Giro d Espoo 26.5.2013

2013

Sarjat

rank cat # name Club Time Behind
1 Miehet Kilpa 111km 1070 Mansner Kim Team Velocitor 2.52.24
2 Miehet Kilpa 111km 1072 Salermo Marek Team Velocitor 2.53.18 +0:00.55
3 Miehet Kilpa 111km 968 Saku Silfver Kruunukatto-Rush Racing 1 2.53.52 +0:01.29
4 Miehet Kilpa 111km 742 Niko Meriläinen Focus Team Finland 2.53.53 +0:01.30
5 Miehet Kilpa 111km 965 Kalle Laanterä Kruunukatto-Rush Racing 1 2.56.53 +0:04.30
5 Miehet Kilpa 111km 967 Timo Häkkinen Kruunukatto-Rush Racing 1 2.56.53 +0:04.30
7 Miehet Kilpa 111km 1071 Nurmi Roope Team Velocitor 2.58.19 +0:05.55
8 Miehet Kilpa 111km 152 Vigen Sarkisyah Russia 2.58.20 +0:05.57
9 Miehet Kilpa 111km 850 Juuso Ojasalo Jyväskylä 2.58.21 +0:05.57
10 Miehet Kilpa 111km 743 Erik Eklund Focus Team Finland 2.58.21 +0:05.58
11 Miehet Kilpa 111km 680 Tero Pusa Kouvolan Pyöräilijät 2.58.21 +0:05.58
12 Miehet Kilpa 111km 915 Teemu Selvenius -- 2.58.22 +0:05.58
13 Miehet Kilpa 111km 741 Ossi Vuola Focus Team Finland 2.58.22 +0:05.58
14 Miehet Kilpa 111km 927 Tomi Paavola Tuusula 2.58.22 +0:05.59
15 Miehet Kilpa 111km 151 German Yanush Russia 2.58.23 +0:05.59
16 Miehet Kilpa 111km 345 Jarkko Siltakorpi Joensuu 2.58.23 +0:06.00
17 Miehet Kilpa 111km 971 Mikko Nurmela Kruunukatto-Rush Racing 2 2.58.24 +0:06.00
18 Miehet Kilpa 111km 807 Niclas Nyholm Maarianhamina 2.58.24 +0:06.00
19 Miehet Kilpa 111km 845 Flynn Lewer Espoo 2.58.24 +0:06.01
20 Miehet Kilpa 111km 995 Joni Kanerva Kotka 2.58.25 +0:06.01
21 Miehet Kilpa 111km 969 Jukka Isotalo Kruunukatto-Rush Racing 2 2.58.25 +0:06.01
22 Miehet Kilpa 111km 966 Lieven De Rycke Kruunukatto-Rush Racing 1 2.58.25 +0:06.02
23 Miehet Kilpa 111km 795 Gissle Sjöberg Team Oakley 2.58.26 +0:06.03
24 Miehet Kilpa 111km 262 Ville Pursiainen CK Master 2.58.27 +0:06.03
25 Miehet Kilpa 111km 219 Tuomas Lensu Kruunukatto-Rush Racing 2 2.58.27 +0:06.03
26 Miehet Kilpa 111km 853 Joonas Ojasalo Heinola 2.58.27 +0:06.04
27 Miehet Kilpa 111km 990 Janne Pihlajamäki Helsinki 2.58.28 +0:06.04
28 Miehet Kilpa 111km 737 Pekka Jääskeläinen Focus Team Finland 3.02.16 +0:09.53
29 Miehet Kilpa 111km 101 Tomi Siivonen Espoo 3.04.15 +0:11.52
30 Miehet Kilpa 111km 961 Pekka Siiriäinen Cycle Center Team 2 3.04.16 +0:11.53
31 Miehet Kilpa 111km 478 Ilmo Karila Tellabs 3.04.19 +0:11.56
32 Miehet Kilpa 111km 1050 Lassi Laitinen Liikuntavirasto 1 3.04.20 +0:11.57
33 Miehet Kilpa 111km 973 Petri Forsman Espoon Liikuntapalvelut 3.04.21 +0:11.58
34 Miehet Kilpa 111km 979 Antti Vainio Espoo 3.04.22 +0:11.58
35 Miehet Kilpa 111km 707 Antti Holvikari Reaktor Stanga Agitado 3.04.22 +0:11.59
36 Miehet Kilpa 111km 797 Jukka Loikas Team Oakley 3.04.23 +0:12.00
37 Miehet Kilpa 111km 791 Erno Kainulainen Team Rynkeby Enervit 6 3.04.24 +0:12.00
38 Miehet Kilpa 111km 823 Esko Lahti Vantaa 3.04.24 +0:12.01
39 Miehet Kilpa 111km 937 MIKA MYLLYVIRTA JYVÄSKYLÄ 3.04.24 +0:12.01
40 Miehet Kilpa 111km 70 Tuomas Turunen Team Velocitor 3.04.25 +0:12.01
41 Miehet Kilpa 111km 963 Daniel Dobrin Cycle Center Team 2 3.04.26 +0:12.02
42 Miehet Kilpa 111km 964 Aapo Granberg Cycle Center Team 2 3.04.26 +0:12.03
43 Miehet Kilpa 111km 5 Timo Laru Helsinki 3.04.27 +0:12.03
44 Miehet Kilpa 111km 906 Sami Kuusela Helsinki 3.04.28 +0:12.05
45 Miehet Kilpa 111km 1048 Hedgren Harri Liikuntavirasto 1 3.04.29 +0:12.06
46 Miehet Kilpa 111km 1064 jani strömsholm espoo 3.04.29 +0:12.06
47 Miehet Kilpa 111km 705 Matti Parviainen Reaktor Stanga Agitado 3.04.31 +0:12.08
48 Miehet Kilpa 111km 589 Risto Metso Espoo 3.05.00 +0:12.37
49 Miehet Kilpa 111km 496 Jarno Kokkonen Sito 1 3.05.11 +0:12.47
50 Miehet Kilpa 111km 794 Tuomo Loukomies Team Oakley 3.05.48 +0:13.24
51 Miehet Kilpa 111km 477 Henri Laamanen Tellabs 3.05.48 +0:13.25
52 Miehet Kilpa 111km 1086 Jaakko Lehtonen helsinki 3.05.49 +0:13.26
53 Miehet Kilpa 111km 479 Petri Meriläinen Tellabs 3.05.54 +0:13.31
54 Miehet Kilpa 111km 1091 samuli laulumaa hämeenlinna 3.06.41 +0:14.17
55 Miehet Kilpa 111km 885 Tim Hall Espoo 3.06.43 +0:14.19
56 Miehet Kilpa 111km 706 Ville Himberg Reaktor Stanga Agitado 3.06.44 +0:14.20
57 Miehet Kilpa 111km 429 Sami Kervinen Rantapyörä 3.06.46 +0:14.23
58 Miehet Kilpa 111km 993 Joonas Kostiainen Helsinki 3.08.39 +0:16.16
59 Miehet Kilpa 111km 497 Jussi Luokkakallio Sito 1 3.09.50 +0:17.26
60 Miehet Kilpa 111km 336 Mika Elonsalo Lohja 3.09.51 +0:17.27
61 Miehet Kilpa 111km 149 Vladimir Prokofiev Russia 3.11.50 +0:19.26
62 Miehet Kilpa 111km 1088 Tomi Konttinen Nurmijärvi 3.12.47 +0:20.24
63 Miehet Kilpa 111km 133 Jan Grönqvist LUP-82 3.17.54 +0:25.30
64 Miehet Kilpa 111km 673 matti jäntti espoo 3.18.12 +0:25.49
65 Miehet Kilpa 111km 93 Markku Eskola Zeus 3.18.12 +0:25.49
66 Miehet Kilpa 111km 1053 Otto Laitinen Liikuntavirasto 2 3.18.14 +0:25.50
67 Miehet Kilpa 111km 501 Mikko Kolehmainen Sito 2 3.20.42 +0:28.19
68 Miehet Kilpa 111km 1010 Marko Simonen HiQ Benganin ritarit 3.20.57 +0:28.34
69 Miehet Kilpa 111km 523 Toomas Kantsik Helsinki 3.21.01 +0:28.37
70 Miehet Kilpa 111km 708 Pasi Huhtiniemi Reaktor Stanga Agitado 3.21.09 +0:28.45
71 Miehet Kilpa 111km 476 Aarne Jokinen Tellabs 3.22.56 +0:30.32
72 Miehet Kilpa 111km 953 Olli Kainulainen Team Velocurva 3.23.08 +0:30.44
73 Miehet Kilpa 111km 711 Joonas Makkonen Reaktor Stanga Tranquilo 3.23.22 +0:30.59
74 Miehet Kilpa 111km 269 Leip Hanzon S.O.B Sen 3.23.46 +0:31.22
75 Miehet Kilpa 111km 972 Ville Forss Kruunukatto-Rush Racing 2 3.23.55 +0:31.32
76 Miehet Kilpa 111km 1051 Mika Riihelä Liikuntavirasto 1 3.23.59 +0:31.36
77 Miehet Kilpa 111km 268 Roba Fantani S.O.B Sen 3.24.00 +0:31.37
78 Miehet Kilpa 111km 614 Miika Heinonen Alisuorittajat 3.24.09 +0:31.46
79 Miehet Kilpa 111km 955 Ilari Parkkinen Team Velocurva 3.24.19 +0:31.56
79 Miehet Kilpa 111km 956 Juha-Matti Kuusinen Team Velocurva 3.24.19 +0:31.56
81 Miehet Kilpa 111km 615 Tuomas Siddall Alisuorittajat 3.24.20 +0:31.57
82 Miehet Kilpa 111km 457 Botond Litkey Espoo 3.24.21 +0:31.58
83 Miehet Kilpa 111km 297 Ari Holmila Pakila Poursuivants 3.24.24 +0:32.00
84 Miehet Kilpa 111km 495 Jussi Nykänen Sito 1 3.24.24 +0:32.00
85 Miehet Kilpa 111km 294 Uki Lammi Pakila Poursuivants 3.24.40 +0:32.17
86 Miehet Kilpa 111km 613 Juuso Heinonen Alisuorittajat 3.24.46 +0:32.22
87 Miehet Kilpa 111km 713 Juha Jääskinen Team Digia 3.24.52 +0:32.28
88 Miehet Kilpa 111km 1016 Jukka Kumpula HiQ Pinkit kostajat 3.25.06 +0:32.43
89 Miehet Kilpa 111km 1011 Jukka Rautio HiQ Benganin ritarit 3.25.21 +0:32.58
90 Miehet Kilpa 111km 198 Sergei Dimitry Russia 3.25.22 +0:32.58
91 Miehet Kilpa 111km 502 Olli Olkkonen Sito 2 3.25.28 +0:33.05
92 Miehet Kilpa 111km 1012 Antti Toivanen HiQ Benganin ritarit 3.25.29 +0:33.06
93 Miehet Kilpa 111km 543 Teemu PERÄJOKI Bemböle Cycling Club 3.25.30 +0:33.06
94 Miehet Kilpa 111km 74 Sergei Vesmniakov Russia 3.26.11 +0:33.48
95 Miehet Kilpa 111km 714 Janne Räty Team Digia 3.26.23 +0:34.00
96 Miehet Kilpa 111km 270 Ivan Ballo S.O.B Sen 3.28.03 +0:35.39
97 Miehet Kilpa 111km 974 Ville Oura Espoon Liikuntapalvelut 3.28.16 +0:35.53
98 Miehet Kilpa 111km 518 Janne Puhakka Rantapyörä 3.28.42 +0:36.19
99 Miehet Kilpa 111km 512 Jani Puhakka Rantapyörä 3.31.10 +0:38.46
100 Miehet Kilpa 111km 498 Anders Koponen Sito 1 3.32.30 +0:40.07
101 Miehet Kilpa 111km 715 Mikko Suomi Team Digia 3.32.49 +0:40.25
102 Miehet Kilpa 111km 432 Antti Karlsson Team Meilahti 3.33.22 +0:40.59
103 Miehet Kilpa 111km 295 Pette Vilanen Pakila Poursuivants 3.34.57 +0:42.33
104 Miehet Kilpa 111km 1052 Ville Kujala Liikuntavirasto 2 3.38.13 +0:45.50
105 Miehet Kilpa 111km 92 Anton Karpov Russia 3.39.12 +0:46.49
106 Miehet Kilpa 111km 510 Joni Kallinki Aseman Konttaajat 3.39.51 +0:47.28
107 Miehet Kilpa 111km 507 Antti Tikka Aseman Konttaajat 3.39.51 +0:47.28
108 Miehet Kilpa 111km 271 Tommati Tomasi S.O.B Sen 3.39.54 +0:47.31
109 Miehet Kilpa 111km 616 Pyry Vekkeli Alisuorittajat 3.39.55 +0:47.32
110 Miehet Kilpa 111km 273 Jari Rikkonen Vaunula 3.39.56 +0:47.32
111 Miehet Kilpa 111km 957 Kai Välimäki Svea Ekonomi 3.39.58 +0:47.34
112 Miehet Kilpa 111km 445 Esa Kinnunen Team Meilahti 3.41.03 +0:48.39
113 Miehet Kilpa 111km 1075 Roope Maijala Traxmeet 3.41.35 +0:49.11
114 Miehet Kilpa 111km 1073 Einari Kanerva Traxmeet 3.41.54 +0:49.31
115 Miehet Kilpa 111km 1054 Antti Liljeroos Liikuntavirasto 2 3.42.03 +0:49.40
116 Miehet Kilpa 111km 279 Markus Pettinen Relex 3.42.21 +0:49.57
117 Miehet Kilpa 111km 544 Teemu HULT Bemböle Cycling Club 3.42.31 +0:50.08
118 Miehet Kilpa 111km 438 Jani Koivuniemi Rantapyörä 3.42.45 +0:50.22
119 Miehet Kilpa 111km 747 Antti Wahlroos Radikal Advertising 3.42.58 +0:50.34
120 Miehet Kilpa 111km 691 Semi Hurtta Team Mercamer 3.43.23 +0:51.00
121 Miehet Kilpa 111km 796 Karri Wiman Team Oakley 3.43.26 +0:51.02
122 Miehet Kilpa 111km 693 Simo Ahlgren Team Mercamer 3.43.26 +0:51.02
123 Miehet Kilpa 111km 690 Sami Hietanen Team Mercamer 3.43.26 +0:51.03
124 Miehet Kilpa 111km 744 Tuomas Teräsvuori Radikal Advertising 3.43.28 +0:51.04
125 Miehet Kilpa 111km 278 Jouni Kauremaa Relex 3.43.30 +0:51.06
126 Miehet Kilpa 111km 267 Lorenzo Ferrari S.O.B jr 3.45.33 +0:53.10
127 Miehet Kilpa 111km 960 Jouni Varpelaide Svea Ekonomi 3.47.35 +0:55.12
128 Miehet Kilpa 111km 954 Marko Oikarinen Team Velocurva 3.47.47 +0:55.23
129 Miehet Kilpa 111km 746 Mika Taberman Radikal Advertising 3.49.19 +0:56.55
130 Miehet Kilpa 111km 333 Topi Törmänen Team Danske Bank 3.49.20 +0:56.56
131 Miehet Kilpa 111km 280 Jesse Lankila Relex 3.50.17 +0:57.54
132 Miehet Kilpa 111km 256 Pauli Halme Team Linnanmäki Maillot Jaune 3.51.17 +0:58.54
133 Miehet Kilpa 111km 335 Eerikki Tikka Team Danske Bank 3.51.20 +0:58.57
134 Miehet Kilpa 111km 716 Eskola Hannu Team Digia 3.51.26 +0:59.02
135 Miehet Kilpa 111km 264 Birillo Benzin S.O.B jr 3.51.27 +0:59.04
136 Miehet Kilpa 111km 700 Tero Karttiala Metropolia AutoKone 3.57.36 +1:05.12
137 Miehet Kilpa 111km 373 Teemu Hakala Team Linnanmäki Maillot Jaune 3.58.15 +1:05.51
138 Miehet Kilpa 111km 241 Tuomas Paunonen Team Linnanmäki Maillot Jaune 3.58.15 +1:05.52
139 Miehet Kilpa 111km 475 Sami Syrjälä Jorvin Nousijat 3.58.18 +1:05.55
140 Miehet Kilpa 111km 701 Pasi Oikarinen Metropolia AutoKone 3.58.20 +1:05.56
141 Miehet Kilpa 111km 703 Heikki Parviainen Metropolia AutoKone 3.59.56 +1:07.33
142 Miehet Kilpa 111km 225 Sampsa Luomaniemi Vaunula 4.03.18 +1:10.55
143 Miehet Kilpa 111km 274 Antti Keltanen Vaunula 4.03.18 +1:10.55
144 Miehet Kilpa 111km 959 Tommi Bergendahl Svea Ekonomi 4.04.15 +1:11.52
145 Miehet Kilpa 111km 509 Toni Immonen Aseman Konttaajat 4.04.58 +1:12.34
146 Miehet Kilpa 111km 334 Ville Talasmäki Team Danske Bank 4.07.14 +1:14.50
147 Miehet Kilpa 111km 263 Esko Mattila Team Linnanmäki Maillot Vert 4.08.56 +1:16.32
148 Miehet Kilpa 111km 277 Jarkko Miettinen Relex 4.09.47 +1:17.24
149 Miehet Kilpa 111km 243 Jukka-Pekka Kantala Team Linnanmäki Maillot Vert 4.10.33 +1:18.09
150 Miehet Kilpa 111km 745 Timo Haikola Radikal Advertising 4.13.05 +1:20.41
151 Miehet Kilpa 111km 253 Heikki Häyhä Team Linnamäki Maillot Blanc 4.14.49 +1:22.25
152 Miehet Kilpa 111km 811 Ykä Haikonen Töölön Isku 4.15.28 +1:23.05
153 Miehet Kilpa 111km 710 Toni Strandell Reaktor Stanga Tranquilo 4.15.30 +1:23.06
154 Miehet Kilpa 111km 1017 Sakari Strömmer HiQ Pinkit kostajat 4.15.39 +1:23.15
155 Miehet Kilpa 111km 976 Pasi Martikainen Espoon Liikuntapalvelut 4.15.44 +1:23.20
156 Miehet Kilpa 111km 508 Janne Tuomola Aseman Konttaajat 4.15.44 +1:23.21
157 Miehet Kilpa 111km 266 Roald Celestedahl S.O.B jr 4.16.10 +1:23.46
158 Miehet Kilpa 111km 310 Sami Kankkunen Team Danske Bank 4.18.01 +1:25.38
159 Miehet Kilpa 111km 812 Mikko Hyttinen Töölön Isku 4.18.53 +1:26.29
160 Miehet Kilpa 111km 813 Manu Auhto Töölön Isku 4.20.48 +1:28.24
161 Miehet Kilpa 111km 473 Kimmo Valtonen Jorvin Nousijat 4.22.30 +1:30.06
162 Miehet Kilpa 111km 474 Ville Vähäketo Jorvin Nousijat 4.22.46 +1:30.22
163 Miehet Kilpa 111km 275 Marko Turunen Vaunula 4.23.08 +1:30.45
164 Miehet Kilpa 111km 252 Tuomas Tahko Team Linnamäki Maillot Blanc 4.23.35 +1:31.12
165 Miehet Kilpa 111km 472 Timo Tuusvuori Jorvin Nousijat 4.28.27 +1:36.03
166 Miehet Kilpa 111km 704 Juha Kotamies Metropolia AutoKone 4.31.31 +1:39.08
167 Miehet Kilpa 111km 505 Mika Reivinen Sito 3 4.40.50 +1:48.27
168 Miehet Kilpa 111km 504 Juha Korhonen Sito 3 4.42.56 +1:50.32
169 Miehet Kilpa 111km 792 Teemu Vieruaho Team Rynkeby Enervit 6 4.44.16 +1:51.52
170 Miehet Kilpa 111km 785 Hannu Sariola Team Rynkeby Enervit 4 4.44.16 +1:51.53
171 Miehet Kilpa 111km 778 Petri Näätänen Team Rynkeby Enervit 3 4.44.17 +1:51.54
172 Miehet Kilpa 111km 788 Antti Kontula Team Rynkeby Enervit 5 4.44.17 +1:51.54
173 Miehet Kilpa 111km 771 Juha Kettunen Team Rynkeby Enervit 1 4.44.19 +1:51.55
174 Miehet Kilpa 111km 793 Teemu Mattila Team Rynkeby Enervit 6 4.44.19 +1:51.55
175 Miehet Kilpa 111km 786 Alex Påhls Team Rynkeby Enervit 5 4.44.20 +1:51.56
176 Miehet Kilpa 111km 774 Jussi Ruotsala Team Rynkeby Enervit 2 4.44.20 +1:51.57
177 Miehet Kilpa 111km 773 Veli-Pekka Ojamaa Team Rynkeby Enervit 1 4.44.21 +1:51.58
177 Miehet Kilpa 111km 776 Jarmo Syvänen Team Rynkeby Enervit 2 4.44.21 +1:51.58
179 Miehet Kilpa 111km 781 Jarno Hautamäki Team Rynkeby Enervit 3 4.44.22 +1:51.58
179 Miehet Kilpa 111km 777 Olli Ala-Fossi Team Rynkeby Enervit 2 4.44.22 +1:51.58
181 Miehet Kilpa 111km 780 Otto Arosilta Team Rynkeby Enervit 3 4.44.23 +1:51.59
182 Miehet Kilpa 111km 784 Jari Mäkelä Team Rynkeby Enervit 4 4.44.23 +1:51.59
183 Miehet Kilpa 111km 499 Jarkko Kukkola Sito 2 4.50.18 +1:57.54
184 Miehet Kilpa 111km 697 Mirko Grönroos JPC Studiot 4.51.59 +1:59.36
185 Miehet Kilpa 111km 696 Jani Puotiniemi JPC Studiot 4.52.00 +1:59.36
186 Miehet Kilpa 111km 254 Vesa-Matti Kantala Team Linnamäki Maillot Blanc 5.00.27 +2:08.03
187 Miehet Kilpa 111km 503 Pekka Vehniäinen Sito 3 5.06.50 +2:14.27
188 Miehet Kilpa 111km 699 Jaakko Ijäs JPC Studiot 5.19.32 +2:27.08
189 Miehet Kilpa 111km 259 Matias Laine Team Linnanmäki Maillot Vert 5.26.30 +2:34.06
190 Miehet Kilpa 111km 257 Mikko Laitinen Team Linnanmäki Maillot Vert 5.26.59 +2:34.35