väliaika 2 Tahko 1821 Markus Marttinen Team Jalkakramppi 3.21.33,3 + 18.22,6
6 180 Väliaika 2 Tahko 1834 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 3.22.43,3 + 19.32,6
7 180 Väliaika 2 Tahko 1837 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 3.25.09,2 + 21.58,5
8 180 Väliaika 2 Tahko 1814 Jere Keskiaho Korson Kaiku 3.28.27,3 + 25.16,6
9 180 Väliaika 2 Tahko 1801 Hannu Anttila Wasa Velocity 3.28.27,8 + 25.17,1
10 180 Väliaika 2 Tahko 1833 Matti Purojärvi JYPS 3.31.33,7 + 28.23,0
11 180 Väliaika 2 Tahko 1824 Antti Muurinen Helsinki 3.33.52,1 + 30.41,4
12 180 Väliaika 2 Tahko 1812 Harri Kekola Seinäjoen pyöräpojat-56 3.34.09,6 + 30.58,9
13 180 Väliaika 2 Tahko 1849 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 3.34.27,4 + 31.16,7
14 180 Väliaika 2 Tahko 1846 Arto Vartiainen MTB Järvenpää 3.37.41,8 + 34.31,1
15 180 Väliaika 2 Tahko 1842 Anssi Tervonen SPP -56 3.38.05,4 + 34.54,7
16 180 Väliaika 2 Tahko 1840 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 3.38.41,6 + 35.30,9
17 180 Väliaika 2 Tahko 1845 Ari Tölli KorsKa 3.40.06,0 + 36.55,3
18 180 Väliaika 2 Tahko 1816 Jukka Kivirinta Pyörärinki 3.40.55,8 + 37.45,1
19 180 Väliaika 2 Tahko 1810 Jussi Karjalainen Paksukumi Team 3.42.41,4 + 39.30,7
20 180 Väliaika 2 Tahko 1817 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 3.44.16,8 + 41.06,1
21 180 Väliaika 2 Tahko 1803 André Fabig Porin Tarmo 3.44.18,1 + 41.07,4
22 180 Väliaika 2 Tahko 1818 Heikki Koskinen Iloiset vesselit, Kuopio 3.46.18,3 + 43.07,6
23 180 Väliaika 2 Tahko 1836 Arto Rikalainen JumiKlossi 3.47.08,6 + 43.57,9
24 180 Väliaika 2 Tahko 1830 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 3.47.09,1 + 43.58,4
25 180 Väliaika 2 Tahko 1820 Niko Luojumäki JYPS/JumiKlossi 3.47.09,5 + 43.58,8
26 180 Väliaika 2 Tahko 1848 Jussi Pikkarainen HMTBC 3.50.34,0 + 47.23,3
27 180 Väliaika 2 Tahko 1813 Marcel Keppels CCH 3.50.48,2 + 47.37,5
28 180 Väliaika 2 Tahko 1826 Heikki Mörsky Espoo 3.54.14,3 + 51.03,6
29 180 Väliaika 2 Tahko 1807 Jouni Huovinen KuoPys 3.54.33,5 + 51.22,8
30 180 Väliaika 2 Tahko 1806 Jarkko Holopainen MTB-Turku 4.05.40,5 + 1.02.29,8
31 180 Väliaika 2 Tahko 1850 Jouko Liinamaa Liinamaa Palvelut 4.09.42,9 + 1.06.32,2
32 180 Väliaika 2 Tahko 1808 Leskelä Ilkka Ilen ajotiimi 4.11.54,5 + 1.08.43,8
1 180 Väliaika 3 Eskola 1832 Pasi Pohjasvuo Espoo 7.44.01,7
2 180 Väliaika 3 Eskola 1851 Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi 7.59.18,6 + 15.16,9
3 180 Väliaika 3 Eskola 1831 Mikko Petäjämäki Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 8.00.40,6 + 16.38,9
4 180 Väliaika 3 Eskola 1837 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 8.22.59,9 + 38.58,2
5 180 Väliaika 3 Eskola 1834 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 8.32.46,7 + 48.45,0
6 180 Väliaika 3 Eskola 1835 Heikki Repola Qicraft 8.35.55,9 + 51.54,2
7 180 Väliaika 3 Eskola 1821 Markus Marttinen Team Jalkakramppi 8.36.02,8 + 52.01,1
8 180 Väliaika 3 Eskola 1801 Hannu Anttila Wasa Velocity 8.37.04,1 + 53.02,4
9 180 Väliaika 3 Eskola 1814 Jere Keskiaho Korson Kaiku 8.39.49,5 + 55.47,8
10 180 Väliaika 3 Eskola 1833 Matti Purojärvi JYPS 9.03.00,8 + 1.18.59,1
11 180 Väliaika 3 Eskola 1812 Harri Kekola Seinäjoen pyöräpojat-56 9.06.50,9 + 1.22.49,2
12 180 Väliaika 3 Eskola 1803 André Fabig Porin Tarmo 9.07.00,4 + 1.22.58,7
13 180 Väliaika 3 Eskola 1849 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 9.15.36,0 + 1.31.34,3
14 180 Väliaika 3 Eskola 1824 Antti Muurinen Helsinki 9.22.28,9 + 1.38.27,2
15 180 Väliaika 3 Eskola 1845 Ari Tölli KorsKa 9.22.48,8 + 1.38.47,1
16 180 Väliaika 3 Eskola 1842 Anssi Tervonen SPP -56 9.23.23,9 + 1.39.22,2
17 180 Väliaika 3 Eskola 1817 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 9.23.25,3 + 1.39.23,6
18 180 Väliaika 3 Eskola 1810 Jussi Karjalainen Paksukumi Team 9.23.32,2 + 1.39.30,5
19 180 Väliaika 3 Eskola 1816 Jukka Kivirinta Pyörärinki 9.25.46,4 + 1.41.44,7
20 180 Väliaika 3 Eskola 1846 Arto Vartiainen MTB Järvenpää 9.30.29,6 + 1.46.27,9
21 180 Väliaika 3 Eskola 1840 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 9.56.52,8 + 2.12.51,1
22 180 Väliaika 3 Eskola 1818 Heikki Koskinen Iloiset vesselit, Kuopio 10.00.22,9 + 2.16.21,2
23 180 Väliaika 3 Eskola 1830 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 10.02.46,6 + 2.18.44,9
24 180 Väliaika 3 Eskola 1820 Niko Luojumäki JYPS/JumiKlossi 10.04.34,8 + 2.20.33,1
25 180 Väliaika 3 Eskola 1836 Arto Rikalainen JumiKlossi 10.04.36,2 + 2.20.34,5
26 180 Väliaika 3 Eskola 1813 Marcel Keppels CCH 10.16.05,9 + 2.32.04,2
27 180 Väliaika 3 Eskola 1806 Jarkko Holopainen MTB-Turku 10.24.34,5 + 2.40.32,8
28 180 Väliaika 3 Eskola 1826 Heikki Mörsky Espoo 10.29.41,3 + 2.45.39,6
29 180 Väliaika 3 Eskola 1848 Jussi Pikkarainen HMTBC 10.41.58,5 + 2.57.56,8
30 180 Väliaika 3 Eskola 1807 Jouni Huovinen KuoPys 10.56.22,5 + 3.12.20,8
31 180 Väliaika 3 Eskola 1850 Jouko Liinamaa Liinamaa Palvelut 10.59.14,4 + 3.15.12,7
32 180 Väliaika 3 Eskola 1808 Leskelä Ilkka Ilen ajotiimi 11.17.18,5 + 3.33.16,8
1 180 Väliaika 4 Tahko 1832 Pasi Pohjasvuo Espoo 6.24.35,8
2 180 Väliaika 4 Tahko 1851 Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi 6.28.51,7 + 4.15,9
3 180 Väliaika 4 Tahko 1831 Mikko Petäjämäki Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 6.42.01,0 + 17.25,2
4 180 Väliaika 4 Tahko 1837 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 7.01.05,6 + 36.29,8
5 180 Väliaika 4 Tahko 1835 Heikki Repola Qicraft 7.01.07,0 + 36.31,2
6 180 Väliaika 4 Tahko 1834 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 7.01.29,6 + 36.53,8
7 180 Väliaika 4 Tahko 1821 Markus Marttinen Team Jalkakramppi 7.02.47,4 + 38.11,6
8 180 Väliaika 4 Tahko 1801 Hannu Anttila Wasa Velocity 7.10.13,7 + 45.37,9
9 180 Väliaika 4 Tahko 1814 Jere Keskiaho Korson Kaiku 7.11.31,8 + 46.56,0
10 180 Väliaika 4 Tahko 1812 Harri Kekola Seinäjoen pyöräpojat-56 7.29.31,7 + 1.04.55,9
11 180 Väliaika 4 Tahko 1833 Matti Purojärvi JYPS 7.30.48,3 + 1.06.12,5
12 180 Väliaika 4 Tahko 1803 André Fabig Porin Tarmo 7.33.42,6 + 1.09.06,8
13 180 Väliaika 4 Tahko 1849 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 7.39.57,0 + 1.15.21,2
14 180 Väliaika 4 Tahko 1842 Anssi Tervonen SPP -56 7.40.16,8 + 1.15.41,0
15 180 Väliaika 4 Tahko 1824 Antti Muurinen Helsinki 7.42.45,3 + 1.18.09,5
16 180 Väliaika 4 Tahko 1846 Arto Vartiainen MTB Järvenpää 7.44.23,9 + 1.19.48,1
17 180 Väliaika 4 Tahko 1810 Jussi Karjalainen Paksukumi Team 7.45.33,6 + 1.20.57,8
18 180 Väliaika 4 Tahko 1845 Ari Tölli KorsKa 7.45.51,8 + 1.21.16,0
19 180 Väliaika 4 Tahko 1817 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 7.47.57,8 + 1.23.22,0
20 180 Väliaika 4 Tahko 1816 Jukka Kivirinta Pyörärinki 7.52.53,5 + 1.28.17,7
21 180 Väliaika 4 Tahko 1840 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 8.07.56,7 + 1.43.20,9
22 180 Väliaika 4 Tahko 1820 Niko Luojumäki JYPS/JumiKlossi 8.10.02,0 + 1.45.26,2
23 180 Väliaika 4 Tahko 1830 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 8.10.02,3 + 1.45.26,5
24 180 Väliaika 4 Tahko 1836 Arto Rikalainen JumiKlossi 8.13.55,1 + 1.49.19,3
25 180 Väliaika 4 Tahko 1818 Heikki Koskinen Iloiset vesselit, Kuopio 8.15.50,2 + 1.51.14,4
26 180 Väliaika 4 Tahko 1813 Marcel Keppels CCH 8.27.56,8 + 2.03.21,0
27 180 Väliaika 4 Tahko 1826 Heikki Mörsky Espoo 8.29.43,6 + 2.05.07,8
28 180 Väliaika 4 Tahko 1848 Jussi Pikkarainen HMTBC 8.34.00,9 + 2.09.25,1
29 180 Väliaika 4 Tahko 1806 Jarkko Holopainen MTB-Turku 8.37.07,0 + 2.12.31,2
30 180 Väliaika 4 Tahko 1807 Jouni Huovinen KuoPys 8.51.07,1 + 2.26.31,3
31 180 Väliaika 4 Tahko 1850 Jouko Liinamaa Liinamaa Palvelut 8.52.42,2 + 2.28.06,4
32 180 Väliaika 4 Tahko 1808 Leskelä Ilkka Ilen ajotiimi 9.07.29,6 + 2.42.53,8
1 25 km 2657 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 1.12.46,8
2 25 km 2562 Mikko Loikkanen Vantaa 1.15.09,2 + 2.22,4
3 25 km 2613 Jaakko Sillankorva KorsKa 1.25.48,0 + 13.01,2
4 25 km 2693 Ossi Taavitsainen Varkaus 1.26.47,6 + 14.00,8
5 25 km 2592 Arto Puntti Velo Salo 1.27.48,3 + 15.01,5
6 25 km 2695 Hannu Kisonen siilinjärvi 1.30.59,1 + 18.12,3
7 25 km 2502 Valtteri Ala-Pappila ESPOO 1.31.28,9 + 18.42,1
8 25 km 2523 Mika Härkänen Mäntsälän Sähkö Oy 1.33.53,3 + 21.06,5
9 25 km 2633 Antero Torssonen Ilomantsi 1.36.38,4 + 23.51,6
10 25 km 2712 Mika Gustafsson GRT Finland 1.36.53,6 + 24.06,8
11 25 km 2618 Heikki Suomalainen RCT 1.37.47,7 + 25.00,9
12 25 km 2686 Minna Nieminen Team Squeezy Finland 1.37.48,0 + 25.01,2
13 25 km 2519 Aleksi Hirvonen Siilinjärven Ponnistus 1.38.45,0 + 25.58,2
14 25 km 2601 Niina Ryhänen Tampereen Pyörä-Pojat 1.40.32,2 + 27.45,4
15 25 km 2518 Ossi Henriksson VRT 1.41.54,5 + 29.07,7
16 25 km 2603 Janne Räihä Laukaa 1.42.35,1 + 29.48,3
17 25 km 2554 Antti Kuusranta VKT MTB 1.42.35,9 + 29.49,1
18 25 km 2716 Heidi Tiainen Joensuu 1.43.33,7 + 30.46,9
19 25 km 2627 Vladimir Tikhomirov Joensuu 1.44.55,7 + 32.08,9
20 25 km 2517 Harri Helin mountainbikeshop.fi 1.45.45,9 + 32.59,1
21 25 km 2556 Ville Laakso Team Garmin MTB Finland 1.45.50,4 + 33.03,6
22 25 km 2608 Fernando Schneider Team Pitbull Helsinki 1.46.37,7 + 33.50,9
23 25 km 2508 Joel Bergman Hypy 1.46.49,4 + 34.02,6
24 25 km 2672 Jyri Hiltunen Klaukkala 1.46.55,7 + 34.08,9
25 25 km 2673 Niklas Holmberg Velo Salo 1.47.58,8 + 35.12,0
26 25 km 2615 Viktor Smirnov BikeSkiTeam Gornyak 1.48.56,0 + 36.09,2
27 25 km 2539 Marko Karhapää Joensuu 1.49.10,8 + 36.24,0
28 25 km 2510 Andrey Dubinin Sankt-Peterburg 1.49.33,9 + 36.47,1
29 25 km 2702 Marjaana Töyli Vapaahiihtoklubi 1.50.28,6 + 37.41,8
30 25 km 2645 Sanna Viitanen Helsinki Trail Running Club 1.52.44,9 + 39.58,1
31 25 km 2514 Petteri Hartikainen Velo Salo 1.54.37,5 + 41.50,7
32 25 km 2628 Tommi Toivanen Kuopion pyöräilyseura 1.55.08,9 + 42.22,1
33 25 km 2515 Toni Hartikainen Vuorela XC-Bikers 1.55.09,6 + 42.22,8
34 25 km 2714 Antti Immonen imatra 1.55.31,3 + 42.44,5
35 25 km 2561 Markku Lievonen Helsinki 1.55.49,4 + 43.02,6
36 25 km 2671 Kostya Dubinin Bike Ski Team Gornyak 1.56.02,4 + 43.15,6
37 25 km 2626 Stanislav Tikhomirov Saint-Petersburg 1.56.20,0 + 43.33,2
38 25 km 2589 Joonas Pesonen Team Slow 1.56.31,8 + 43.45,0
39 25 km 2656 Pentti Hartikainen Tahkovuori 1.56.33,9 + 43.47,1
40 25 km 2619 Jari Suominen Team Slow 1.56.34,3 + 43.47,5
41 25 km 2604 Mikko Räty HTH PIVOT 1.56.42,7 + 43.55,9
42 25 km 2590 Ari Pihlainen Keuruu 1.56.44,3 + 43.57,5
43 25 km 2521 Teppo Hytönen HAH racing team 1.57.04,1 + 44.17,3
44 25 km 2708 Sini Nousiainen JYPS 1.58.14,6 + 45.27,8
45 25 km 2661 Rasmus Laine Hollolan urheilijat -46 1.59.28,7 + 46.41,9
46 25 km 2513 Mika Hartikainen Vuorela XC-Bikers 1.59.54,3 + 47.07,5
47 25 km 2682 Henri Kukkonen Team Tuska 2.00.05,3 + 47.18,5
48 25 km 2705 Heikki Kettunen Pälkäneen LujaLukko 2.00.11,9 + 47.25,1
49 25 km 2641 Veeti Vainio HyPy 2.00.51,4 + 48.04,6
50 25 km 2694 Tapani Viitala SPORTCIRCUS 2.01.33,0 + 48.46,2
51 25 km 2683 Antti Laakso Kotka 2.01.45,5 + 48.58,7
52 25 km 2610 Mari Seppänen Kuhaviirat 2.02.05,6 + 49.18,8
53 25 km 2563 Veikko Länsikunnas HyPy 2.02.29,8 + 49.43,0
54 25 km 2516 Jari Heikkinen Nilsiä 2.02.51,7 + 50.04,9
55 25 km 2639 Mikael Uuksulainen Hypy 2.02.55,6 + 50.08,8
56 25 km 2664 Onni Sirkiä HyPy 2.03.05,5 + 50.18,7
57 25 km 2669 Joni Auru SPORTCIRCUS.COM 2.03.06,0 + 50.19,2
58 25 km 2701 Jani Auru SPORTCIRCUS.COM 2.03.21,1 + 50.34,3
59 25 km 2676 Arto Kainulainen Team Slow 2.03.39,0 + 50.52,2
60 25 km 2703 Sami Laitio Vapaahiihtoklubi 2.04.18,1 + 51.31,3
61 25 km 2665 Guy Suominen kirkkonummi 2.04.43,5 + 51.56,7
62 25 km 2706 Matti Kettunen Pälkäneen LujaLukko 2.05.25,1 + 52.38,3
63 25 km 2553 Christos Kutsumbaris Kattilavuori MTB 2.05.41,4 + 52.54,6
64 25 km 2574 Pekka Mäkinen MTB-LOHJA toy 2.07.22,4 + 54.35,6
65 25 km 2623 Laura Tarvainen VKT MTB 2.07.27,8 + 54.41,0
66 25 km 2621 Paavo Takala MC Pökholmi R.I.P 2.09.01,3 + 56.14,5
67 25 km 2717 Jani Viitamäki Joensuu 2.09.03,2 + 56.16,4
68 25 km 2662 Jarmo Pelanteri Lapua 2.09.03,4 + 56.16,6
69 25 km 2677 Jouni Kinnunen Rak-Jop 2.09.08,1 + 56.21,3
70 25 km 2653 Tuukka Westerholm HYPY 2.10.17,9 + 57.31,1
71 25 km 2674 Tom Hotti varkaus 2.10.58,2 + 58.11,4
72 25 km 2564 Kasperi Malkki Kuvansi 2.11.05,7 + 58.18,9
73 25 km 2581 Nuutti Nurminen HyPy 2.11.06,7 + 58.19,9
74 25 km 2530 Vesa Janhonen Niemisjärvi 2.11.09,3 + 58.22,5
75 25 km 2550 Sari Kostia KerabitPro Oy 2.11.44,0 + 58.57,2
76 25 km 2721 Olli Larivuo RC Eemeli 2.13.37,4 + 1.00.50,6
77 25 km 2658 Oskari Korhonen Kinahmi Team 2.15.30,8 + 1.02.44,0
78 25 km 2654 Ilya Bondar Nilsiän nujakka 2.15.59,0 + 1.03.12,2
79 25 km 2635 Jesse Tuomela vanttila 2.17.04,0 + 1.04.17,2
80 25 km 2624 Jennika Teiskonen JYPS / Peugeot Sport 2.17.24,3 + 1.04.37,5
81 25 km 2522 Tuukka Häkkinen LT-ryhmä 2.17.26,5 + 1.04.39,7
82 25 km 2625 Minna Teiskonen JYPS / Peugeot Sport 2.17.27,6 + 1.04.40,8
83 25 km 2549 Pekka Kosonen Imatra 2.17.45,9 + 1.04.59,1
84 25 km 2545 Kalle Kokkonen TCC 2.18.11,0 + 1.05.24,2
85 25 km 2548 Anttoni Koskiranta HyPy 2.18.54,4 + 1.06.07,6
86 25 km 2644 Valdemar Valo Hyvinkään Pyöräilijät 2.19.03,7 + 1.06.16,9
87 25 km 2555 Satu Kuusranta VKT MTB 2.19.11,9 + 1.06.25,1
88 25 km 2638 Joonas Uuksulainen Hypy 2.19.41,6 + 1.06.54,8
89 25 km 2718 Matti Sirkiä HyPy 2.19.42,7 + 1.06.55,9
90 25 km 2582 Aarne Orrainen HyPy 2.19.49,3 + 1.07.02,5
91 25 km 2584 Severi Orrainen HyPy 2.20.35,9 + 1.07.49,1
92 25 km 2505 Jaakko Arola Wildlife Telemark ry 2.20.36,5 + 1.07.49,7
93 25 km 2667 Marika Takkinen Mikkeli 2.20.37,0 + 1.07.50,2
94 25 km 2678 Pentti Kokkonen nilsiän nujakka 2.21.23,2 + 1.08.36,4
95 25 km 2509 Robin Bergman Hypy 2.21.30,8 + 1.08.44,0
96 25 km 2559 Antti Lehikoinen TVC 2.21.53,1 + 1.09.06,3
97 25 km 2512 Päivi Halonen Hanko 2.21.54,6 + 1.09.07,8
98 25 km 2699 Jaakko Partanen TAHKOcom 2.22.36,7 + 1.09.49,9
99 25 km 2614 Arttu Sillanpää HyPy 2.24.11,6 + 1.11.24,8
100 25 km 2566 Suvi Marttinen Wild Life Telemark ry 2.24.33,9 + 1.11.47,1
101 25 km 2720 Eeva-Maija Puheloinen Team Vastapaine 2.25.14,6 + 1.12.27,8
102 25 km 2534 Aleksi Juntunen Kuopio 2.26.14,1 + 1.13.27,3
103 25 km 2535 Kari Juntunen Kuopio 2.26.14,5 + 1.13.27,7
104 25 km 2642 Antti Vallittu Helsinki 2.27.19,1 + 1.14.32,3
105 25 km 2580 Niila Nurminen HyPy 2.27.54,1 + 1.15.07,3
106 25 km 2560 Tarja Leppänen KUOPIO 2.28.23,1 + 1.15.36,3
107 25 km 2524 Otto Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 2.28.47,8 + 1.16.01,0
108 25 km 2688 Niklas Roitto Visma 2.29.46,5 + 1.16.59,7
109 25 km 2576 Karri Nieminen Kaupin Kanuunat 2.30.22,9 + 1.17.36,1
110 25 km 2577 Veikka Nieminen Kaupin Kanuunat 2.30.23,0 + 1.17.36,2
111 25 km 2637 Mikko Utriainen Riistavesi 2.30.43,6 + 1.17.56,8
112 25 km 2650 Eino-Topias Vuolli Team 1140 2.30.48,8 + 1.18.02,0
113 25 km 2649 Antti Vuolli Team 1140 2.30.49,7 + 1.18.02,9
114 25 km 2640 Ville Vainikainen Team Airmist 2.31.04,9 + 1.18.18,1
115 25 km 2607 Leevi Röntynen Mtb-Turku 2.31.10,8 + 1.18.24,0
116 25 km 2659 Ari Korpela Kuusankoski 2.31.49,9 + 1.19.03,1
117 25 km 2558 Vesa Lehdonmäki Röykkä 2.32.59,8 + 1.20.13,0
118 25 km 2666 Miko Suominen kirkkonummi 2.33.04,9 + 1.20.18,1
119 25 km 2532 Heidi Jokinen Pirkkala 2.34.15,0 + 1.21.28,2
120 25 km 2636 Mari Utriainen Riistavesi 2.34.22,4 + 1.21.35,6
121 25 km 2567 Emil Mattila PPP-97 2.35.02,8 + 1.22.16,0
122 25 km 2704 Cristel Tammsoo Porter Racing 2.35.20,4 + 1.22.33,6
123 25 km 2575 Joona Nieminen Kaupin Kanuunat 2.35.55,1 + 1.23.08,3
124 25 km 2647 Tero Virtanen Salo 2.36.02,7 + 1.23.15,9
125 25 km 2713 Elias Kalliomaa Pori 2.36.02,8 + 1.23.16,0
126 25 km 2538 Sonja Kainulainen Mellunkylän Kontio 2.37.29,1 + 1.24.42,3
127 25 km 2715 Simo Kainulainen Mellunkylän Kontio 2.37.29,5 + 1.24.42,7
128 25 km 2646 Juha Vikman Tampere 2.37.35,9 + 1.24.49,1
129 25 km 2593 Petri Puusa Tampere 2.38.35,9 + 1.25.49,1
130 25 km 2632 Tommi Toropainen Ojakkala 2.40.48,8 + 1.28.02,0
131 25 km 2631 Sakari Toropainen Ojakkala 2.40.59,5 + 1.28.12,7
132 25 km 2622 Petra Talvitie Propentus 2.41.05,9 + 1.28.19,1
133 25 km 2700 Vili Tarkkala TAHKOcom 2.41.06,6 + 1.28.19,8
134 25 km 2551 Mervi Kukkonen IMATRA 2.41.22,0 + 1.28.35,2
135 25 km 2663 Leevi Saarela HyPy 2.41.26,3 + 1.28.39,5
136 25 km 2568 Ida Mattila PPP-97 2.41.57,6 + 1.29.10,8
137 25 km 2520 Juhani Huuhtanen Hypy 2.42.02,6 + 1.29.15,8
138 25 km 2565 Ilvonen Martti Mellunkylänkontio 2.42.34,5 + 1.29.47,7
139 25 km 2679 Olli Korpelainen Mikkeli 2.43.58,4 + 1.31.11,6
139 25 km 2540 Ville Karttunen MaDa 2.43.58,4 + 1.31.11,6
141 25 km 2552 Henri Kurvinen MaDa 2.43.58,5 + 1.31.11,7
142 25 km 2696 Jari Mathalt TAHKOcom 2.44.58,3 + 1.32.11,5
142 25 km 2697 Matti Mathalt TAHKOcom 2.44.58,3 + 1.32.11,5
144 25 km 2722 Jelena Smirnova BikeSkiTeam Gornyak 2.45.18,7 + 1.32.31,9
145 25 km 2543 Terhi Kettunen Pälkäneen LujaLukko 2.45.30,6 + 1.32.43,8
146 25 km 2536 Hanna Juola Korson Kaiku 2.45.46,1 + 1.32.59,3
147 25 km 2617 Janne Sundqvist Team Kylmä rinki 2.47.49,5 + 1.35.02,7
148 25 km 2569 Teija Mattinen Helsinki 2.48.16,9 + 1.35.30,1
149 25 km 2655 Matti Harmaakivi Vaasa 2.48.17,3 + 1.35.30,5
150 25 km 2525 Joona Ikonen Puavon Pojat 2.52.36,0 + 1.39.49,2
151 25 km 2528 Tommi Ikonen Puavon Pojat 2.52.37,4 + 1.39.50,6
152 25 km 2526 Lassi Ikonen Puavon Pojat 2.52.37,7 + 1.39.50,9
153 25 km 2531 Pertti Jetsu kuopio 2.54.21,0 + 1.41.34,2
154 25 km 2527 Tiina Ikonen Lieksa 2.56.17,0 + 1.43.30,2
155 25 km 2602 Eveliina Ryynänen RasPi 2.56.25,7 + 1.43.38,9
156 25 km 2585 Lumi-Tuisku Paavola KarSu 2.57.04,4 + 1.44.17,6
157 25 km 2586 Valtteri Paavola KarSu 2.57.04,5 + 1.44.17,7
158 25 km 2709 Minna Rautavuori Rauma 2.58.45,6 + 1.45.58,8
159 25 km 2587 Minna Pakarinen Helsinkin 2.58.46,8 + 1.46.00,0
160 25 km 2723 Juha Koskiniemi Evo99 2.58.47,1 + 1.46.00,3
161 25 km 2651 Eetu Vähäsalo HyPy 2.58.54,0 + 1.46.07,2
162 25 km 2652 Janne Vähäsalo HyPy 2.58.56,2 + 1.46.09,4
163 25 km 2596 Satu Raittinen Angry Fats 3.03.11,5 + 1.50.24,7
164 25 km 2595 Pete Raittinen Angry Fats 3.03.11,8 + 1.50.25,0
165 25 km 2681 Onni Kosonen One4MTB KurikkakatuRangers KUO 3.07.08,4 + 1.54.21,6
166 25 km 2680 Jukka Kosonen One4MTB KurikkakatuRangers KUO 3.07.08,9 + 1.54.22,1
167 25 km 2668 Matti Westerlund Ravitalli/ Varkaus 3.09.06,4 + 1.56.19,6
168 25 km 2506 Jukka Aromaa Vihti 3.09.47,4 + 1.57.00,6
169 25 km 2507 Pirjo Aromaa Vihti 3.09.47,5 + 1.57.00,7
170 25 km 2572 Timo Miettinen Karttula 3.10.30,3 + 1.57.43,5
171 25 km 2541 Riku Karvali Kuopio 3.11.04,9 + 1.58.18,1
172 25 km 2557 Tuukka Laitinen karttula 3.11.16,6 + 1.58.29,8
173 25 km 2687 Katri Ojala Maastoon polje 3.11.45,7 + 1.58.58,9
174 25 km 2588 Johanna Parviainen Helsinki 3.12.04,5 + 1.59.17,7
175 25 km 2591 Tuomas Pulliainen TAHKOcom 3.12.49,2 + 2.00.02,4
176 25 km 2606 Lauri Röntynen Mtb-Turku 3.15.08,2 + 2.02.21,4
177 25 km 2605 Juha Röntynen Mtb-Turku 3.15.09,1 + 2.02.22,3
178 25 km 2630 Kati Toivari imatra 3.15.16,9 + 2.02.30,1
178 25 km 2629 Juha Toivari imatra 3.15.16,9 + 2.02.30,1
180 25 km 2570 Aake Miettinen OULUN KÄRPÄseT 3.15.20,6 + 2.02.33,8
181 25 km 2571 Jari Miettinen OULUN KÄRPÄseT 3.15.20,7 + 2.02.33,9
182 25 km 2670 Anna Behm Helsinki 3.15.53,4 + 2.03.06,6
183 25 km 2698 Dani Kuosmanen TAHKOcom 3.16.30,0 + 2.03.43,2
184 25 km 2719 Vappu Piri Hanko 3.17.18,1 + 2.04.31,3
185 25 km 2612 Anne Sieviläinen AbleAid 3.28.19,1 + 2.15.32,3
186 25 km 2533 Salla Joutsen Team Tuska 3.39.01,1 + 2.26.14,3
187 25 km 2611 Terhi Siekkinen Oulu 3.40.42,5 + 2.27.55,7
188 25 km 2511 Paula Eskola Oulu 3.40.45,4 + 2.27.58,6
189 25 km 2573 Kalle Mäki LITTOINEN 3.41.06,1 + 2.28.19,3
190 25 km 2501 Rami Aho LITTOINEN 3.41.06,8 + 2.28.20,0
191 25 km 2691 Esko Sillanpää Team Bunnyhop 3.41.10,1 + 2.28.23,3
192 25 km 2689 Aapeli Sillanpää Team Bunnyhop 3.41.10,2 + 2.28.23,4
193 25 km 2684 Mikko Niemelä Aapelus Oy 3.41.58,4 + 2.29.11,6
194 25 km 2685 Olli Niemelä Team Pikkukissa 3.41.58,6 + 2.29.11,8
195 25 km 2600 Ronja Richartz Team Kotikallio 4.03.35,4 + 2.50.48,6
196 25 km 2599 Janita Richartz Team Kotikallio 4.03.36,7 + 2.50.49,9
197 25 km 2660 Peike Korvenmaa Etelä-Helsingin Pulkka 4.05.33,0 + 2.52.46,2
198 25 km 2544 Jaana Kilpeläinen Tampere 4.05.33,4 + 2.52.46,6
199 25 km 2648 Topias Virtanen HHCMB Salo 4.27.08,4 + 3.14.21,6
200 25 km 2643 Timo Valo Hyvinkään Pyöräilijät 4.30.07,8 + 3.17.21,0
201 25 km 2690 Anni Sillanpää Team Bunnyhop 5.31.09,6 + 4.18.22,8
202 25 km 2692 Heidi Sillanpää Team Bunnyhop 5.31.09,7 + 4.18.22,9
9999 25 km 2579 Laura Nurminen tervakoski DNF
9999 25 km 2707 Jouni Lähteenmäki Metso MTB DNF
9999 25 km 2537 Eetu Kaaro rantapyörä DNF
9999 25 km 2675 Anssi Huopainen Vantaa DNF
9999 25 km 2710 Hannele Nieminen Kisaturisti DNF
9999 25 km 2583 Oskari Orrainen HyPy DNF
9999 25 km 2711 Mikko Julkunen Klaukkala DNF
9999 25 km 2598 Lauri Rantatorikka HyPy DNF
1 25km päivällä 208 Lisa Fabig Porin Tarmo 0.00.00,0
1 25km päivällä 277 Aino Hämäläinen Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 275 Marjaana Töyli Vapaahiihtoklubi 0.00.00,0
1 25km päivällä 278 Anniina Ahtosalo Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 205 Stina Ampuja Espoo 0.00.00,0
1 25km päivällä 226 Mikko Sillankorva KorsKa 0.00.00,0
1 25km päivällä 221 Elina Nauha Espoo 0.00.00,0
1 25km päivällä 211 Pentti Hämäläinen Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 204 Matti Ahtosalo Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 236 Hanna Järvelä Lappeenranta 0.00.00,0
1 25km päivällä 220 Marko Maja Metso MTB 0.00.00,0
1 25km päivällä 207 Linnea Fabig Porin Tarmo 0.00.00,0
1 25km päivällä 206 Leo Fabig Porin Tarmo 0.00.00,0
1 25km päivällä 222 Elisa Nauha Jyväskylä 0.00.00,0
1 25km päivällä 234 Juho Suutari Lastukosken pullistus 0.00.00,0
1 25km päivällä 209 Mari Fabig Noormarkku/ Pori 0.00.00,0
1 25km päivällä 279 Samu Eiro HELSINKI 0.00.00,0
1 25km päivällä 232 Lasse Suur-Hamari Team Tuska 0.00.00,0
1 25km päivällä 228 Mico Tuominen TVC 0.00.00,0
1 25km päivällä 201 Antero Aaltonen JÄRVELÄ 0.00.00,0
1 25km päivällä 225 Jukka Salminen Leosport Oy 0.00.00,0
1 25km päivällä 213 Jarkko Juvonen Team Ägelä 0.00.00,0
1 25km päivällä 276 Marja Tuomi Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 217 Lassi Laine Kamaki Klubi 0.00.00,0
1 25km päivällä 215 Mikko Kulmala Team Sisu 0.00.00,0
1 25km päivällä 218 Jenni Lampinen Kuopio 0.00.00,0
1 25km päivällä 202 Sami Aaltonen Järvelä 0.00.00,0
1 25km päivällä 219 Akseli Maja Jyps 0.00.00,0
1 25km päivällä 235 Oskari Suutari Lastukosken pullistus 0.00.00,0
1 25km päivällä 272 Sanna-Maria Pohjanpaju joensuu 0.00.00,0
1 25km päivällä 223 Olli Ranta Kamaki Klubi 0.00.00,0
1 25km päivällä 203 Matias Ahtosalo Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 227 Anu Takala Helsinki 0.00.00,0
1 25km päivällä 273 Nuutti Toivonen Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 230 Jesper Vesala Kamaki Klubi 0.00.00,0
1 25km päivällä 274 Kaisa Kekki Tampere 0.00.00,0
1 25km päivällä 214 Jere Juvonen Team Ägelä 0.00.00,0
1 25km päivällä 231 Tanja Liuska Kuopio 0.00.00,0
1 25km päivällä 233 Ari Suutari Lastukosken pullistus 0.00.00,0
1 25km päivällä 280 Peter Nyfors Helsinki 0.00.00,0
1 25km päivällä 224 Anna Saarinen Harviala 0.00.00,0
1 25km päivällä 229 Marianne Tuomola Röykkä 0.00.00,0
1 25km päivällä 216 Pauli Kulmala team tosi hidas 0.00.00,0
1 25km päivällä 210 Antti Hämäläinen Korson Kaiku 0.00.00,0
1 45 km 4524 Ivan Ivanov Mountainpeaks 2.27.45,6
2 45 km 4515 Arsi Heinäaho Mental Mc 2.32.39,5 + 4.53,9
3 45 km 4576 Sami Oinonen Team Kinttosen Apinat 2.34.45,9 + 7.00,3
4 45 km 4621 Arto Kainulainen Kuopion Pyöräilyseura 2.35.17,4 + 7.31,8
5 45 km 4624 Roope Minkkinen Huhtasuon hiihto 2000 2.43.15,3 + 15.29,7
6 45 km 4587 Jaakko Raunamaa Taiston Towerit 2.47.41,8 + 19.56,2
7 45 km 4598 Santeri Schildt Huhtasuon Hiihto2000 2.49.04,0 + 21.18,4
8 45 km 4622 Janne Kainulainen Kiuruvesi 2.53.05,8 + 25.20,2
9 45 km 4588 Rico Richartz Team Kotikallio 2.57.31,3 + 29.45,7
10 45 km 4563 Timo Petteri Miettinen Kuopio 2.57.38,4 + 29.52,8
11 45 km 4599 Timo Siltanen team-siltanen 2.58.10,5 + 30.24,9
12 45 km 4558 Jukka Malinen Team Trukki-Ukko 3.00.33,0 + 32.47,4
13 45 km 4607 Jari-Pekka Varjonen Patela MTB 3.03.06,6 + 35.21,0
14 45 km 4640 Aku Ikonen Vexve Oy 3.10.30,0 + 42.44,4
15 45 km 4578 Jens Peinelt Aistolan Mafia 3.14.18,1 + 46.32,5
16 45 km 4543 Mikko Koutonen Oulu 3.19.02,7 + 51.17,1
17 45 km 4555 Tomi Lukkarinen HC-Kaivoksela 3.19.43,3 + 51.57,7
18 45 km 4534 Hanna Kinnari-Korpela Kaupin Kanuunat 3.20.04,5 + 52.18,9
19 45 km 4544 Pekka Kukkonen KarttU 3.20.51,4 + 53.05,8
20 45 km 4545 Tatu Kukkonen Savo MTB 3.21.34,6 + 53.49,0
21 45 km 4537 Ella Korhonen Annankadun teatterikorkeakoulu 3.21.59,3 + 54.13,7
22 45 km 4538 Jukka Korhonen Mäntsälä 3.23.34,9 + 55.49,3
23 45 km 4550 Jussi Laitinen Oulu 3.23.38,3 + 55.52,7
24 45 km 4519 Jukka Hurmansalo Fat Camp Riders 3.25.00,7 + 57.15,1
25 45 km 4634 Asko Raesola Team Los Veteranos Turku 3.25.19,0 + 57.33,4
26 45 km 4581 Päivi Piminäinen KHS 3.28.27,3 + 1.00.41,7
27 45 km 4549 Teemu Laine Oritoive 3.33.25,9 + 1.05.40,3
28 45 km 4610 Tom Ågrem Jokela 3.34.45,4 + 1.06.59,8
29 45 km 4568 Tarmo Mäenpää Mustasaari 3.36.32,7 + 1.08.47,1
30 45 km 4626 Raimo Ruotsalainen Nujakka/suunnistus 3.36.39,7 + 1.08.54,1
31 45 km 4596 Sakari Savolainen vta- tekniikka 3.36.56,9 + 1.09.11,3
32 45 km 4527 Sambiedro Järvinen Kurppa Lelli 3.38.19,1 + 1.10.33,5
33 45 km 4603 Aleksi Tarkiainen autodeco desing 3.39.48,5 + 1.12.02,9
34 45 km 4561 Ari Martikainen Iv-ykköset 3.40.00,0 + 1.12.14,4
35 45 km 4609 Vili Vesikko Tampere 3.40.53,0 + 1.13.07,4
36 45 km 4511 Virve Flyktman PuSu (Puuppolan suksi) 3.42.47,6 + 1.15.02,0
37 45 km 4590 Teemu Rönkkä Jyrkkä Kerake 3.44.17,4 + 1.16.31,8
38 45 km 4638 Harri Kauppinen Team Fuchsloch 3.44.51,1 + 1.17.05,5
39 45 km 4619 Elina Hurme Espoo 3.45.06,4 + 1.17.20,8
40 45 km 4633 Sakari Pyhältö tampere 3.45.09,3 + 1.17.23,7
41 45 km 4512 Sami Harjula Helsinki 3.45.55,4 + 1.18.09,8
42 45 km 4573 Janne Numminen lahti 3.46.23,7 + 1.18.38,1
43 45 km 4585 Mikko Pöysä PLC-Tec 3.46.42,8 + 1.18.57,2
44 45 km 4584 Juho Pöysä PLC-Tec 3.46.43,0 + 1.18.57,4
45 45 km 4606 Eija Valonen Tuusula 3.46.49,9 + 1.19.04,3
46 45 km 4501 Anna Ahlqvist Lappeenranta 3.51.21,2 + 1.23.35,6
47 45 km 4631 Marit Virta Kinkomaa 3.52.05,4 + 1.24.19,8
48 45 km 4546 Iina Kuusimäki HC-Kaivoksela 3.53.58,3 + 1.26.12,7
49 45 km 4636 Kimmo Kangas Espoo 3.55.31,4 + 1.27.45,8
50 45 km 4639 Hanna Häppölä Helsinki 3.55.50,4 + 1.28.04,8
51 45 km 4571 Elina Nokelainen Puuppolan Suksi 3.57.07,9 + 1.29.22,3
52 45 km 4592 Iikka Salmi Drumsö MTB Klubb 3.57.43,6 + 1.29.58,0
53 45 km 4540 Atte Koski Korska 4.03.48,4 + 1.36.02,8
54 45 km 4525 Samu Juutilainen KorsKa 4.03.48,5 + 1.36.02,9
55 45 km 4547 Carita Kytömäki HyPy 4.05.22,0 + 1.37.36,4
56 45 km 4506 Atso Arat Tampere 4.09.27,9 + 1.41.42,3
57 45 km 4627 Toni Räsänen JumiKlossi 4.10.00,7 + 1.42.15,1
58 45 km 4591 Ville Sallinen Lappeenranta 4.11.17,4 + 1.43.31,8
59 45 km 4517 Jari Hirvonen Helsinki 4.12.30,2 + 1.44.44,6
60 45 km 4503 Markus Anolin Ryttylä Racing 4.13.07,4 + 1.45.21,8
61 45 km 4580 Sampsa Pesonen Paloässät Oy 4.18.12,9 + 1.50.27,3
62 45 km 4613 Janne Kujala Helsinki 4.18.19,2 + 1.50.33,6
63 45 km 4559 Maiju Marjomaa Ylöjärvi 4.19.09,3 + 1.51.23,7
64 45 km 4586 Antero Raatikainen Kuopio 4.19.24,5 + 1.51.38,9
65 45 km 4523 Jesse Itkonen Vehmersalmi 4.19.25,6 + 1.51.40,0
66 45 km 4548 Merja Laine Valkeakoski 4.20.12,9 + 1.52.27,3
67 45 km 4566 Anna Mononen Hyvinkää 4.20.15,2 + 1.52.29,6
68 45 km 4564 Matti Mikkonen Lohja 4.23.10,6 + 1.55.25,0
69 45 km 4593 Anne Salomaa JumiKlossi 4.23.53,8 + 1.56.08,2
70 45 km 4570 Mia Nikla Vantaa 4.24.33,0 + 1.56.47,4
71 45 km 4617 Leevi Bojers Orimattila 4.25.10,8 + 1.57.25,2
72 45 km 4620 Juha Isokangas Kangasala 4.27.03,5 + 1.59.17,9
73 45 km 4630 Mikko Vasamo Helsinki 4.27.04,1 + 1.59.18,5
74 45 km 4608 Sami Veijalainen Mäntsälä 4.27.09,3 + 1.59.23,7
75 45 km 4628 Jore Schroderus Masala 4.28.10,5 + 2.00.24,9
76 45 km 4635 Juha Väisänen Kauniit Pojat 4.30.15,9 + 2.02.30,3
77 45 km 4572 Perttu Noppari Kaupin Kanuunat 4.30.55,5 + 2.03.09,9
78 45 km 4582 Tarmo Pitkänen Helsinki 4.31.50,8 + 2.04.05,2
79 45 km 4510 Tarja Eskelinen Kangasala 4.32.10,3 + 2.04.24,7
80 45 km 4605 Heidi Turunen HHCMB 4.32.54,8 + 2.05.09,2
81 45 km 4623 Kati Manninen HyPy 4.33.01,1 + 2.05.15,5
82 45 km 4562 Markus Menlös Ylöjärvi 4.33.39,1 + 2.05.53,5
83 45 km 4526 Antti Juva hmksu_37 4.34.09,1 + 2.06.23,5
84 45 km 4575 Kristiina Nyman TURKU 4.34.18,6 + 2.06.33,0
85 45 km 4604 Laura Turtiainen Helsinki 4.34.58,2 + 2.07.12,6
86 45 km 4504 Eetu Ansa Retkikunta Messilä Racing 4.35.30,3 + 2.07.44,7
86 45 km 4505 Jyri Ansa OriToive 4.35.30,3 + 2.07.44,7
88 45 km 4541 Essi Koski Korska 4.36.42,8 + 2.08.57,2
89 45 km 4531 Antti Keränen Team kessi 4.37.35,0 + 2.09.49,4
89 45 km 4530 Jouni Keltanen Team kessi 4.37.35,0 + 2.09.49,4
91 45 km 4594 Samu Sarivaara Team Kessi 4.37.35,4 + 2.09.49,8
92 45 km 4567 Reijo Myllys hmk 4.38.09,4 + 2.10.23,8
93 45 km 4583 Leonid Primak BikeSkiTeam Gornyak 4.41.07,4 + 2.13.21,8
94 45 km 4560 Johnny Markko Vaasa 4.41.56,5 + 2.14.10,9
95 45 km 4614 Joonas Mäkkylä Ylöjärvi 4.42.51,6 + 2.15.06,0
96 45 km 4502 Kalle Airio Kirre Team Turku 4.47.40,6 + 2.19.55,0
97 45 km 4518 Juha Huhtala HHCMB 4.47.49,2 + 2.20.03,6
98 45 km 4577 Kari Ollikainen Kirre Team Turku 4.48.40,5 + 2.20.54,9
99 45 km 4551 Nina Larjo Iso-T 4.49.54,5 + 2.22.08,9
100 45 km 4529 Hanna Karppinen United Bikers 4.49.54,7 + 2.22.09,1
101 45 km 4632 Markus Kasesmaa Helsinki 4.50.21,9 + 2.22.36,3
102 45 km 4509 Mika Eränen Pori 5.07.38,8 + 2.39.53,2
103 45 km 4520 Sanna Hämäläinen Ahmovaara 5.20.51,3 + 2.53.05,7
104 45 km 4616 Toni Turtiainen Vantaa 5.24.04,0 + 2.56.18,4
105 45 km 4579 Minna Peltomaa Lohja 5.28.28,7 + 3.00.43,1
106 45 km 4507 Riikka Bark Lohja 5.28.29,3 + 3.00.43,7
107 45 km 4513 Tomi Harjula Fat Camp Riders 5.30.41,2 + 3.02.55,6
108 45 km 4600 Jukka Simonen TimmiStemmi 5.36.05,3 + 3.08.19,7
109 45 km 4514 Sari Heikkilä TimmiStemmi 5.36.05,5 + 3.08.19,9
110 45 km 4615 Mikael Ronkainen Kauniainen 5.37.51,2 + 3.10.05,6
111 45 km 4601 Thomas Sokura Tampere 5.38.46,4 + 3.11.00,8
112 45 km 4535 Leila Kinnunen Niemisjärvi 6.19.23,1 + 3.51.37,5
113 45 km 4574 Asko Nykänen Kuopio 6.24.32,5 + 3.56.46,9
9999 45 km 4589 Hannu Rosberg Royal Cycling Team Ry DNF
9999 45 km 4612 Antti Karppinen Himmeät Hummerit DNF
9999 45 km 4539 Viivi Korpela Mänttä DNF
9999 45 km 4618 Jarno Haanpää Harjunpää Häzz Freeride DNF
9999 45 km 4569 Marko Mänty Team Kessi DNF
9999 45 km 4629 Pasi Seppänen OTAVA DNF
9999 45 km 4542 Timo Koski Korska DNF
9999 45 km 4521 Vili Hämäläinen Mikkeli DNF
9999 45 km 4565 Tommi Mikkonen Vantaa DNF
9999 45 km 4611 Antti Alaputto Retkikunta Messilä Racing DNF
1 60 km Ladies 3001 Sini Alusniemi Squeezy Team 2.59.05,5
2 60 km Ladies 3003 Jasmin Kansikas Team Medilaser 3.10.24,1 + 11.18,6
3 60 km Ladies 3005 Piia Nieminen Wasa Velocity 3.17.20,0 + 18.14,5
4 60 km Ladies 3002 Marika Hara PKK 3.26.30,5 + 27.25,0
5 60 km Ladies 3009 Ruut Vähämetsä Team Erigeepper Challenge 3.31.57,2 + 32.51,7
6 60 km Ladies 3006 Hanna Saarenpää Tampere 3.42.46,4 + 43.40,9
7 60 km Ladies 3007 Mira Orell-Sipponen Jämsänkosken Ilves 3.49.39,6 + 50.34,1
8 60 km Ladies 3008 Milla Saarinen jyps 3.50.13,6 + 51.08,1
9 60 km Ladies 3059 Marianna Hietamäki Velo&Oxygen 3.51.04,8 + 51.59,3
10 60 km Ladies 3004 Mari Kupiainen MTBCF 3.52.03,1 + 52.57,6
11 60 km Ladies 3126 Suvi Perälä Korson Kaiku 3.57.56,7 + 58.51,2
12 60 km Ladies 3065 Riikka Jauhiainen JYPS 4.00.04,5 + 1.00.59,0
13 60 km Ladies 3084 Ülle Luiks Jõelähtme Singel 4.02.34,4 + 1.03.28,9
14 60 km Ladies 3080 Eve Lahti JYPS / Peugeot Sport 4.07.02,6 + 1.07.57,1
15 60 km Ladies 3078 Jaanika Käes Jõelähtme Singel 4.11.00,2 + 1.11.54,7
16 60 km Ladies 3051 Elina Ahola JYPS / Peugeot Sport 4.11.22,7 + 1.12.17,2
17 60 km Ladies 3118 Marja Väisälä Kuntoriihi 4.11.59,8 + 1.12.54,3
18 60 km Ladies 3120 Victoria Zdeblovskaya marathoncup.ru 4.14.07,3 + 1.15.01,8
19 60 km Ladies 3123 Johanna Alppi Lapin urheiluopisto SantaSport 4.14.58,1 + 1.15.52,6
20 60 km Ladies 3119 Sini Välimäki MTB Oulu 4.17.45,7 + 1.18.40,2
21 60 km Ladies 3092 Vilma Niskanen Jyps 4.20.36,1 + 1.21.30,6
22 60 km Ladies 3057 Elena Bondar TAHKOcom 4.21.15,7 + 1.22.10,2
23 60 km Ladies 3101 Kirsi Perälä Helsinki 4.22.39,9 + 1.23.34,4
24 60 km Ladies 3096 Rauni Parantainen Team Mute 4.25.01,4 + 1.25.55,9
25 60 km Ladies 3128 Ida Sten Urheilulasit.fi 4.29.34,7 + 1.30.29,2
26 60 km Ladies 3054 Niiki Alakärppä Maastikezä Kajaani 4.29.58,3 + 1.30.52,8
27 60 km Ladies 3127 Janina Saarnio MTB-Turku/Turun Urheiluliitto 4.31.31,1 + 1.32.25,6
28 60 km Ladies 3069 Saila Karhu Järvenpää 4.31.32,6 + 1.32.27,1
29 60 km Ladies 3106 Tarja Silfver kuopio 4.34.45,5 + 1.35.40,0
30 60 km Ladies 3112 Maija Tuomainen Leppävesi 4.39.02,7 + 1.39.57,2
31 60 km Ladies 3061 Mirjam Hyvönen Team Donna Agile 4.41.10,5 + 1.42.05,0
32 60 km Ladies 3129 Katri Salokuusi Ylläsjärvi 4.42.07,0 + 1.43.01,5
33 60 km Ladies 3095 Mari Pajala Avanti Adventure / MTBCF 4.43.28,7 + 1.44.23,2
34 60 km Ladies 3064 Leena Isosävi JYPS 4.49.41,1 + 1.50.35,6
35 60 km Ladies 3098 Jenna Pekkinen Kuopio 4.51.24,3 + 1.52.18,8
36 60 km Ladies 3082 Pia Lehikoinen TVC 4.53.17,2 + 1.54.11,7
37 60 km Ladies 3094 Anna Ojala VsMTB/ mtbcentre.fi 4.54.34,1 + 1.55.28,6
38 60 km Ladies 3090 Tiina Muurinen Helsinki 4.58.26,8 + 1.59.21,3
39 60 km Ladies 3087 Emmi Marttinen Kaupin Kanuunat 4.58.56,1 + 1.59.50,6
40 60 km Ladies 3109 Kajsa Sten Urheilulasit.fi 5.02.26,4 + 2.03.20,9
41 60 km Ladies 3115 Miia Vatka Rovaniemi 5.03.37,5 + 2.04.32,0
42 60 km Ladies 3070 Laura Kasila Helsinki 5.05.17,3 + 2.06.11,8
43 60 km Ladies 3071 Tiina Keino Kuhmalahden Kisa 5.07.42,1 + 2.08.36,6
44 60 km Ladies 3116 Susanne Virta Espoo 5.07.53,7 + 2.08.48,2
45 60 km Ladies 3063 Kirsi Inkilä Kinkomaa 5.08.31,3 + 2.09.25,8
46 60 km Ladies 3081 Mari Lappalainen Espoo 5.11.28,6 + 2.12.23,1
47 60 km Ladies 3122 Mari Jääger Jõelähtme Singel 5.11.38,3 + 2.12.32,8
48 60 km Ladies 3074 Johanna Kujanen JYPS 5.17.07,7 + 2.18.02,2
49 60 km Ladies 3083 Terhi Lehvä Manse MTB 5.18.12,9 + 2.19.07,4
50 60 km Ladies 3088 Tarja Moilanen Helsinki 5.25.24,5 + 2.26.19,0
51 60 km Ladies 3114 Leena Valta Helsinki 5.25.25,5 + 2.26.20,0
52 60 km Ladies 3073 Marina Konikh Globe 5.27.18,2 + 2.28.12,7
53 60 km Ladies 3117 Elina Vuorikari Kuopio 5.30.09,2 + 2.31.03,7
54 60 km Ladies 3086 Karoliina Mantila Helsinki 5.30.25,5 + 2.31.20,0
55 60 km Ladies 3091 Minna Myllyperkiö MJKettu 5.32.52,0 + 2.33.46,5
56 60 km Ladies 3124 Ulla Lämsä jyps 5.34.39,9 + 2.35.34,4
57 60 km Ladies 3100 Riika Penttilä Veikkola 5.35.33,3 + 2.36.27,8
58 60 km Ladies 3066 Johanna Räsänen Nilsiä 5.36.16,9 + 2.37.11,4
59 60 km Ladies 3103 Marja Räsänen Nilsiän Nujakka 5.36.32,7 + 2.37.27,2
60 60 km Ladies 3072 Liia Kivinen Lahti 5.37.45,2 + 2.38.39,7
61 60 km Ladies 3076 Laura Kylliäinen Vehkalahden Veikot 5.39.30,3 + 2.40.24,8
62 60 km Ladies 3067 Sari Jokinen Team Laiska / Maastoon polje 5.43.15,2 + 2.44.09,7
63 60 km Ladies 3062 Mari Häkkilä Lahti 5.49.28,5 + 2.50.23,0
64 60 km Ladies 3099 Marjaana Peltoniemi Lahti 5.50.25,8 + 2.51.20,3
65 60 km Ladies 3058 Pauliina Forsström Tuusula 5.51.31,9 + 2.52.26,4
66 60 km Ladies 3085 Saija Maaranniitty Helsinki 5.57.15,7 + 2.58.10,2
67 60 km Ladies 3102 Jenni Pitkänen Maastoonpolje.fi 6.00.17,0 + 3.01.11,5
68 60 km Ladies 3125 Maria Metsä-Ketelä Tampere 6.02.05,8 + 3.03.00,3
69 60 km Ladies 3052 Niina Airaksinen Tampere 6.13.24,7 + 3.14.19,2
70 60 km Ladies 3107 Maarit Sirén Espoo 6.15.02,4 + 3.15.56,9
71 60 km Ladies 3104 Annika Santanen Espoo 6.17.15,6 + 3.18.10,1
72 60 km Ladies 3111 Liisa Timlin Paksukumi Team 6.25.44,1 + 3.26.38,6
73 60 km Ladies 3068 Elina Kalatie United Bikers 6.26.31,6 + 3.27.26,1
74 60 km Ladies 3077 Hanna Kyttä Kuopio 6.36.08,1 + 3.37.02,6
75 60 km Ladies 3079 Leena Laaninen Liperin Taimi 7.16.48,0 + 4.17.42,5
76 60 km Ladies 3093 Heidi Oikarinen Ylivieska 7.25.59,0 + 4.26.53,5
77 60 km Ladies 3075 Tiia-Maria Kukkonen Kuopio 7.38.07,5 + 4.39.02,0
78 60 km Ladies 3108 Sara Stefanius Team Vohvelinsyöjät 7.41.45,6 + 4.42.40,1
79 60 km Ladies 3105 Susanna Saranlinna Team Vohvelinsyöjät 8.25.35,4 + 5.26.29,9
9999 60 km Ladies 3097 Ritva Partanen Iisalmi DNF
9999 60 km Ladies 3089 Johanna Muhonen Team Mute DNF
1 60 km Ladies over 40 years 3007 Mira Orell-Sipponen Jämsänkosken Ilves 3.49.39,6
2 60 km Ladies over 40 years 3118 Marja Väisälä Kuntoriihi 4.11.59,8 + 22.20,2
3 60 km Ladies over 40 years 3096 Rauni Parantainen Team Mute 4.25.01,4 + 35.21,8
4 60 km Ladies over 40 years 3069 Saila Karhu Järvenpää 4.31.32,6 + 41.53,0
5 60 km Ladies over 40 years 3106 Tarja Silfver kuopio 4.34.45,5 + 45.05,9
6 60 km Ladies over 40 years 3082 Pia Lehikoinen TVC 4.53.17,2 + 1.03.37,6
7 60 km Ladies over 40 years 3109 Kajsa Sten Urheilulasit.fi 5.02.26,4 + 1.12.46,8
8 60 km Ladies over 40 years 3063 Kirsi Inkilä Kinkomaa 5.08.31,3 + 1.18.51,7
9 60 km Ladies over 40 years 3083 Terhi Lehvä Manse MTB 5.18.12,9 + 1.28.33,3
10 60 km Ladies over 40 years 3124 Ulla Lämsä jyps 5.34.39,9 + 1.45.00,3
11 60 km Ladies over 40 years 3100 Riika Penttilä Veikkola 5.35.33,3 + 1.45.53,7
12 60 km Ladies over 40 years 3103 Marja Räsänen Nilsiän Nujakka 5.36.32,7 + 1.46.53,1
13 60 km Ladies over 40 years 3111 Liisa Timlin Paksukumi Team 6.25.44,1 + 2.36.04,5
14 60 km Ladies over 40 years 3077 Hanna Kyttä Kuopio 6.36.08,1 + 2.46.28,5
15 60 km Ladies over 40 years 3079 Leena Laaninen Liperin Taimi 7.16.48,0 + 3.27.08,4
1 60 km Men 6120 Henri Ojala Team Skins/ TVC 2.31.52,7
2 60 km Men 6060 Kusti Kittilä Team Erigeepper Challenge 2.35.24,2 + 3.31,5
3 60 km Men 6247 Taavi Selder Nissan Thule ProTeam 2.36.12,6 + 4.19,9
4 60 km Men 6253 Peeter Tarvis Rietumu Delfin 2.37.29,5 + 5.36,8
5 60 km Men 6104 Olli Miettinen Team Skins/Hypy/ROSE 2.38.07,4 + 6.14,7
6 60 km Men 6192 Toni Tähti Team Medilaser 2.40.11,1 + 8.18,4
7 60 km Men 6036 Jeremias Holmberg HyPy 2.40.17,6 + 8.24,9
8 60 km Men 6137 Perttu Pärssinen Team Medilaser 2.40.53,1 + 9.00,4
9 60 km Men 6211 Sasu Halme Focus Team Finland 2.42.08,6 + 10.15,9
10 60 km Men 6212 Sami Hiltunen Team Lahden Polkupyörähuolto 2.42.13,7 + 10.21,0
11 60 km Men 6223 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 2.43.52,0 + 11.59,3
12 60 km Men 6205 Juha Vähämetsä KiiRi / TeamEGC 2.44.28,2 + 12.35,5
13 60 km Men 6113 Pekka Niemi Team Erigeepper Challenge 2.46.16,8 + 14.24,1
14 60 km Men 6246 Riivo Schumann Fixus Sport 2.49.15,0 + 17.22,3
15 60 km Men 6221 Pasi Pulkkinen Hypy/Team Skins 2.50.22,9 + 18.30,2
16 60 km Men 6227 Samuli Visuri CCH 2.50.23,1 + 18.30,4
17 60 km Men 6241 Sakari Lehtinen HyPy 2.50.28,3 + 18.35,6
18 60 km Men 6240 Jussi Laurila Jalasjärvi 2.51.04,2 + 19.11,5
19 60 km Men 6170 Dmitry Stepanov Scott Russia 2.51.26,8 + 19.34,1
20 60 km Men 6181 Heikki Tukki OTC / Forte Sport 2.51.29,1 + 19.36,4
21 60 km Men 6260 Arto Lehikoinen Team Probike/UP 2.52.46,0 + 20.53,3
22 60 km Men 6161 Teemu Selvenius Team Skins / HyPy 2.53.00,6 + 21.07,9
23 60 km Men 6194 Teemu Uusipiuhari Team Medilaser 2.53.29,4 + 21.36,7
24 60 km Men 6131 Sauli Pihamaa Lahden Pyöräilijät, LaPy 2.53.38,6 + 21.45,9
25 60 km Men 6092 Aleksandr Lomakin Author Russia 2.53.39,3 + 21.46,6
26 60 km Men 6096 Joonas Maanurm Nissan Thule ProTeam 2.55.23,8 + 23.31,1
27 60 km Men 6191 Sami Tyynelä RMR 2.55.51,4 + 23.58,7
28 60 km Men 6250 Heikki Väänänen HappyOrNot 2.57.44,9 + 25.52,2
29 60 km Men 6074 Mikko Kupiainen MTBCF 2.57.54,1 + 26.01,4
30 60 km Men 6210 Alexey Zdeblovskiy marathoncup.ru 2.58.10,2 + 26.17,5
31 60 km Men 6243 Jaakko Mursu KuoPys/Flanders 2.59.08,0 + 27.15,3
32 60 km Men 6042 Vladimir Ivanov Mountainpeaks 3.00.16,1 + 28.23,4
33 60 km Men 6070 Mika Kukkonen Imatran Urheilijat 3.01.03,7 + 29.11,0
34 60 km Men 6261 Antti Vainio Valtolan Vire 3.01.25,6 + 29.32,9
35 60 km Men 6132 Tuomas Pirkkalainen Kuikka 3.01.40,0 + 29.47,3
36 60 km Men 6107 Petteri Mustakallio Kuopio 3.01.45,9 + 29.53,2
37 60 km Men 6067 Aki Kosunen Tampereen Pyörä-Pojat 3.02.28,5 + 30.35,8
38 60 km Men 6093 Vitalik Lukin Mountain peaks 3.03.03,6 + 31.10,9
39 60 km Men 6103 Kalle Miettinen Hi5racing 3.03.39,2 + 31.46,5
40 60 km Men 6230 Heikki Haaparanta OP-P Rovaniemi 3.03.54,9 + 32.02,2
41 60 km Men 6173 Mikko Takkinen PLC-Tec 3.04.33,1 + 32.40,4
42 60 km Men 6184 Mikko Tuoriniemi PLC-TEC 3.04.39,0 + 32.46,3
43 60 km Men 6019 Antti Hanhilahti NCK 3.04.43,5 + 32.50,8
44 60 km Men 6078 Vallo Kärbo Lahti 3.05.23,5 + 33.30,8
45 60 km Men 6123 Miikka Orvola Grooppi Ylläs 3.05.45,6 + 33.52,9
46 60 km Men 6102 Georgiy Mavchun marathoncup.ru 3.05.57,6 + 34.04,9
47 60 km Men 6255 Markku Koljonen MakeProjects Oy 3.06.21,9 + 34.29,2
47 60 km Men 6244 Timo Mustonen Helsinki 3.06.21,9 + 34.29,2
49 60 km Men 6064 Kristjan Koppel Nissan Thule ProTeam 3.06.36,4 + 34.43,7
50 60 km Men 6029 Eero Heiskanen Team Lahden Polkupyörähuolto 3.07.13,6 + 35.20,9
51 60 km Men 6069 Antti Kuitto Team Skins 3.07.19,5 + 35.26,8
52 60 km Men 6258 Ismo Perttula PKK 3.08.28,0 + 36.35,3
53 60 km Men 6124 Tomi Paavola sadomasoracing 3.08.43,3 + 36.50,6
54 60 km Men 6056 Kimmo Kattelus PPP-97 3.09.13,7 + 37.21,0
55 60 km Men 6162 Juho Sihvola Tampere 3.10.06,1 + 38.13,4
56 60 km Men 6158 Pasi Savolainen Kuopion Pyöräilyseura 3.10.12,0 + 38.19,3
57 60 km Men 6225 Taneli Turunen CC PICARO 3.10.13,2 + 38.20,5
58 60 km Men 6256 Matti Vesterinen Porvoon Akilles 3.11.49,1 + 39.56,4
59 60 km Men 6163 Antti Silvennoinen siilinjärvi 3.12.50,9 + 40.58,2
60 60 km Men 6136 Jukka Puustinen PK-Team 3.12.54,3 + 41.01,6
61 60 km Men 6023 Mikael Hautamäki Helsinki 3.13.00,5 + 41.07,8
62 60 km Men 6203 Ossi Vuola Focus Team Finland 3.13.06,1 + 41.13,4
63 60 km Men 6015 Marko Haapakoski JYPS 3.13.18,8 + 41.26,1
64 60 km Men 6148 Lasse Saarela HyPy 3.13.19,0 + 41.26,3
65 60 km Men 6109 Kimmo Määttä OP-P 3.13.24,3 + 41.31,6
66 60 km Men 6176 Miika Teiskonen Peugeot Sport 3.13.27,5 + 41.34,8
67 60 km Men 6053 Ari Kansikas Team Medilaser 3.14.07,2 + 42.14,5
68 60 km Men 6010 Johan Ehrs NCK/CKT 3.14.09,1 + 42.16,4
69 60 km Men 6090 Tomi Lindfors Vantaa 3.14.22,7 + 42.30,0
70 60 km Men 6106 Henrik Moilanen PLC-Tec 3.14.53,4 + 43.00,7
71 60 km Men 6026 Jarkko Heikura Hämeenlinna 3.15.30,6 + 43.37,9
72 60 km Men 6055 Janne Karhu Oulu Triathlon & Cycling 3.16.40,5 + 44.47,8
73 60 km Men 6098 Henri Maikkula Imatran urheilijat 3.17.10,2 + 45.17,5
74 60 km Men 6114 Pekka Nieminen Imatran Urheilijat 3.17.13,0 + 45.20,3
75 60 km Men 6154 Jukka-Pekka Santala Harjunpää Häzz Freeride 3.17.31,7 + 45.39,0
76 60 km Men 6003 Samppa Ahmaniemi Metso MTB 3.17.41,7 + 45.49,0
77 60 km Men 6020 Timo Harikoski Helsinki 3.18.05,9 + 46.13,2
78 60 km Men 6152 Esko Salo Tampere 3.18.24,3 + 46.31,6
79 60 km Men 6204 Markus Vähi Koriks-Fiiber OY 3.18.44,4 + 46.51,7
80 60 km Men 6214 Jani Lahti Plusarkkitehdit 3.18.50,5 + 46.57,8
81 60 km Men 7351 Pekka Jääskeläinen Focus Team Finland 3.19.14,0 + 47.21,3
82 60 km Men 6005 Mikko Alajoki CCH 3.19.31,4 + 47.38,7
83 60 km Men 6126 Kai Pasonen NOKIA 3.19.54,9 + 48.02,2
84 60 km Men 6198 Petri Valkeamäki Jyps 3.20.17,0 + 48.24,3
85 60 km Men 6228 Ilya Fedotov PTZ / Old Kukkovka Team 3.20.55,2 + 49.02,5
86 60 km Men 6249 Olli Tuovinen VsMTB 3.21.16,6 + 49.23,9
87 60 km Men 6236 Henri Kaasik-Aaslav AMPS Extreme 3.21.44,0 + 49.51,3
88 60 km Men 6185 Ville Tuppurainen JYPS 3.22.17,6 + 50.24,9
89 60 km Men 6189 Simo Turunen Suklaamunat Racing 3.22.19,6 + 50.26,9
90 60 km Men 6002 Esko Aapio Korson Kaiku 3.22.37,0 + 50.44,3
91 60 km Men 6089 Juha Levaniemi GIF / kokkola 3.22.49,4 + 50.56,7
92 60 km Men 6080 Janek Laansalu Jõelähtme Singel 3.23.08,9 + 51.16,2
93 60 km Men 6076 Juho Kyllönen Team Lahden Polkupyörähuolto 3.23.10,5 + 51.17,8
94 60 km Men 6027 Kauko Heinikoski Paksumahat 3.23.12,7 + 51.20,0
95 60 km Men 6095 Antti-Kalle Länsman MTB Oulu 3.23.18,1 + 51.25,4
96 60 km Men 6117 Sampsa Nukarinen KuoPys 3.23.55,6 + 52.02,9
97 60 km Men 6199 Keijo Vehkakoski Jämsänkosken Ilves 3.24.04,4 + 52.11,7
98 60 km Men 6073 Jukka-Pekka Kunnari CC Picaro 3.24.06,7 + 52.14,0
99 60 km Men 6119 Dmitry Odincov Mountain Peaks 3.24.07,1 + 52.14,4
100 60 km Men 6254 Jukka Pirinen nurmijärvi 3.24.08,2 + 52.15,5
101 60 km Men 6143 Tapio Roiha SSBT 3.24.16,9 + 52.24,2
102 60 km Men 7221 Antti Pönni Kouvolan Pyöräilijät 3.24.51,3 + 52.58,6
103 60 km Men 6048 Hannu Jänkälä OP-P 3.25.10,3 + 53.17,6
104 60 km Men 6105 Pekka Miilumäki SPP-56 3.25.24,3 + 53.31,6
105 60 km Men 6219 Jyrki Mustonen PALOKKA 3.25.24,5 + 53.31,8
106 60 km Men 6141 Jukka Rintala SPP-56 3.25.54,8 + 54.02,1
107 60 km Men 6183 Petri Tuominen TVC 3.26.08,2 + 54.15,5
108 60 km Men 6220 Niklas Nyman NCK 3.26.29,4 + 54.36,7
109 60 km Men 6233 Kristian Ijäs TVC 3.26.35,0 + 54.42,3
110 60 km Men 6209 Jouni Westerholm HYPY 3.26.40,9 + 54.48,2
111 60 km Men 7133 Pasi Leino Lappeenrannan pyöräilijät 3.26.57,6 + 55.04,9
112 60 km Men 6094 Antti Lyytikäinen KUTU Triathlon, Kuopio 3.27.38,4 + 55.45,7
113 60 km Men 7211 Paavo Pietilä MTB-Turku 3.28.17,6 + 56.24,9
114 60 km Men 6039 Ville Hällfors Alastaron Urheilijat 3.28.57,4 + 57.04,7
115 60 km Men 6235 Mikko Järvinen Jämsänkosken Ilves 3.29.00,3 + 57.07,6
116 60 km Men 6167 Gökhan Soner Helsinki 3.29.04,1 + 57.11,4
117 60 km Men 6044 Mikko Jokinen Tabc 3.29.09,6 + 57.16,9
118 60 km Men 7233 Mikk Ristna Costa Bicicleta- Rannakalurid 3.29.26,6 + 57.33,9
119 60 km Men 6206 Pekka Välimaa OP-P 3.29.31,3 + 57.38,6
120 60 km Men 6245 Arttu Nyman jyps 3.29.32,1 + 57.39,4
121 60 km Men 6138 Antti Rantalahti MTBCF 3.29.52,7 + 58.00,0
122 60 km Men 6248 Antti Träskelin Chebici Team 3.29.56,8 + 58.04,1
123 60 km Men 6115 Ismo Nikkonen MEDIC 3.30.00,4 + 58.07,7
124 60 km Men 6022 Tommi Hassinen Kokkola 3.30.06,7 + 58.14,0
125 60 km Men 6142 Kennet Riska NCK/Jakobstad 3.30.10,7 + 58.18,0
126 60 km Men 7373 Simo Terävä JYPS Äänekoski 3.31.50,2 + 59.57,5
127 60 km Men 6071 Hessu Kulmala Supersport Bike Team 3.32.29,6 + 1.00.36,9
127 60 km Men 6035 Sakari Hinkkala Tahko MTB Medic 3.32.29,6 + 1.00.36,9
129 60 km Men 6030 Jani Helen MTBCF 3.32.41,9 + 1.00.49,2
130 60 km Men 7084 Olli Kainulainen Team Velocurva 3.33.23,7 + 1.01.31,0
131 60 km Men 6047 Usko Juntunen Iisalmen Visa/Forte Sport 3.33.29,8 + 1.01.37,1
132 60 km Men 6234 Olli Jäntti Ipe's Extreme 3.33.46,1 + 1.01.53,4
133 60 km Men 6058 Oskar Keurulainen Espoo 3.33.52,2 + 1.01.59,5
134 60 km Men 6033 Mikko Hilola Helsinki 3.34.34,3 + 1.02.41,6
135 60 km Men 7192 Henrik Nykänen Koria 3.34.38,9 + 1.02.46,2
136 60 km Men 7090 Petri Kauppinen Kuopio 3.34.50,4 + 1.02.57,7
137 60 km Men 6063 Tomi Konttinen Kunto24.fi 3.34.56,6 + 1.03.03,9
138 60 km Men 7212 Lauri Piironen Rush Racing 3.35.13,0 + 1.03.20,3
139 60 km Men 7210 Kari Pietikäinen MTBCF 3.35.18,6 + 1.03.25,9
140 60 km Men 7076 Noel Jürlau Uniikki Lattiat 3.35.19,0 + 1.03.26,3
141 60 km Men 6017 Harri Hakavuori Team Garmin MTB Finland 3.35.19,2 + 1.03.26,5
142 60 km Men 6224 Lauri Tossavainen Imatra 3.35.21,4 + 1.03.28,7
143 60 km Men 6242 Sami Manninen HyPy 3.35.50,8 + 1.03.58,1
144 60 km Men 6099 Mikko Mannari Pilkanmaa 3.35.52,5 + 1.03.59,8
145 60 km Men 6251 Jukka Lehikoinen TVC 3.35.52,6 + 1.03.59,9
146 60 km Men 6025 Antti Heikkinen SkiBikeTeam 3.36.33,2 + 1.04.40,5
147 60 km Men 6217 Tommi Lehtinen Kaupin Kanuunat 3.36.39,6 + 1.04.46,9
148 60 km Men 6156 Kapo Saukkonen Espoo 3.37.24,0 + 1.05.31,3
149 60 km Men 6178 Antti Tikkanen Imatran urheilijat 3.37.30,9 + 1.05.38,2
150 60 km Men 7156 Marko Maja Metso MTB 3.37.48,2 + 1.05.55,5
151 60 km Men 6129 Matti Petäjä SPP-56 3.37.51,5 + 1.05.58,8
152 60 km Men 6125 Simo Pajari Imatran Urheilijat 3.37.56,0 + 1.06.03,3
153 60 km Men 7020 Risto Bogdanov Mudakarud 3.38.17,6 + 1.06.24,9
154 60 km Men 6157 Janne Savolainen Kuopion pyöräilyseura 3.38.29,2 + 1.06.36,5
155 60 km Men 7074 Mikko Juuma CC Picaro 3.38.36,9 + 1.06.44,2
156 60 km Men 6226 Marek Valdner Jõelähtme Singel 3.38.39,5 + 1.06.46,8
157 60 km Men 6034 Pekka Hiltunen Kynäniska Racing Team 3.38.40,7 + 1.06.48,0
158 60 km Men 6147 Tomi Räsänen Ipe's Extreme 3.39.07,5 + 1.07.14,8
159 60 km Men 6149 Ismo Saari JYPS 3.39.44,6 + 1.07.51,9
160 60 km Men 7216 Jarkko Puranen KuntoRiihi 3.39.58,1 + 1.08.05,4
161 60 km Men 7111 Arttu Kumpulainen Retkikunta Messilä Racing 3.40.00,1 + 1.08.07,4
162 60 km Men 7122 Lauri Lahti Ferroplan Oy 3.40.21,7 + 1.08.29,0
163 60 km Men 7313 Kaj Väänänen NCK 3.40.28,0 + 1.08.35,3
164 60 km Men 7161 Mika Manninen Helsinki 3.40.30,2 + 1.08.37,5
165 60 km Men 9147 Kimmo Kunnari EYRB-Racing 3.40.32,6 + 1.08.39,9
166 60 km Men 6164 Markus Simelius Vaasa 3.40.52,3 + 1.08.59,6
167 60 km Men 6110 Salomon Nelimarkka Jyväskylä 3.41.06,6 + 1.09.13,9
168 60 km Men 7190 Janne Nurminen tervakoski 3.41.17,1 + 1.09.24,4
169 60 km Men 7092 Mikko Kemppi TAHKOcom 3.41.18,4 + 1.09.25,7
170 60 km Men 6061 Ville Klemettinen varkaus 3.41.33,0 + 1.09.40,3
171 60 km Men 6018 Sami Hakola Tampere 3.42.15,2 + 1.10.22,5
172 60 km Men 7317 Björn Åkerlund NCK 3.42.21,1 + 1.10.28,4
173 60 km Men 6130 Sami Pietila JyMa MTB 3.42.40,6 + 1.10.47,9
174 60 km Men 6068 Henri Kouhia Brand Factory Finland Oy 3.42.42,2 + 1.10.49,5
175 60 km Men 6057 Johannes Kauppi Slimboys 3.42.52,8 + 1.11.00,1
176 60 km Men 7040 Teemu Hakkarainen Äijälä 3.43.04,5 + 1.11.11,8
177 60 km Men 7174 Marko Mutanen Joensuun Pyöräilijät 3.43.05,3 + 1.11.12,6
178 60 km Men 7143 Teemu Loman Vaicycle/Vaisala 3.43.06,3 + 1.11.13,6
179 60 km Men 6087 Pekka Lehto Team Cahva 3.43.19,9 + 1.11.27,2
180 60 km Men 6179 Anssi Toivola Team Lahden Polkupyörähuolto 3.43.25,7 + 1.11.33,0
181 60 km Men 8374 Ilmari Larivuo Tampere 3.43.34,5 + 1.11.41,8
182 60 km Men 6197 Mika Vainio HyPy 3.43.54,6 + 1.12.01,9
183 60 km Men 6013 Jukka Guimaraes Västilän Voima 3.43.57,3 + 1.12.04,6
184 60 km Men 7214 Rauno Pohlak Veloplus/Costa Bicicleta 3.44.04,4 + 1.12.11,7
185 60 km Men 7274 Jarmo Teiskonen JYPS / Peugeot Sport 3.44.08,1 + 1.12.15,4
186 60 km Men 7334 Tuomas Nieminen Supersport Bike Team 3.44.15,9 + 1.12.23,2
187 60 km Men 7268 Einari Sutinen Helsinki 3.44.20,8 + 1.12.28,1
188 60 km Men 6085 Juha Lantto JyMa MTB 3.44.39,1 + 1.12.46,4
189 60 km Men 6222 Mika Sarimo HPV Cycling 3.44.41,0 + 1.12.48,3
190 60 km Men 6088 Kuido Lemloch niner.ee 3.44.45,2 + 1.12.52,5
191 60 km Men 7046 Ismo Heikkinen SkiBikeTeam 3.44.50,3 + 1.12.57,6
192 60 km Men 6166 Arto Soisalo ESPOO 3.44.50,5 + 1.12.57,8
193 60 km Men 7376 Patric Östergård Espoo 3.45.04,2 + 1.13.11,5
194 60 km Men 6201 Janne Vornanen KungFuPanda 3.45.10,0 + 1.13.17,3
195 60 km Men 6038 Mika Häkkinen Hiiltomiehet 3.45.25,5 + 1.13.32,8
196 60 km Men 7196 Vahur Õunpuu Star Expert 3.45.29,7 + 1.13.37,0
197 60 km Men 7339 Toni Ruokoja Lapua 3.45.42,0 + 1.13.49,3
198 60 km Men 6014 Alexey Gumenyuk St.Petersburg 3.45.47,7 + 1.13.55,0
199 60 km Men 7309 Bruno Võsu Mudakarud 3.46.02,8 + 1.14.10,1
200 60 km Men 6232 Herkko Hämäläinen MHY Järvi-Savo 3.46.32,8 + 1.14.40,1
201 60 km Men 7106 Juho Kostiainen Helsinki 3.46.41,4 + 1.14.48,7
202 60 km Men 8179 Teemu Moilanen KuTu-triathlon, Kuopio 3.46.43,7 + 1.14.51,0
203 60 km Men 6011 Marko Ervast Luistava polku 3.46.41,4 + 1.14.48,7
204 60 km Men 7266 Tero Suihkonen sähköankerias 3.46.53,9 + 1.15.01,2
205 60 km Men 6072 Timo Kumpulainen PMK Kajaani 3.47.16,2 + 1.15.23,5
206 60 km Men 7097 Jouni Koistinen Kuopion ilmaisajelijat 3.47.19,3 + 1.15.26,6
207 60 km Men 6046 Joonas Julkunen Hallilan Kuutit 3.47.33,3 + 1.15.40,6
208 60 km Men 6238 Mikko Kallio SPP-56 3.47.48,3 + 1.15.55,6
209 60 km Men 7075 Joel Juutinen JYPS 3.47.54,5 + 1.16.01,8
210 60 km Men 6081 Valtteri Laasonen SPP-56 3.47.53,4 + 1.16.00,7
211 60 km Men 7202 Mika Parviainen X-tri Lahti 3.48.31,3 + 1.16.38,6
212 60 km Men 6146 Jani Ruohola Kirkkonummi 3.48.30,3 + 1.16.37,6
213 60 km Men 7116 Pasi Kärki PMK 3.48.59,7 + 1.17.07,0
214 60 km Men 6259 Jyri Tuomi Oulu 3.48.59,5 + 1.17.06,8
215 60 km Men 7279 Valtteri Toivonen Pehutec 3.49.22,6 + 1.17.29,9
216 60 km Men 6171 Jaakko Suomu Kälviän Tarmo 3.49.32,3 + 1.17.39,6
217 60 km Men 7193 Jarkko Nyman helsinki 3.49.46,7 + 1.17.54,0
218 60 km Men 7217 Tomi Pursiainen Porvoo 3.49.50,9 + 1.17.58,2
219 60 km Men 7195 Kristian Nyström Loviisa 3.50.00,1 + 1.18.07,4
220 60 km Men 6100 Teijo Marttinen Team Jumi 3.50.08,6 + 1.18.15,9
221 60 km Men 7291 Jarkko Turunen Hc Mehtimäkeläinen 3.50.20,5 + 1.18.27,8
222 60 km Men 7379 Petri Toijonen Mikkeli 3.50.29,7 + 1.18.37,0
223 60 km Men 7325 Sami Hyöty Wärtsilä 3.50.33,1 + 1.18.40,4
224 60 km Men 6195 Juha Vainikka MTBCF 3.50.44,0 + 1.18.51,3
225 60 km Men 6082 Jukka Laine Tahko mtb medic 3.50.49,5 + 1.18.56,8
226 60 km Men 6041 Ossi Ijäs KorsKa 3.50.55,4 + 1.19.02,7
227 60 km Men 6257 Simo Toivonen MAAVE 3.51.00,1 + 1.19.07,4
228 60 km Men 7149 Marti Lung Porter Racing 3.51.10,0 + 1.19.17,3
229 60 km Men 7099 Kaapo Koivuniemi Lallinsuon kampi 3.51.39,2 + 1.19.46,5
230 60 km Men 7219 Petri Pynnönen Mikkeli 3.51.45,0 + 1.19.52,3
231 60 km Men 6116 Mikko Nokkonen Team Medilaser 3.51.47,0 + 1.19.54,3
232 60 km Men 7312 Timo Väkeväinen Uudenmaan Pyöräilijät 3.51.57,4 + 1.20.04,7
233 60 km Men 6165 Kent Sippola EB MTB TEAM 3.52.04,0 + 1.20.11,3
234 60 km Men 7335 Saku Niinikangas Wärtsilä 3.52.07,4 + 1.20.14,7
235 60 km Men 6052 Jussi Kanerva orimattilan toive 3.52.05,4 + 1.20.12,7
236 60 km Men 7023 Petri Ekdahl Lohja 3.52.09,9 + 1.20.17,2
237 60 km Men 7166 Pasi Mattila Korson Kaiku 3.52.13,5 + 1.20.20,8
238 60 km Men 8306 Roland Truus Costa Bicicleta- Rannakalurid 3.52.54,9 + 1.21.02,2
239 60 km Men 7239 Ville Rusanen Team Kylmä rinki 3.53.01,7 + 1.21.09,0
240 60 km Men 7188 Mikko Nurmi Kaukaa Haettu 3.53.02,8 + 1.21.10,1
241 60 km Men 7173 Eero Moilanen Telemark Team Ørn 3.53.04,6 + 1.21.11,9
242 60 km Men 7117 Ville Kärkkäinen JumiKlossi 3.53.10,1 + 1.21.17,4
243 60 km Men 9182 Juho Mäntylä Tampere 3.53.39,5 + 1.21.46,8
244 60 km Men 6135 Petri Prusti Seinäjoen Pyöräpojat -56 3.53.43,8 + 1.21.51,1
245 60 km Men 6009 Jukka Bergman Hypy 3.53.51,7 + 1.21.59,0
246 60 km Men 6084 Sami Lampinen KampinKieku 3.53.59,0 + 1.22.06,3
247 60 km Men 8108 Ville Knuutinen Espoo 3.54.07,5 + 1.22.14,8
248 60 km Men 6231 Mika Haulo Kaupin Kanuunat 3.54.09,8 + 1.22.17,1
249 60 km Men 7104 Teemu Korhonen Kaupin Kanuunat 3.54.37,3 + 1.22.44,6
250 60 km Men 7349 Jimmy Doyle Polku Lehti 3.54.58,3 + 1.23.05,6
251 60 km Men 7294 Petri Töhönen Metso MTB 3.55.00,2 + 1.23.07,5
252 60 km Men 7095 Tuukka Kirsi Ojankaivajat 3.55.03,4 + 1.23.10,7
253 60 km Men 6050 Hannu Kaikkonen OTC 3.55.06,3 + 1.23.13,6
254 60 km Men 7344 Valtteri Suonperä JYPS 3.55.11,4 + 1.23.18,7
255 60 km Men 7246 Jani Saalamo Jyps 3.55.12,2 + 1.23.19,5
256 60 km Men 6004 Tero Aho JyMa MTB 3.55.17,5 + 1.23.24,8
257 60 km Men 7035 Markku Haapamäki FC FC 3.55.27,2 + 1.23.34,5
258 60 km Men 7096 Ville Kivinen Lahti 3.55.59,0 + 1.24.06,3
259 60 km Men 7293 Harri Töhönen HePo 3.55.59,7 + 1.24.07,0
260 60 km Men 8169 Jukka Martikainen Joensuu 3.56.06,3 + 1.24.13,6
261 60 km Men 9034 Jukka Kettunen Kuopio 3.56.10,8 + 1.24.18,1
262 60 km Men 6007 Mikko Askolin KuntoRiihi 3.56.19,8 + 1.24.27,1
263 60 km Men 6079 Markku Laakso Mikkeli 3.56.20,8 + 1.24.28,1
264 60 km Men 8355 Antti Korpela SlimBoys 3.56.42,0 + 1.24.49,3
265 60 km Men 7387 Henkka Jarva Kouvola 3.56.48,1 + 1.24.55,4
266 60 km Men 6133 Ville Pohjamo Team BIOTRONIK 3.56.52,5 + 1.24.59,8
267 60 km Men 8080 Teemu Järvenpää Pälkäne 3.57.11,3 + 1.25.18,6
268 60 km Men 6139 Miika Rantatorikka HyPy 3.57.20,4 + 1.25.27,7
269 60 km Men 7396 Jukka-Pekka Multasuo Metso MTB 3.57.29,2 + 1.25.36,5
270 60 km Men 6160 Erkki Selin Helsinki 3.57.26,3 + 1.25.33,6
271 60 km Men 7269 Matti Säily Kaukaa Haettu 3.57.50,1 + 1.25.57,4
272 60 km Men 6086 Jari Lehikoinen Tahko MTB Medic 3.57.48,7 + 1.25.56,0
273 60 km Men 7057 Janne Hoviaro Helsinki 3.57.53,2 + 1.26.00,5
274 60 km Men 7080 Matti "järppe" Järvinen SP-Paino 3.57.55,7 + 1.26.03,0
275 60 km Men 7177 Ilkka Männistö K.H.P. 3.57.57,1 + 1.26.04,4
276 60 km Men 7218 Sami Puuperä JYPS 3.57.59,7 + 1.26.07,0
277 60 km Men 7301 Sami Valonen Tuusula 3.58.22,0 + 1.26.29,3
278 60 km Men 9151 Johannes Raunio Rekolan Pullaposket 3.58.22,2 + 1.26.29,5
279 60 km Men 7347 Teemu Auvinen JYPS 3.58.23,1 + 1.26.30,4
280 60 km Men 7277 Anssi Tiukka Tervakoski 3.58.27,0 + 1.26.34,3
281 60 km Men 7053 Veikko Hõbemägi Tallinn 3.58.44,4 + 1.26.51,7
282 60 km Men 7098 Janne Koivisto Reilukerho MTB 3.58.44,7 + 1.26.52,0
283 60 km Men 7332 Taivo Lõhmus Märjamaa, Kasti tee 8 3.58.49,0 + 1.26.56,3
284 60 km Men 7271 Sami Tamm Korson Kaiku 3.58.58,7 + 1.27.06,0
285 60 km Men 6207 Juha Väyliö TVC 3.58.56,0 + 1.27.03,3
286 60 km Men 7142 Jesse Lindholm MTBCF 3.59.51,5 + 1.27.58,8
287 60 km Men 8174 Mauri Metso OSM MTB 4.00.00,9 + 1.28.08,2
288 60 km Men 6237 Jesse Kajosmaa Herttoniemen Hiihtäjät 4.00.02,1 + 1.28.09,4
289 60 km Men 6012 Lauri Ferrer Kultainen Sherpa Oy 4.00.16,8 + 1.28.24,1
290 60 km Men 7197 Sami Paajanen Korson Kaiku 4.00.23,6 + 1.28.30,9
291 60 km Men 7191 Petri Nurminen HyPy 4.00.34,1 + 1.28.41,4
292 60 km Men 7136 Janne Lemmetty Knummen ponnistus 4.00.35,5 + 1.28.42,8
293 60 km Men 7007 Jukka Alkkiomäki Kaupin Kanuunat 4.00.36,8 + 1.28.44,1
294 60 km Men 8384 Jaakko Pudas sarjanahde 4.00.57,5 + 1.29.04,8
295 60 km Men 7225 Jussi Rantanen STMC 4.01.07,4 + 1.29.14,7
296 60 km Men 7028 Antti Eranti Kauniainen 4.01.09,1 + 1.29.16,4
297 60 km Men 6200 Juha Viitanen SPP-56 4.01.09,6 + 1.29.16,9
298 60 km Men 6006 Kari Asikainen PeNo 4.01.11,6 + 1.29.18,9
299 60 km Men 7247 Tommi Saarinen Harviala 4.01.19,3 + 1.29.26,6
300 60 km Men 6091 Kauri Lindström maastoonpolje.fi 4.01.30,7 + 1.29.38,0
301 60 km Men 7058 Hannu Huttunen SininenSika 4.01.34,8 + 1.29.42,1
302 60 km Men 8282 Matti Sten Espoo 4.02.05,6 + 1.30.12,9
303 60 km Men 7184 Mikko Nikulainen Team Raato 4.02.08,6 + 1.30.15,9
304 60 km Men 7264 Jani Sompi Descom Oy 4.02.45,3 + 1.30.52,6
305 60 km Men 7042 Tero Hakuli Tampere 4.02.46,3 + 1.30.53,6
306 60 km Men 7333 Mats Lövsund NCK Jakobstad 4.02.52,4 + 1.30.59,7
307 60 km Men 7172 Ville Miettinen Jyväskylä 4.03.07,5 + 1.31.14,8
308 60 km Men 9145 Mikko Hautere Rekolan pullaposket 4.03.14,7 + 1.31.22,0
309 60 km Men 7368 Hannu Repola Seinäjoki 4.03.27,5 + 1.31.34,8
310 60 km Men 7290 Janne Turunen KarSu 4.03.27,7 + 1.31.35,0
311 60 km Men 8079 Janno Jüriöö Alavere Spordiklubi 4.03.34,1 + 1.31.41,4
312 60 km Men 7089 Iiro Kauma Krebsin sykli 4.03.41,7 + 1.31.49,0
313 60 km Men 7392 Janne Joentakanen Jyväskylä 4.03.44,5 + 1.31.51,8
314 60 km Men 6008 Anders Bergman NCK / CKT 4.03.43,2 + 1.31.50,5
315 60 km Men 7280 Pertti Tolonen KaKKi 4.03.58,8 + 1.32.06,1
316 60 km Men 6127 Heppu Pentti Helsinki 4.04.01,7 + 1.32.09,0
317 60 km Men 7070 Topi Judén Pälkäne 4.04.08,2 + 1.32.15,5
318 60 km Men 7113 Ville Kuusela MTBFC 4.04.14,2 + 1.32.21,5
319 60 km Men 8274 Harri Smolander KUOPIO 4.04.24,2 + 1.32.31,5
320 60 km Men 8049 Antti Honkanen OSM MTB 4.04.28,3 + 1.32.35,6
321 60 km Men 7030 Ville Frilander Koussikka 4.04.39,8 + 1.32.47,1
322 60 km Men 7234 Mikko Ronkainen Espoo 4.04.45,4 + 1.32.52,7
323 60 km Men 7215 Tuomas Pulli ABB 4.04.46,2 + 1.32.53,5
324 60 km Men 9153 Petri Ryhänen Rekolan Pullaposket 4.04.50,1 + 1.32.57,4
325 60 km Men 7237 Timo Ruokonen JYPS 4.05.04,9 + 1.33.12,2
326 60 km Men 7049 Timo Heino Säkylän Yrittäjät 4.05.50,7 + 1.33.58,0
327 60 km Men 8020 Ville Elovuori Helsinki 4.05.52,5 + 1.33.59,8
328 60 km Men 7008 Jukka Alkunen MTB-Lohja 4.05.53,7 + 1.34.01,0
329 60 km Men 7164 Ville Marttila TuUl 4.05.54,9 + 1.34.02,2
330 60 km Men 8044 Jussi "sponkkeri" Hiljanen HP110 4.06.03,6 + 1.34.10,9
331 60 km Men 7088 Kasperi Karhapää Holilo BCk 4.06.27,0 + 1.34.34,3
332 60 km Men 7194 Markku Nyman Lappeenranta 4.06.33,2 + 1.34.40,5
333 60 km Men 7176 Ville Mäkiranta Nokia 4.06.49,8 + 1.34.57,1
334 60 km Men 7242 Markus Räsänen Nilsiään 4.06.57,1 + 1.35.04,4
335 60 km Men 6153 Ari-Pekka Salovaara Oulu 4.06.57,8 + 1.35.05,1
336 60 km Men 6208 Peter Waenerberg Vantaa 4.06.59,8 + 1.35.07,1
337 60 km Men 7114 Antti Kuvaja Stonesoft 4.07.12,8 + 1.35.20,1
338 60 km Men 7175 Jani Mähönen Manulan pyörätalli 4.07.19,3 + 1.35.26,6
339 60 km Men 7346 Juha Autio Kaupin Kanuunat 4.07.31,8 + 1.35.39,1
340 60 km Men 7198 Jukka Pahajoki JYPS 4.07.33,4 + 1.35.40,7
341 60 km Men 8311 Mikko Tynkkynen SkiBikeTeam 4.07.35,9 + 1.35.43,2
342 60 km Men 7112 Jukka Kuusela Kajaani 4.07.36,1 + 1.35.43,4
342 60 km Men 8231 Harri Raikaa SkiBikeTeam 4.07.36,1 + 1.35.43,4
344 60 km Men 7397 Markku Peltonen Helsinki 4.07.36,6 + 1.35.43,9
345 60 km Men 7026 Matias Elo Bikepoli 4.07.41,6 + 1.35.48,9
346 60 km Men 8107 Samuli Kiskola Tampere 4.07.48,2 + 1.35.55,5
347 60 km Men 8263 Sami Shnoro Mistä sponsori? 4.07.55,6 + 1.36.02,9
348 60 km Men 7336 Jussi Nikula WWF 4.08.05,1 + 1.36.12,4
349 60 km Men 8057 Sami Häikiö Mistä sponsori? 4.08.14,7 + 1.36.22,0
350 60 km Men 7282 Juhani Tomminen MTB-Turku 4.08.15,5 + 1.36.22,8
351 60 km Men 7235 Markus Roukala K.H.P 4.08.33,9 + 1.36.41,2
352 60 km Men 7018 John Björkskog Loviisa 4.08.39,8 + 1.36.47,1
353 60 km Men 7017 Joakim Björkskog 4seasonMTB 4.08.40,0 + 1.36.47,3
354 60 km Men 7180 Miikael Nelimarkka Wise Group Finland Oy 4.08.48,8 + 1.36.56,1
355 60 km Men 6065 Ville Korhonen Annankadun teatterikorkeakoulu 4.08.56,2 + 1.37.03,5
356 60 km Men 7029 Dan Fors NCK 4.09.03,0 + 1.37.10,3
357 60 km Men 7159 Jari Malm Manulan pyörätalli 4.09.23,4 + 1.37.30,7
358 60 km Men 7108 Jari Kujansuu Lepaan polku 4.09.25,6 + 1.37.32,9
359 60 km Men 7091 Mika Kauraharju Kaipola 4.09.27,7 + 1.37.35,0
360 60 km Men 7341 Ville Rönkkö Helsinki 4.09.29,2 + 1.37.36,5
361 60 km Men 7059 Erkki Häkkilä Lahti 4.09.30,8 + 1.37.38,1
362 60 km Men 7041 Teemu Hakonen Lappeenranta 4.09.31,3 + 1.37.38,6
363 60 km Men 7145 Hannu Louhivuori Klaukkala 4.09.33,6 + 1.37.40,9
364 60 km Men 7067 Jukka Innanen Tahko MTB Medic 4.09.37,7 + 1.37.45,0
365 60 km Men 8059 Joonas Häkkinen Les Lents et Velus 4.09.38,2 + 1.37.45,5
366 60 km Men 7107 Panu Kuhlberg Tiirismaan Tiisslit 4.10.27,3 + 1.38.34,6
367 60 km Men 7241 Antti Rämö Tampere 4.10.28,4 + 1.38.35,7
368 60 km Men 6172 Mikko Takamaa Merikaarto 4.10.30,0 + 1.38.37,3
369 60 km Men 7370 Julius Sipilä Ajokoirat 4.10.36,1 + 1.38.43,4
370 60 km Men 7160 Vesa Malm Manulan pyörätalli 4.10.42,2 + 1.38.49,5
371 60 km Men 7265 Mikko Sten Urheilulasit.fi 4.10.43,2 + 1.38.50,5
372 60 km Men 8336 Harri Vuorialho Flaming Testicles 4.10.43,7 + 1.38.51,0
373 60 km Men 7165 Jukka Matikainen Slimboys 4.10.45,3 + 1.38.52,6
374 60 km Men 7163 Jarno Martiskainen Kulho 4.10.49,8 + 1.38.57,1
375 60 km Men 7281 Jari Tolppanen SP-Paino 4.10.51,0 + 1.38.58,3
376 60 km Men 7385 Janne Pokkinen Polkupyörä Etappi 4.10.51,1 + 1.38.58,4
377 60 km Men 7244 Jockum Rönnbacka Team EL LOBO LOCO 4.10.53,6 + 1.39.00,9
378 60 km Men 7245 Jonas Rönnbacka Team EL LOBO LOCO 4.10.54,0 + 1.39.01,3
379 60 km Men 7140 Mika Liimatainen JYPS 4.10.56,1 + 1.39.03,4
380 60 km Men 7186 Simo Nivakoski Paksukumi Team 4.10.58,0 + 1.39.05,3
381 60 km Men 7358 Antti Liikonen MC Kramppi 4.11.03,6 + 1.39.10,9
382 60 km Men 6021 Tapu Haro CCH 4.11.02,1 + 1.39.09,4
383 60 km Men 8227 Veli-Matti Pöyhönen Korska 4.11.06,8 + 1.39.14,1
384 60 km Men 8032 Janne Hallikainen HePo 4.11.08,7 + 1.39.16,0
385 60 km Men 7155 Markku Mahlamäki Slimboys 4.11.15,9 + 1.39.23,2
386 60 km Men 7283 Tuomas Tuhkanen JYPS 4.11.17,5 + 1.39.24,8
387 60 km Men 7377 Kristo Kotkas Jõelähtme Singel 4.11.25,2 + 1.39.32,5
388 60 km Men 7352 Kimmo Kakkonen Dieffenbacher 4.11.37,8 + 1.39.45,1
389 60 km Men 8349 Olavi Hiltunen Juankosken Kuntoilijat 4.11.38,3 + 1.39.45,6
390 60 km Men 8062 Elias Hämäläinen Iso-T 4.11.39,1 + 1.39.46,4
391 60 km Men 7251 Anssi Salminen Äänekoski 4.11.40,1 + 1.39.47,4
392 60 km Men 7253 Sami Sarsama Tampere 4.11.48,5 + 1.39.55,8
393 60 km Men 7047 Juha Heikkinen JPTH JNE 4.11.52,5 + 1.39.59,8
394 60 km Men 7303 Tomi Ventoniemi HyPy 4.11.58,5 + 1.40.05,8
395 60 km Men 7299 Roope Vainio HyPy 4.11.58,6 + 1.40.05,9
396 60 km Men 6001 Riku Aaltonen Team Velo & Oxygen 4.12.03,0 + 1.40.10,3
397 60 km Men 7072 Juha Juosila Vantaa 4.12.11,8 + 1.40.19,1
398 60 km Men 7014 Antti Auvinen Neste Oil Leppävirta 4.12.18,7 + 1.40.26,0
399 60 km Men 9073 Janne Nieminen Team DNF 4.12.25,2 + 1.40.32,5
400 60 km Men 7380 Tommy Öhman HC-Kaivoksela 4.12.45,4 + 1.40.52,7
401 60 km Men 8054 Tapio Huuskonen Tawast Cycling club 4.12.49,4 + 1.40.56,7
402 60 km Men 7010 Sami Anttila TCC 4.12.53,0 + 1.41.00,3
403 60 km Men 7260 Joachim Slotte NCK 4.12.55,7 + 1.41.03,0
404 60 km Men 7201 Niko Partanen Veikkola 4.12.58,3 + 1.41.05,6
405 60 km Men 7381 Mikael Paajanen HC-Kaivoksela 4.13.04,8 + 1.41.12,1
406 60 km Men 7362 Petri Matero MTBCF 4.13.38,5 + 1.41.45,8
407 60 km Men 9161 Janne Kaukolinna ESPOO 4.13.45,4 + 1.41.52,7
408 60 km Men 8004 Lassi Ahonen Keuruu 4.13.46,4 + 1.41.53,7
409 60 km Men 7240 Tuomas Räisänen Vantaa 4.14.01,4 + 1.42.08,7
410 60 km Men 8117 Antti Koskinen Facepalm United 4.14.02,5 + 1.42.09,8
411 60 km Men 8250 Joni Rönneberg Manfredbikes.net/Varuste.net 4.14.10,8 + 1.42.18,1
412 60 km Men 8042 Mika Heiskanen Varkaus 4.14.13,2 + 1.42.20,5
413 60 km Men 7243 Matti Räsänen OsmoSipuli 4.14.16,0 + 1.42.23,3
414 60 km Men 7185 Saku Niskanen Jyps 4.14.27,2 + 1.42.34,5
415 60 km Men 8083 Juha Kaattari Facepalm United 4.14.29,1 + 1.42.36,4
416 60 km Men 7086 Timo Kakko Jääli 4.14.30,8 + 1.42.38,1
417 60 km Men 8053 Jani Huttunen SkiBikeTeam 4.14.51,5 + 1.42.58,8
418 60 km Men 7372 Esa Taskinen Jyps 4.15.03,4 + 1.43.10,7
419 60 km Men 7297 Kari Vaara JYPS 4.15.18,0 + 1.43.25,3
420 60 km Men 8133 Juha Kylliäinen Nordea 4.15.24,1 + 1.43.31,4
421 60 km Men 6151 Timo Salmi Hartolan voima 4.15.27,0 + 1.43.34,3
422 60 km Men 6066 Samuli Koskela Team Active 4.15.28,0 + 1.43.35,3
423 60 km Men 6037 Henri Huossa Kynäniska Racing Team 4.15.40,9 + 1.43.48,2
424 60 km Men 8178 Hannu Moilanen Mikkeli 4.15.45,7 + 1.43.53,0
425 60 km Men 8121 Samuli Kräkin Koussikka 4.15.45,9 + 1.43.53,2
426 60 km Men 7141 Henrik Lindell Helsingfors 4.15.50,9 + 1.43.58,2
427 60 km Men 8130 Simo Kurko Vantaa 4.15.59,8 + 1.44.07,1
428 60 km Men 6134 Matti Pokkinen Tampere 4.15.57,2 + 1.44.04,5
429 60 km Men 7391 Ilkka Heinonen Team Arka Lokki 4.16.22,6 + 1.44.29,9
430 60 km Men 7207 Timo Pennanen TT Sports 4.16.31,1 + 1.44.38,4
431 60 km Men 7044 Hannes Havukainen Joensuu 4.16.36,5 + 1.44.43,8
432 60 km Men 8314 Jesse Vainio Helsinki 4.16.39,8 + 1.44.47,1
433 60 km Men 9085 Teemu Outinen tampere 4.16.41,1 + 1.44.48,4
434 60 km Men 8132 Pasi Kuusisto Hämeenlinna 4.16.43,0 + 1.44.50,3
435 60 km Men 7123 Jukka Lahtinen Etteplan Oyj 4.16.44,5 + 1.44.51,8
436 60 km Men 6229 Markus Haapala Rajan urheilijat 4.16.43,7 + 1.44.51,0
437 60 km Men 7132 Jari Lehtonen Kausala 4.16.59,5 + 1.45.06,8
438 60 km Men 7045 Antti Hedman Espoo 4.17.02,0 + 1.45.09,3
439 60 km Men 8235 Anssi Rantanen Vantaa 4.17.30,5 + 1.45.37,8
440 60 km Men 7011 Sampsa Arjanne Telemark Team Ørn 4.17.32,7 + 1.45.40,0
441 60 km Men 7254 Santeri Savolainen Team Garmin MTB Finland 4.17.51,2 + 1.45.58,5
442 60 km Men 7320 Harri Aalto Aqua Plus Triathlon 4.18.07,4 + 1.46.14,7
443 60 km Men 7139 Timo Leskinen TT AquaTerra 4.18.10,5 + 1.46.17,8
444 60 km Men 7307 Heikki Vesterinen Helsinki 4.18.22,1 + 1.46.29,4
445 60 km Men 7050 Juha Heinola Tekes 4.18.34,0 + 1.46.41,3
446 60 km Men 7302 Sami Varis HuosioTri 4.18.39,0 + 1.46.46,3
447 60 km Men 8041 Teemu Heinonen Kannus 4.18.39,1 + 1.46.46,4
448 60 km Men 7390 Perttu Kosonen Kangashäkki 4.18.40,3 + 1.46.47,6
449 60 km Men 7228 Olli Rantanen Pyörä-68 Turku ry 4.18.51,7 + 1.46.59,0
450 60 km Men 7129 Aleksi Lehti Eatech 4.18.58,6 + 1.47.05,9
451 60 km Men 7204 Jari Pelkonen YIT Rakennus Oyj 4.19.21,5 + 1.47.28,8
452 60 km Men 8096 Tomi Kauppinen Team Tuska 4.19.26,1 + 1.47.33,4
453 60 km Men 7118 Matti Laasonen MTB Oulu 4.19.33,2 + 1.47.40,5
454 60 km Men 7036 Pertti Haapamäki FC FC 4.19.34,4 + 1.47.41,7
455 60 km Men 7181 Jaakko Niemelä Vaasa 4.19.40,7 + 1.47.48,0
456 60 km Men 7208 Janne Penttilä Ferroplan Oy 4.19.42,7 + 1.47.50,0
457 60 km Men 7069 Jussi Jokela Hollola 4.19.47,9 + 1.47.55,2
458 60 km Men 7126 Karri Lappalainen Kuntosumppu Rauma 4.19.53,5 + 1.48.00,8
459 60 km Men 6159 Simo Schroderus X-tri Lahti 4.19.59,9 + 1.48.07,2
460 60 km Men 7006 Tuomo Alestalo SPP-56 4.20.07,0 + 1.48.14,3
461 60 km Men 9181 Janne Soininen Tahko MTB Medic 4.20.10,6 + 1.48.17,9
462 60 km Men 8283 Jani Stenius Itella Oyj 4.20.15,2 + 1.48.22,5
463 60 km Men 7102 Tomi Koppelo PK-team 4.20.35,3 + 1.48.42,6
464 60 km Men 7258 Toni Siirilä SPP-56 4.20.38,8 + 1.48.46,1
465 60 km Men 8309 Juha Tuomisto Wasa Vélocity 4.20.44,9 + 1.48.52,2
466 60 km Men 8074 Janne Isosävi Isosävi Fine Cycling Society 4.21.02,8 + 1.49.10,1
467 60 km Men 8363 Ismo Raatesalmi MTB Porvoo-ikämiehet metsässä 4.21.05,0 + 1.49.12,3
467 60 km Men 7151 Perttu Luukkonen Kaupin Kanuunat 4.21.05,0 + 1.49.12,3
469 60 km Men 7295 Eemil Uitto MC Kramppi Jr 4.21.15,2 + 1.49.22,5
470 60 km Men 7296 Marko Uitto MC Kramppi 4.21.15,5 + 1.49.22,8
471 60 km Men 8182 Jani Mähönen Team Tuska / JYPS 4.21.30,3 + 1.49.37,6
472 60 km Men 8369 Lauri Hulkkonen Espoo 4.21.39,4 + 1.49.46,7
473 60 km Men 6252 Petteri Nopsanen MC Kramppi 4.21.36,7 + 1.49.44,0
474 60 km Men 7356 Jussi Laine SkiBikeTeam 4.21.39,8 + 1.49.47,1
475 60 km Men 8372 Hannu Komulainen Äänekoski 4.21.43,7 + 1.49.51,0
476 60 km Men 7304 Jani Venäläinen METSO MTB 4.21.52,9 + 1.50.00,2
477 60 km Men 8162 Allan Lipsonen JOKU Team Laukaa 4.21.59,1 + 1.50.06,4
478 60 km Men 8129 Jukka Kupiainen Luumäki 4.22.11,9 + 1.50.19,2
479 60 km Men 7236 Kim Rounioja Oulu 4.22.22,6 + 1.50.29,9
480 60 km Men 6140 Paul Richartz Team Kotikallio 4.22.29,4 + 1.50.36,7
481 60 km Men 8161 Antti Leskinen Koussikka 4.22.34,1 + 1.50.41,4
482 60 km Men 7400 Topi Korhonen Puuppolan Suksi 4.22.46,7 + 1.50.54,0
482 60 km Men 8101 Antti Keurulainen Espoo 4.22.46,7 + 1.50.54,0
484 60 km Men 7009 Karsten Andersen Cycling Club 4.22.55,9 + 1.51.03,2
485 60 km Men 7012 Jukka Asmundela Kuopio 4.22.57,2 + 1.51.04,5
486 60 km Men 8327 Antti Vilpponen Maastoon polje 4.23.01,0 + 1.51.08,3
487 60 km Men 8183 Jarmo Määttä Korson Kaiku 4.23.01,6 + 1.51.08,9
488 60 km Men 7043 Mikko Hautamäki Espoo 4.23.02,1 + 1.51.09,4
489 60 km Men 8145 Sasha Laitinen NCK 4.23.06,9 + 1.51.14,2
490 60 km Men 8232 Jaakko Raitanen ylipaino on ylivoimaa 4.23.10,1 + 1.51.17,4
491 60 km Men 8052 Ilkka Hurmansalo Fat Camp Riders 4.23.12,5 + 1.51.19,8
492 60 km Men 7062 Jari Ihalainen Lallinsuon kampi 4.23.13,4 + 1.51.20,7
492 60 km Men 7360 Arttu Malava Helsinki 4.23.13,4 + 1.51.20,7
494 60 km Men 8313 Jarno Uuskoski Retkikunta Messilä Racing 4.23.19,9 + 1.51.27,2
495 60 km Men 7230 Mika Rastas Tuul, MTB Turku 4.23.25,0 + 1.51.32,3
496 60 km Men 7306 Juuso Vesanen Kivenlahden Pyörähuolto 4.23.26,4 + 1.51.33,7
497 60 km Men 7227 Kalle Rantanen Kivenlahden Pyörähuolto 4.23.39,2 + 1.51.46,5
498 60 km Men 7287 Mika Tuominen HHCMB 4.23.52,4 + 1.51.59,7
499 60 km Men 9183 Timo Kuitunen Tikkakoski 4.23.59,8 + 1.52.07,1
500 60 km Men 8347 Henri Hakavuori BC-HC 4.24.13,3 + 1.52.20,6
501 60 km Men 8097 Pekka Kauranen Leskelä 4.24.17,8 + 1.52.25,1
502 60 km Men 7329 Ari Karjalainen PMK 4.24.28,8 + 1.52.36,1
503 60 km Men 7223 Toni Ranta Kouvolan Pyöräilijät 4.24.29,3 + 1.52.36,6
504 60 km Men 7134 Marko Leinonen EB MTB TEAM 4.24.30,1 + 1.52.37,4
505 60 km Men 8033 Timo Halme Retkikunta Messilä Racing 4.24.31,4 + 1.52.38,7
506 60 km Men 7068 Jani-Matti Janhunen Siilinjärvi 4.24.34,5 + 1.52.41,8
507 60 km Men 7359 Joonas Makkonen Helsinki 4.24.36,5 + 1.52.43,8
508 60 km Men 8317 Lassi Valkonen Puuppolan suksi 4.25.01,9 + 1.53.09,2
509 60 km Men 6108 Mika Mäenpää Wasa Velocity 4.25.01,7 + 1.53.09,0
510 60 km Men 7255 Juha Seppälä Team Slow 4.25.07,9 + 1.53.15,2
511 60 km Men 8002 Christer Ahlgren Airo MTB 4.25.16,7 + 1.53.24,0
512 60 km Men 9097 Ville Pärssinen Manse 4.25.17,3 + 1.53.24,6
513 60 km Men 8015 Mikhail Drozdov Saint Petersburg 4.25.26,9 + 1.53.34,2
514 60 km Men 7386 Juho Niittyniemi VKT MTB 4.25.50,9 + 1.53.58,2
515 60 km Men 7189 Pekka Nurmi HHCMB 4.25.56,1 + 1.54.03,4
516 60 km Men 7273 Samuli Taponen Joensuu 4.26.02,3 + 1.54.09,6
517 60 km Men 8071 Kimmo Ilomäki JYPS 4.26.10,5 + 1.54.17,8
518 60 km Men 7056 Jarno Hovi Heidelberg 4.26.22,6 + 1.54.29,9
519 60 km Men 8289 Hannu Tammela Hämeenlinna 4.26.28,0 + 1.54.35,3
520 60 km Men 8027 Dimitri Grishin Costa Bicicleta- Rannakalurid 4.26.28,2 + 1.54.35,5
521 60 km Men 8185 Juha Nevalainen Muurame 4.26.33,2 + 1.54.40,5
522 60 km Men 7289 Ville Tuominen TEAM ICE POWER 4.26.44,9 + 1.54.52,2
523 60 km Men 7119 Matti Laatikainen Hyvinkään Pyöräilijät 4.26.46,6 + 1.54.53,9
524 60 km Men 7395 Mika Siirilä Supersport Bike Team 4.26.54,6 + 1.55.01,9
525 60 km Men 7261 Reima Soikkeli K.H.P. 4.26.56,3 + 1.55.03,6
526 60 km Men 7085 Konsta Kajan MTB Järvenpää 4.27.33,9 + 1.55.41,2
527 60 km Men 7365 Jussi Pajala Helsinki 4.27.36,6 + 1.55.43,9
528 60 km Men 7021 Filip Bäckström Matinkylän mahti 4.27.38,9 + 1.55.46,2
529 60 km Men 7262 Pekka Soininen Vantaan retkipyöräilijät ry. 4.27.39,5 + 1.55.46,8
530 60 km Men 8391 Samuli Strömberg Telemark Team Örn 4.27.41,5 + 1.55.48,8
531 60 km Men 7364 Jouni Okkonen Team Jalkakramppi 4.27.53,2 + 1.56.00,5
532 60 km Men 8379 Kim Norrgård Helsinki 4.27.54,1 + 1.56.01,4
533 60 km Men 8199 Sami Nykänen JYPS 4.27.59,0 + 1.56.06,3
534 60 km Men 8358 Teemu Liimatainen Espoo 4.27.59,2 + 1.56.06,5
535 60 km Men 8105 Mikko Kinnunen Helsinki 4.28.01,3 + 1.56.08,6
536 60 km Men 8222 Tuomas Puheloinen Team VastaPaine 4.28.01,9 + 1.56.09,2
537 60 km Men 8393 Mikko Turunen Varkaus 4.28.04,1 + 1.56.11,4
538 60 km Men 7182 Miikkael Niemi Espoo 4.28.10,3 + 1.56.17,6
539 60 km Men 8387 Henrikki Ryhänen Manfredbikes.net/Varuste.net 4.28.12,8 + 1.56.20,1
540 60 km Men 8040 Petri Heinonen Algol Technics 4.28.13,7 + 1.56.21,0
541 60 km Men 7311 Matti Väisänen Jyväskylä 4.28.20,1 + 1.56.27,4
542 60 km Men 8003 Panu Ahola Pirkkala 4.28.21,4 + 1.56.28,7
543 60 km Men 8043 Mika Henttu Team JuMi 4.28.28,2 + 1.56.35,5
544 60 km Men 8324 Timo Vennonen Luistava Polku 4.29.04,8 + 1.57.12,1
545 60 km Men 8271 Tuomas Sipilä Tampere 4.29.09,5 + 1.57.16,8
546 60 km Men 7038 Olli Hakala Uudenmaan pyöräilijät 4.29.20,8 + 1.57.28,1
547 60 km Men 8280 Jouko Sormunen Metso MTB 4.29.23,3 + 1.57.30,6
548 60 km Men 7327 Mika Juslin MTBCF / Toyota Espoo 4.29.31,8 + 1.57.39,1
549 60 km Men 8345 Peter Zeitlin Pälkäneen Lukko 4.29.36,2 + 1.57.43,5
550 60 km Men 7257 Sami Siikala Slimboys, Seinäjoki 4.29.47,5 + 1.57.54,8
551 60 km Men 6122 Mikko Orrainen HyPy 4.29.51,5 + 1.57.58,8
552 60 km Men 7019 Johan Björn Reilukerho MTB 4.29.57,0 + 1.58.04,3
553 60 km Men 7066 Tuomas Inkiläinen Kuhmoisten Kumu 4.30.01,3 + 1.58.08,6
554 60 km Men 6118 Jaakko Nurmi Helsinki 4.30.20,1 + 1.58.27,4
555 60 km Men 8123 Tomi Kuitunen MTB Järvenpää 4.30.29,6 + 1.58.36,9
556 60 km Men 7199 Mikko Pajakkala Espoo 4.30.49,7 + 1.58.57,0
557 60 km Men 8119 Ville Kosonen Bikepoli 4.30.51,8 + 1.58.59,1
558 60 km Men 8100 Lasse Keskitalo United Bikers - North 4.30.58,1 + 1.59.05,4
559 60 km Men 8098 Janne Keinänen OULU 4.30.58,9 + 1.59.06,2