Tahko MTB

2013

Sarjat

1 120M Väliaika 2 Tahko 1385 Mauri Viitamaa Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 2.43.23,5
2 120M Väliaika 2 Tahko 1403 Erki Kukk Specialized-Vo2 2.47.31,7 + 4.08,2
3 120M Väliaika 2 Tahko 1312 Ville Mäkelä Team Neon Sport 2.49.43,9 + 6.20,4
4 120M Väliaika 2 Tahko 1247 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 2.49.45,3 + 6.21,8
5 120M Väliaika 2 Tahko 1345 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 2.52.40,5 + 9.17,0
6 120M Väliaika 2 Tahko 1272 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa/Team Forte Sport 2.58.45,4 + 15.21,9
7 120M Väliaika 2 Tahko 1357 Lauri Siukola Racebike.fi / HyPy 2.59.03,6 + 15.40,1
8 120M Väliaika 2 Tahko 1366 Arto Tikkala Wasa Vélocity 2.59.13,9 + 15.50,4
9 120M Väliaika 2 Tahko 1346 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 3.00.02,4 + 16.38,9
10 120M Väliaika 2 Tahko 1221 Henri Ahonen Kouvola 3.00.42,2 + 17.18,7
11 120M Väliaika 2 Tahko 1285 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 3.01.16,9 + 17.53,4
12 120M Väliaika 2 Tahko 1335 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 3.01.29,9 + 18.06,4
13 120M Väliaika 2 Tahko 1390 Mikko Kivi IK-32 3.04.38,3 + 21.14,8
14 120M Väliaika 2 Tahko 1386 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 3.06.56,1 + 23.32,6
15 120M Väliaika 2 Tahko 1325 Markus Parkkinen NCK 3.08.02,6 + 24.39,1
16 120M Väliaika 2 Tahko 1408 Sulev Lipp Specialized - VO2 3.08.50,7 + 25.27,2
17 120M Väliaika 2 Tahko 1407 Juha Leinonen Vantaa 3.09.35,9 + 26.12,4
18 120M Väliaika 2 Tahko 1338 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 3.11.55,4 + 28.31,9
19 120M Väliaika 2 Tahko 1418 Viljar Kriis Specialized VO2 3.13.19,8 + 29.56,3
20 120M Väliaika 2 Tahko 1279 Rauno Kokkonen TCC 3.13.40,6 + 30.17,1
21 120M Väliaika 2 Tahko 1253 Jarkko Honkio Helsinki 3.15.05,4 + 31.41,9
22 120M Väliaika 2 Tahko 1348 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 3.16.42,7 + 33.19,2
23 120M Väliaika 2 Tahko 1332 Ville Perälä Jyps Äänekoski 3.21.00,7 + 37.37,2
24 120M Väliaika 2 Tahko 1326 Risto Parviainen Korson Kaiku 3.21.23,1 + 37.59,6
25 120M Väliaika 2 Tahko 1320 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 3.21.26,6 + 38.03,1
26 120M Väliaika 2 Tahko 1384 Veiko Viira Jõelähtme SINGEL 3.22.11,9 + 38.48,4
27 120M Väliaika 2 Tahko 1400 Kai Holkeri Hiiltomiehet 3.22.33,8 + 39.10,3
28 120M Väliaika 2 Tahko 1415 Wille Mustonen Tahko MTB Medic 3.23.43,2 + 40.19,7
29 120M Väliaika 2 Tahko 1262 Janne Juntunen Malaysian Tigers 3.25.12,6 + 41.49,1
30 120M Väliaika 2 Tahko 1282 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 3.28.44,7 + 45.21,2
31 120M Väliaika 2 Tahko 1266 Harri Kailasalo Kirkkonummi 3.28.57,0 + 45.33,5
32 120M Väliaika 2 Tahko 1244 Marko Happonen Korson Kaiku 3.29.09,4 + 45.45,9
33 120M Väliaika 2 Tahko 1367 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 3.29.21,4 + 45.57,9
34 120M Väliaika 2 Tahko 1316 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 3.30.38,4 + 47.14,9
35 120M Väliaika 2 Tahko 1269 Vesa Kandell Helsinki 3.31.40,5 + 48.17,0
36 120M Väliaika 2 Tahko 1402 Sami Kiehelä Espoo 3.33.10,3 + 49.46,8
37 120M Väliaika 2 Tahko 1277 Mikko Koivula Korson Kaiku 3.35.22,2 + 51.58,7
38 120M Väliaika 2 Tahko 1396 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 3.35.48,2 + 52.24,7
39 120M Väliaika 2 Tahko 1323 Tapio Painilainen TCC 3.36.44,0 + 53.20,5
40 120M Väliaika 2 Tahko 1352 Jarno Seessalmi MTB Oulu 3.37.19,7 + 53.56,2
41 120M Väliaika 2 Tahko 1263 Eero Jäppinen Mikkeli 3.37.20,3 + 53.56,8
42 120M Väliaika 2 Tahko 1234 Marko Haapakangas Hiiltomiehet 3.37.35,8 + 54.12,3
43 120M Väliaika 2 Tahko 1349 Tommy Sandvik NCK/Larsmo 3.38.07,1 + 54.43,6
44 120M Väliaika 2 Tahko 1381 Jyri Viemerö SeMK 3.38.22,0 + 54.58,5
45 120M Väliaika 2 Tahko 1310 Juha Mäkelä spp-56/Heikin Rasvapumppu 3.38.22,5 + 54.59,0
46 120M Väliaika 2 Tahko 1293 Mika Lehtonen Turku 3.38.23,4 + 54.59,9
47 120M Väliaika 2 Tahko 1296 Mika Liukkonen Team DeepHealth 3.38.34,0 + 55.10,5
48 120M Väliaika 2 Tahko 1311 Perttu Mäkelä Vehkalahden Veikot 3.39.50,4 + 56.26,9
49 120M Väliaika 2 Tahko 1299 Juuso Lymy Pori 3.42.51,5 + 59.28,0
50 120M Väliaika 2 Tahko 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 3.42.53,6 + 59.30,1
51 120M Väliaika 2 Tahko 1264 Juha Järvinen JyPs 3.42.59,3 + 59.35,8
52 120M Väliaika 2 Tahko 1412 Rauno Sahimaa Kaupin kanuunat 3.43.00,5 + 59.37,0
53 120M Väliaika 2 Tahko 1301 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 3.43.04,8 + 59.41,3
54 120M Väliaika 2 Tahko 1313 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 3.43.57,5 + 1.00.34,0
55 120M Väliaika 2 Tahko 1280 Jussi Komulainen JYPS 3.44.01,1 + 1.00.37,6
56 120M Väliaika 2 Tahko 1315 Jarno Nieminen Team Välikuolema 3.44.16,3 + 1.00.52,8
57 120M Väliaika 2 Tahko 1251 Joonas Hollo PMK 3.44.33,6 + 1.01.10,1
58 120M Väliaika 2 Tahko 1318 Raul Nikolajev Harju Elekter 3.45.20,6 + 1.01.57,1
59 120M Väliaika 2 Tahko 1256 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 3.45.55,7 + 1.02.32,2
60 120M Väliaika 2 Tahko 1372 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 3.47.10,6 + 1.03.47,1
61 120M Väliaika 2 Tahko 1259 Santeri Jokinen Team Välikuolema 3.49.06,7 + 1.05.43,2
62 120M Väliaika 2 Tahko 1308 Jussi Munter Bikepoli 3.49.28,2 + 1.06.04,7
63 120M Väliaika 2 Tahko 1239 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 3.49.34,4 + 1.06.10,9
64 120M Väliaika 2 Tahko 1340 Mikko Rintala Kaupin Kanuunat 3.49.38,3 + 1.06.14,8
65 120M Väliaika 2 Tahko 1399 Jarno Haansola Team Biramax 3.49.40,0 + 1.06.16,5
66 120M Väliaika 2 Tahko 1237 Ossi Hahtela Slalom-Seura 3.49.41,1 + 1.06.17,6
67 120M Väliaika 2 Tahko 1306 Joona Miettinen Jyväskylä 3.50.13,1 + 1.06.49,6
68 120M Väliaika 2 Tahko 1287 Priit Laansalu Jõelähtme Singel 3.51.27,4 + 1.08.03,9
69 120M Väliaika 2 Tahko 1249 Jarkko Helminen Paavolanharjun Peikot 3.51.43,7 + 1.08.20,2
70 120M Väliaika 2 Tahko 1303 Jari Marttila MC Kramppi 3.52.14,6 + 1.08.51,1
71 120M Väliaika 2 Tahko 1260 Antti Jokkala MTB Oulu 3.52.26,5 + 1.09.03,0
72 120M Väliaika 2 Tahko 1354 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 3.52.55,3 + 1.09.31,8
73 120M Väliaika 2 Tahko 1314 Mika Mänty PK Team 3.54.40,8 + 1.11.17,3
74 120M Väliaika 2 Tahko 1281 Andrus Konga Porter Racing 3.54.42,3 + 1.11.18,8
75 120M Väliaika 2 Tahko 1416 Erik Tammsoo Porter Racing 3.54.43,7 + 1.11.20,2
76 120M Väliaika 2 Tahko 1365 V-M Tiainen Jyps 3.54.45,8 + 1.11.22,3
77 120M Väliaika 2 Tahko 1250 Teemu Hiltunen MTB-Turku 3.55.00,6 + 1.11.37,1
78 120M Väliaika 2 Tahko 1238 Mika Hahtokari Kaupin Kanuunat 3.56.37,7 + 1.13.14,2
79 120M Väliaika 2 Tahko 1276 Tuomo Kohvakka JYPS 3.56.39,1 + 1.13.15,6
80 120M Väliaika 2 Tahko 1401 Ville Kantola IK-32 3.57.06,6 + 1.13.43,1
81 120M Väliaika 2 Tahko 1417 Heikki Kosola Tampere 3.57.31,0 + 1.14.07,5
82 120M Väliaika 2 Tahko 1334 Jani Pitkänen Tahko MTB Medic 3.57.40,9 + 1.14.17,4
83 120M Väliaika 2 Tahko 1305 Vesa Menlös Veittijärvi MC 3.57.42,3 + 1.14.18,8
84 120M Väliaika 2 Tahko 1225 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 3.57.57,0 + 1.14.33,5
85 120M Väliaika 2 Tahko 1379 Jussi Vasama Telemark Team Ørn 3.57.58,6 + 1.14.35,1
86 120M Väliaika 2 Tahko 1364 Janne Tepponen PPPMtb 3.58.42,5 + 1.15.19,0
87 120M Väliaika 2 Tahko 1246 Jussi Heikkilä MC Kramppi 3.59.14,6 + 1.15.51,1
88 120M Väliaika 2 Tahko 1406 Erkki Lehtovaara Tohmajärvi 4.00.37,8 + 1.17.14,3
89 120M Väliaika 2 Tahko 1278 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 4.00.48,4 + 1.17.24,9
90 120M Väliaika 2 Tahko 1394 Mika Reijonen Mtbcf 4.01.06,6 + 1.17.43,1
91 120M Väliaika 2 Tahko 1324 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 4.02.14,2 + 1.18.50,7
92 120M Väliaika 2 Tahko 1360 Ville Suvanto HHCMB 4.03.00,7 + 1.19.37,2
93 120M Väliaika 2 Tahko 1289 Jyrki Laine Orimattila 4.03.10,9 + 1.19.47,4
94 120M Väliaika 2 Tahko 1359 Erno Suominen Team Slow 4.03.44,1 + 1.20.20,6
95 120M Väliaika 2 Tahko 1254 Hannu Hovila Kaupin Kanuunat 4.03.44,6 + 1.20.21,1
96 120M Väliaika 2 Tahko 1292 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 4.03.44,9 + 1.20.21,4
97 120M Väliaika 2 Tahko 1270 Kristian Karell Trailikalkkunat 4.03.47,1 + 1.20.23,6
98 120M Väliaika 2 Tahko 1294 Vesa Leppänen Vaalean Ruskeat Vaskitsat 4.05.16,1 + 1.21.52,6
99 120M Väliaika 2 Tahko 1356 Erkki Sirkka CCH 4.05.53,0 + 1.22.29,5
100 120M Väliaika 2 Tahko 1290 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 4.06.01,3 + 1.22.37,8
101 120M Väliaika 2 Tahko 1226 Janne Arponen STOPS 4.06.58,3 + 1.23.34,8
102 120M Väliaika 2 Tahko 1353 Timo Seppälä STOPS 4.06.59,2 + 1.23.35,7
103 120M Väliaika 2 Tahko 1240 Jarkko Hakanen Vantaa 4.07.52,3 + 1.24.28,8
104 120M Väliaika 2 Tahko 1233 Marko Grönbärj Pelikaani Turpiinissa 4.08.35,6 + 1.25.12,1
105 120M Väliaika 2 Tahko 1224 Esa Andstén HHCMB/El Pantera 4.09.28,9 + 1.26.05,4
106 120M Väliaika 2 Tahko 1275 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 4.09.30,4 + 1.26.06,9
107 120M Väliaika 2 Tahko 1223 Harri Ala-Pappila ESPOO 4.10.04,9 + 1.26.41,4
108 120M Väliaika 2 Tahko 1351 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 4.10.17,8 + 1.26.54,3
109 120M Väliaika 2 Tahko 1411 Pekka Orpana Suutarilan satula ja ketju 4.10.43,1 + 1.27.19,6
110 120M Väliaika 2 Tahko 1344 Juha Rämälä Maastoonpolje.fi 4.10.48,7 + 1.27.25,2
111 120M Väliaika 2 Tahko 1267 Uljas Kallio Stamina TC 4.11.41,9 + 1.28.18,4
112 120M Väliaika 2 Tahko 1336 Arjo Pulkkinen Team 2° 4.13.11,5 + 1.29.48,0
113 120M Väliaika 2 Tahko 1363 Petteri Taskinen 2°C Team 4.13.12,3 + 1.29.48,8
114 120M Väliaika 2 Tahko 1319 Kai Nurminen Team Tuska / JYPS 4.13.23,7 + 1.30.00,2
115 120M Väliaika 2 Tahko 1283 Jari Korelin MTB-Turku 4.13.26,0 + 1.30.02,5
116 120M Väliaika 2 Tahko 1361 Janne Tamminen Nokia Outdoor Sports Club 4.14.08,3 + 1.30.44,8
117 120M Väliaika 2 Tahko 1404 Pekka Käär Rusko 4.15.57,8 + 1.32.34,3
118 120M Väliaika 2 Tahko 1350 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 4.17.18,1 + 1.33.54,6
119 120M Väliaika 2 Tahko 1337 Jari Pursiainen Joensuun Pyöräilijät 4.17.29,7 + 1.34.06,2
120 120M Väliaika 2 Tahko 1387 Markus Vuorinen Espoo 4.18.16,2 + 1.34.52,7
121 120M Väliaika 2 Tahko 1232 Marko Grundström Espoo 4.19.09,1 + 1.35.45,6
122 120M Väliaika 2 Tahko 1409 Jarmo Nokelainen Nomacom cycle klub 4.19.45,1 + 1.36.21,6
123 120M Väliaika 2 Tahko 1330 Ville Peltoniemi MTB-Turku 4.19.58,3 + 1.36.34,8
124 120M Väliaika 2 Tahko 1242 Tuomas Hakuli pk-team 4.20.18,5 + 1.36.55,0
125 120M Väliaika 2 Tahko 1309 Jari Myllyperkiö MJKettu 4.21.16,5 + 1.37.53,0
126 120M Väliaika 2 Tahko 1339 Michael Richnau MTBCF 4.21.20,4 + 1.37.56,9
127 120M Väliaika 2 Tahko 1333 Risto Pihlanen Tampere 4.22.47,1 + 1.39.23,6
128 120M Väliaika 2 Tahko 1231 Petri Grandell Espoo 4.22.54,9 + 1.39.31,4
129 120M Väliaika 2 Tahko 1358 Johnny Stråka Team Pehkehullut 4.22.55,7 + 1.39.32,2
130 120M Väliaika 2 Tahko 1271 Kalle Karikoski Hyvinkää 4.24.11,8 + 1.40.48,3
131 120M Väliaika 2 Tahko 1383 Topi Vihervaara Vantaa 4.24.44,7 + 1.41.21,2
132 120M Väliaika 2 Tahko 1376 Antti Varjoranta Kuopio 4.25.44,8 + 1.42.21,3
133 120M Väliaika 2 Tahko 1391 Sami Kiviniemi rovaniemi 4.26.06,9 + 1.42.43,4
134 120M Väliaika 2 Tahko 1331 Mika Perkiömäki RC Eemeli 4.26.31,6 + 1.43.08,1
135 120M Väliaika 2 Tahko 1304 Mikko Marttinen Nokia MTB 4.26.54,5 + 1.43.31,0
136 120M Väliaika 2 Tahko 1257 Tomi Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 4.27.32,3 + 1.44.08,8
137 120M Väliaika 2 Tahko 1395 Petteri Surakka Helsinki 4.28.34,5 + 1.45.11,0
138 120M Väliaika 2 Tahko 1341 Kimmo Rissanen ESPOO 4.29.32,6 + 1.46.09,1
139 120M Väliaika 2 Tahko 1370 Ossi Tuominen MC Kramppi - vielä kerran! 4.30.17,5 + 1.46.54,0
140 120M Väliaika 2 Tahko 1414 Tommi Terävä JYPS Äänekoski 4.30.20,1 + 1.46.56,6
141 120M Väliaika 2 Tahko 1382 Sami Vihavainen Team Liquid 4.31.56,9 + 1.48.33,4
142 120M Väliaika 2 Tahko 1375 Antti Varis MC Pökholmi RIP. 4.35.23,0 + 1.51.59,5
143 120M Väliaika 2 Tahko 1265 Lauri Järvinen Espoo 4.41.32,7 + 1.58.09,2
144 120M Väliaika 2 Tahko 1255 Mikko Huttunen MTB-Turku 4.41.33,3 + 1.58.09,8
145 120M Väliaika 2 Tahko 1342 Janne Rosama MTB-Turku 4.50.58,7 + 2.07.35,2
146 120M Väliaika 2 Tahko 1243 Janne Halonen Wellington 4.51.07,3 + 2.07.43,8
147 120M Väliaika 2 Tahko 1273 Janne Kilponen Patalahden kuutit 4.51.14,0 + 2.07.50,5
148 120M Väliaika 2 Tahko 1410 Tomi Nurmi ESPOO 4.52.59,8 + 2.09.36,3
149 120M Väliaika 2 Tahko 1284 Aki Korhonen MTB-Turku 5.01.44,9 + 2.18.21,4