Tahko MTB

2013

Sarjat

1 120M Väliaika 3 Eskola 1385 Mauri Viitamaa Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 3.46.08,2
2 120M Väliaika 3 Eskola 1403 Erki Kukk Specialized-Vo2 3.54.50,2 + 8.42,0
3 120M Väliaika 3 Eskola 1247 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 3.56.30,6 + 10.22,4
4 120M Väliaika 3 Eskola 1312 Ville Mäkelä Team Neon Sport 3.57.38,4 + 11.30,2
5 120M Väliaika 3 Eskola 1345 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 4.01.04,9 + 14.56,7
6 120M Väliaika 3 Eskola 1366 Arto Tikkala Wasa Vélocity 4.09.37,5 + 23.29,3
7 120M Väliaika 3 Eskola 1272 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa/Team Forte Sport 4.09.38,7 + 23.30,5
8 120M Väliaika 3 Eskola 1357 Lauri Siukola Racebike.fi / HyPy 4.09.41,0 + 23.32,8
9 120M Väliaika 3 Eskola 1346 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 4.10.16,9 + 24.08,7
10 120M Väliaika 3 Eskola 1390 Mikko Kivi IK-32 4.11.00,7 + 24.52,5
11 120M Väliaika 3 Eskola 1285 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 4.12.33,4 + 26.25,2
12 120M Väliaika 3 Eskola 1221 Henri Ahonen Kouvola 4.15.54,4 + 29.46,2
13 120M Väliaika 3 Eskola 1335 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 4.16.19,6 + 30.11,4
14 120M Väliaika 3 Eskola 1407 Juha Leinonen Vantaa 4.25.02,1 + 38.53,9
15 120M Väliaika 3 Eskola 1325 Markus Parkkinen NCK 4.25.03,3 + 38.55,1
16 120M Väliaika 3 Eskola 1386 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 4.25.15,5 + 39.07,3
17 120M Väliaika 3 Eskola 1338 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 4.26.56,1 + 40.47,9
18 120M Väliaika 3 Eskola 1408 Sulev Lipp Specialized - VO2 4.27.37,6 + 41.29,4
19 120M Väliaika 3 Eskola 1279 Rauno Kokkonen TCC 4.28.33,6 + 42.25,4
20 120M Väliaika 3 Eskola 1418 Viljar Kriis Specialized VO2 4.30.37,9 + 44.29,7
21 120M Väliaika 3 Eskola 1348 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 4.31.32,0 + 45.23,8
22 120M Väliaika 3 Eskola 1253 Jarkko Honkio Helsinki 4.33.04,8 + 46.56,6
23 120M Väliaika 3 Eskola 1326 Risto Parviainen Korson Kaiku 4.36.15,8 + 50.07,6
24 120M Väliaika 3 Eskola 1320 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 4.40.07,7 + 53.59,5
25 120M Väliaika 3 Eskola 1332 Ville Perälä Jyps Äänekoski 4.40.08,1 + 53.59,9
26 120M Väliaika 3 Eskola 1400 Kai Holkeri Hiiltomiehet 4.43.51,2 + 57.43,0
27 120M Väliaika 3 Eskola 1384 Veiko Viira Jõelähtme SINGEL 4.46.26,8 + 1.00.18,6
28 120M Väliaika 3 Eskola 1415 Wille Mustonen Tahko MTB Medic 4.46.35,5 + 1.00.27,3
29 120M Väliaika 3 Eskola 1244 Marko Happonen Korson Kaiku 4.48.58,2 + 1.02.50,0
30 120M Väliaika 3 Eskola 1266 Harri Kailasalo Kirkkonummi 4.49.20,5 + 1.03.12,3
31 120M Väliaika 3 Eskola 1367 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 4.50.38,6 + 1.04.30,4
32 120M Väliaika 3 Eskola 1262 Janne Juntunen Malaysian Tigers 4.53.49,3 + 1.07.41,1
33 120M Väliaika 3 Eskola 1402 Sami Kiehelä Espoo 4.54.21,7 + 1.08.13,5
34 120M Väliaika 3 Eskola 1282 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 4.54.22,8 + 1.08.14,6
35 120M Väliaika 3 Eskola 1316 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 4.55.48,1 + 1.09.39,9
36 120M Väliaika 3 Eskola 1269 Vesa Kandell Helsinki 4.56.19,6 + 1.10.11,4
37 120M Väliaika 3 Eskola 1396 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 4.58.38,7 + 1.12.30,5
38 120M Väliaika 3 Eskola 1263 Eero Jäppinen Mikkeli 5.00.44,6 + 1.14.36,4
39 120M Väliaika 3 Eskola 1311 Perttu Mäkelä Vehkalahden Veikot 5.01.25,1 + 1.15.16,9
40 120M Väliaika 3 Eskola 1277 Mikko Koivula Korson Kaiku 5.02.54,3 + 1.16.46,1
41 120M Väliaika 3 Eskola 1234 Marko Haapakangas Hiiltomiehet 5.05.33,7 + 1.19.25,5
42 120M Väliaika 3 Eskola 1310 Juha Mäkelä spp-56/Heikin Rasvapumppu 5.06.28,1 + 1.20.19,9
43 120M Väliaika 3 Eskola 1293 Mika Lehtonen Turku 5.07.04,9 + 1.20.56,7
44 120M Väliaika 3 Eskola 1349 Tommy Sandvik NCK/Larsmo 5.07.37,5 + 1.21.29,3
45 120M Väliaika 3 Eskola 1296 Mika Liukkonen Team DeepHealth 5.08.05,8 + 1.21.57,6
46 120M Väliaika 3 Eskola 1299 Juuso Lymy Pori 5.08.12,8 + 1.22.04,6
47 120M Väliaika 3 Eskola 1352 Jarno Seessalmi MTB Oulu 5.09.08,5 + 1.23.00,3
48 120M Väliaika 3 Eskola 1280 Jussi Komulainen JYPS 5.11.48,4 + 1.25.40,2
49 120M Väliaika 3 Eskola 1251 Joonas Hollo PMK 5.12.01,6 + 1.25.53,4
50 120M Väliaika 3 Eskola 1287 Priit Laansalu Jõelähtme Singel 5.13.06,1 + 1.26.57,9
51 120M Väliaika 3 Eskola 1323 Tapio Painilainen TCC 5.14.24,3 + 1.28.16,1
52 120M Väliaika 3 Eskola 1313 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 5.14.39,3 + 1.28.31,1
53 120M Väliaika 3 Eskola 1264 Juha Järvinen JyPs 5.14.44,5 + 1.28.36,3
54 120M Väliaika 3 Eskola 1412 Rauno Sahimaa Kaupin kanuunat 5.14.46,9 + 1.28.38,7
55 120M Väliaika 3 Eskola 1301 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 5.14.55,7 + 1.28.47,5
56 120M Väliaika 3 Eskola 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 5.15.24,2 + 1.29.16,0
57 120M Väliaika 3 Eskola 1381 Jyri Viemerö SeMK 5.16.48,7 + 1.30.40,5
58 120M Väliaika 3 Eskola 1281 Andrus Konga Porter Racing 5.17.10,5 + 1.31.02,3
59 120M Väliaika 3 Eskola 1416 Erik Tammsoo Porter Racing 5.17.11,4 + 1.31.03,2
60 120M Väliaika 3 Eskola 1306 Joona Miettinen Jyväskylä 5.17.57,4 + 1.31.49,2
61 120M Väliaika 3 Eskola 1256 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 5.17.58,9 + 1.31.50,7
62 120M Väliaika 3 Eskola 1315 Jarno Nieminen Team Välikuolema 5.18.10,6 + 1.32.02,4
63 120M Väliaika 3 Eskola 1340 Mikko Rintala Kaupin Kanuunat 5.18.12,2 + 1.32.04,0
64 120M Väliaika 3 Eskola 1354 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 5.18.17,1 + 1.32.08,9
65 120M Väliaika 3 Eskola 1318 Raul Nikolajev Harju Elekter 5.18.17,6 + 1.32.09,4
66 120M Väliaika 3 Eskola 1239 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 5.18.32,5 + 1.32.24,3
67 120M Väliaika 3 Eskola 1308 Jussi Munter Bikepoli 5.20.42,9 + 1.34.34,7
68 120M Väliaika 3 Eskola 1399 Jarno Haansola Team Biramax 5.21.07,0 + 1.34.58,8
69 120M Väliaika 3 Eskola 1237 Ossi Hahtela Slalom-Seura 5.24.15,1 + 1.38.06,9
70 120M Väliaika 3 Eskola 1249 Jarkko Helminen Paavolanharjun Peikot 5.24.22,5 + 1.38.14,3
71 120M Väliaika 3 Eskola 1260 Antti Jokkala MTB Oulu 5.25.45,7 + 1.39.37,5
72 120M Väliaika 3 Eskola 1303 Jari Marttila MC Kramppi 5.25.46,8 + 1.39.38,6
73 120M Väliaika 3 Eskola 1417 Heikki Kosola Tampere 5.28.29,7 + 1.42.21,5
74 120M Väliaika 3 Eskola 1372 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 5.28.50,0 + 1.42.41,8
75 120M Väliaika 3 Eskola 1259 Santeri Jokinen Team Välikuolema 5.29.10,0 + 1.43.01,8
76 120M Väliaika 3 Eskola 1334 Jani Pitkänen Tahko MTB Medic 5.29.10,8 + 1.43.02,6
77 120M Väliaika 3 Eskola 1305 Vesa Menlös Veittijärvi MC 5.29.31,5 + 1.43.23,3
78 120M Väliaika 3 Eskola 1276 Tuomo Kohvakka JYPS 5.30.30,9 + 1.44.22,7
79 120M Väliaika 3 Eskola 1314 Mika Mänty PK Team 5.33.34,7 + 1.47.26,5
80 120M Väliaika 3 Eskola 1225 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 5.33.35,3 + 1.47.27,1
81 120M Väliaika 3 Eskola 1379 Jussi Vasama Telemark Team Ørn 5.33.36,3 + 1.47.28,1
82 120M Väliaika 3 Eskola 1401 Ville Kantola IK-32 5.34.14,7 + 1.48.06,5
83 120M Väliaika 3 Eskola 1289 Jyrki Laine Orimattila 5.35.00,3 + 1.48.52,1
84 120M Väliaika 3 Eskola 1250 Teemu Hiltunen MTB-Turku 5.38.15,5 + 1.52.07,3
85 120M Väliaika 3 Eskola 1238 Mika Hahtokari Kaupin Kanuunat 5.40.29,2 + 1.54.21,0
86 120M Väliaika 3 Eskola 1292 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 5.40.29,3 + 1.54.21,1
87 120M Väliaika 3 Eskola 1254 Hannu Hovila Kaupin Kanuunat 5.40.29,8 + 1.54.21,6
88 120M Väliaika 3 Eskola 1364 Janne Tepponen PPPMtb 5.42.01,5 + 1.55.53,3
89 120M Väliaika 3 Eskola 1406 Erkki Lehtovaara Tohmajärvi 5.42.41,7 + 1.56.33,5
90 120M Väliaika 3 Eskola 1324 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 5.42.49,8 + 1.56.41,6
91 120M Väliaika 3 Eskola 1365 V-M Tiainen Jyps 5.42.54,1 + 1.56.45,9
92 120M Väliaika 3 Eskola 1359 Erno Suominen Team Slow 5.43.20,8 + 1.57.12,6
93 120M Väliaika 3 Eskola 1246 Jussi Heikkilä MC Kramppi 5.43.38,5 + 1.57.30,3
94 120M Väliaika 3 Eskola 1394 Mika Reijonen Mtbcf 5.43.47,4 + 1.57.39,2
95 120M Väliaika 3 Eskola 1224 Esa Andstén HHCMB/El Pantera 5.45.09,6 + 1.59.01,4
96 120M Väliaika 3 Eskola 1294 Vesa Leppänen Vaalean Ruskeat Vaskitsat 5.46.40,0 + 2.00.31,8
97 120M Väliaika 3 Eskola 1275 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 5.48.07,4 + 2.01.59,2
98 120M Väliaika 3 Eskola 1233 Marko Grönbärj Pelikaani Turpiinissa 5.49.25,6 + 2.03.17,4
99 120M Väliaika 3 Eskola 1360 Ville Suvanto HHCMB 5.50.58,3 + 2.04.50,1
100 120M Väliaika 3 Eskola 1290 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 5.51.35,8 + 2.05.27,6
101 120M Väliaika 3 Eskola 1226 Janne Arponen STOPS 5.52.56,5 + 2.06.48,3
102 120M Väliaika 3 Eskola 1353 Timo Seppälä STOPS 5.53.01,5 + 2.06.53,3
103 120M Väliaika 3 Eskola 1344 Juha Rämälä Maastoonpolje.fi 5.53.13,9 + 2.07.05,7
104 120M Väliaika 3 Eskola 1356 Erkki Sirkka CCH 5.55.05,0 + 2.08.56,8
105 120M Väliaika 3 Eskola 1278 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 5.55.19,3 + 2.09.11,1
106 120M Väliaika 3 Eskola 1336 Arjo Pulkkinen Team 2° 5.56.24,1 + 2.10.15,9
107 120M Väliaika 3 Eskola 1363 Petteri Taskinen 2°C Team 5.56.25,5 + 2.10.17,3
108 120M Väliaika 3 Eskola 1361 Janne Tamminen Nokia Outdoor Sports Club 5.56.43,1 + 2.10.34,9
109 120M Väliaika 3 Eskola 1232 Marko Grundström Espoo 5.57.50,4 + 2.11.42,2
110 120M Väliaika 3 Eskola 1240 Jarkko Hakanen Vantaa 5.57.50,7 + 2.11.42,5
111 120M Väliaika 3 Eskola 1267 Uljas Kallio Stamina TC 6.00.39,8 + 2.14.31,6
112 120M Väliaika 3 Eskola 1270 Kristian Karell Trailikalkkunat 6.01.00,2 + 2.14.52,0
113 120M Väliaika 3 Eskola 1309 Jari Myllyperkiö MJKettu 6.01.16,2 + 2.15.08,0
114 120M Väliaika 3 Eskola 1404 Pekka Käär Rusko 6.03.03,2 + 2.16.55,0
115 120M Väliaika 3 Eskola 1319 Kai Nurminen Team Tuska / JYPS 6.04.22,2 + 2.18.14,0
116 120M Väliaika 3 Eskola 1223 Harri Ala-Pappila ESPOO 6.04.30,0 + 2.18.21,8
117 120M Väliaika 3 Eskola 1351 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 6.05.03,3 + 2.18.55,1
118 120M Väliaika 3 Eskola 1358 Johnny Stråka Team Pehkehullut 6.05.19,5 + 2.19.11,3
119 120M Väliaika 3 Eskola 1411 Pekka Orpana Suutarilan satula ja ketju 6.05.53,2 + 2.19.45,0
120 120M Väliaika 3 Eskola 1387 Markus Vuorinen Espoo 6.07.21,6 + 2.21.13,4
121 120M Väliaika 3 Eskola 1350 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 6.07.55,3 + 2.21.47,1
122 120M Väliaika 3 Eskola 1283 Jari Korelin MTB-Turku 6.08.03,7 + 2.21.55,5
123 120M Väliaika 3 Eskola 1339 Michael Richnau MTBCF 6.10.10,9 + 2.24.02,7
124 120M Väliaika 3 Eskola 1337 Jari Pursiainen Joensuun Pyöräilijät 6.11.20,8 + 2.25.12,6
125 120M Väliaika 3 Eskola 1330 Ville Peltoniemi MTB-Turku 6.14.37,6 + 2.28.29,4
126 120M Väliaika 3 Eskola 1331 Mika Perkiömäki RC Eemeli 6.15.07,0 + 2.28.58,8
127 120M Väliaika 3 Eskola 1242 Tuomas Hakuli pk-team 6.15.45,3 + 2.29.37,1
128 120M Väliaika 3 Eskola 1231 Petri Grandell Espoo 6.15.49,7 + 2.29.41,5
129 120M Väliaika 3 Eskola 1333 Risto Pihlanen Tampere 6.15.50,1 + 2.29.41,9
130 120M Väliaika 3 Eskola 1409 Jarmo Nokelainen Nomacom cycle klub 6.16.53,7 + 2.30.45,5
131 120M Väliaika 3 Eskola 1304 Mikko Marttinen Nokia MTB 6.17.49,5 + 2.31.41,3
132 120M Väliaika 3 Eskola 1271 Kalle Karikoski Hyvinkää 6.19.18,2 + 2.33.10,0
133 120M Väliaika 3 Eskola 1414 Tommi Terävä JYPS Äänekoski 6.20.48,7 + 2.34.40,5
134 120M Väliaika 3 Eskola 1376 Antti Varjoranta Kuopio 6.23.39,2 + 2.37.31,0
135 120M Väliaika 3 Eskola 1395 Petteri Surakka Helsinki 6.24.49,1 + 2.38.40,9
136 120M Väliaika 3 Eskola 1383 Topi Vihervaara Vantaa 6.25.03,6 + 2.38.55,4
137 120M Väliaika 3 Eskola 1257 Tomi Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 6.28.32,3 + 2.42.24,1
138 120M Väliaika 3 Eskola 1341 Kimmo Rissanen ESPOO 6.30.00,0 + 2.43.51,8
139 120M Väliaika 3 Eskola 1375 Antti Varis MC Pökholmi RIP. 6.31.53,6 + 2.45.45,4
140 120M Väliaika 3 Eskola 1370 Ossi Tuominen MC Kramppi - vielä kerran! 6.32.09,5 + 2.46.01,3
141 120M Väliaika 3 Eskola 1382 Sami Vihavainen Team Liquid 6.34.45,7 + 2.48.37,5
142 120M Väliaika 3 Eskola 1391 Sami Kiviniemi rovaniemi 6.42.46,8 + 2.56.38,6
143 120M Väliaika 3 Eskola 1243 Janne Halonen Wellington 6.48.26,7 + 3.02.18,5
144 120M Väliaika 3 Eskola 1273 Janne Kilponen Patalahden kuutit 6.48.27,4 + 3.02.19,2
145 120M Väliaika 3 Eskola 1265 Lauri Järvinen Espoo 6.52.48,6 + 3.06.40,4
146 120M Väliaika 3 Eskola 1255 Mikko Huttunen MTB-Turku 6.52.54,4 + 3.06.46,2
147 120M Väliaika 3 Eskola 1342 Janne Rosama MTB-Turku 6.54.42,8 + 3.08.34,6
148 120M Väliaika 3 Eskola 1284 Aki Korhonen MTB-Turku 6.57.43,8 + 3.11.35,6
149 120M Väliaika 3 Eskola 1410 Tomi Nurmi ESPOO 6.59.12,2 + 3.13.04,0