Tahko MTB

2013

Sarjat

1 120M Väliaika 1 Eskola 1385 Mauri Viitamaa Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 0.58.08,7
2 120M Väliaika 1 Eskola 1403 Erki Kukk Specialized-Vo2 0.58.42,4 + 33,7
3 120M Väliaika 1 Eskola 1247 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 0.59.13,9 + 1.05,2
4 120M Väliaika 1 Eskola 1312 Ville Mäkelä Team Neon Sport 0.59.45,6 + 1.36,9
5 120M Väliaika 1 Eskola 1345 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 1.00.51,4 + 2.42,7
6 120M Väliaika 1 Eskola 1346 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 1.01.33,7 + 3.25,0
7 120M Väliaika 1 Eskola 1390 Mikko Kivi IK-32 1.02.50,0 + 4.41,3
8 120M Väliaika 1 Eskola 1285 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 1.03.21,3 + 5.12,6
9 120M Väliaika 1 Eskola 1335 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 1.03.25,7 + 5.17,0
10 120M Väliaika 1 Eskola 1386 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 1.03.27,0 + 5.18,3
11 120M Väliaika 1 Eskola 1272 Kalle Kauppinen Iisalmen Visa/Team Forte Sport 1.03.28,4 + 5.19,7
12 120M Väliaika 1 Eskola 1357 Lauri Siukola Racebike.fi / HyPy 1.03.34,4 + 5.25,7
13 120M Väliaika 1 Eskola 1221 Henri Ahonen Kouvola 1.03.53,5 + 5.44,8
14 120M Väliaika 1 Eskola 1366 Arto Tikkala Wasa Vélocity 1.04.01,1 + 5.52,4
15 120M Väliaika 1 Eskola 1325 Markus Parkkinen NCK 1.04.15,8 + 6.07,1
16 120M Väliaika 1 Eskola 1408 Sulev Lipp Specialized - VO2 1.04.21,2 + 6.12,5
17 120M Väliaika 1 Eskola 1418 Viljar Kriis Specialized VO2 1.05.19,1 + 7.10,4
18 120M Väliaika 1 Eskola 1279 Rauno Kokkonen TCC 1.05.55,0 + 7.46,3
19 120M Väliaika 1 Eskola 1407 Juha Leinonen Vantaa 1.06.35,3 + 8.26,6
20 120M Väliaika 1 Eskola 1253 Jarkko Honkio Helsinki 1.07.41,0 + 9.32,3
21 120M Väliaika 1 Eskola 1338 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 1.08.06,7 + 9.58,0
22 120M Väliaika 1 Eskola 1326 Risto Parviainen Korson Kaiku 1.09.46,0 + 11.37,3
23 120M Väliaika 1 Eskola 1384 Veiko Viira Jõelähtme SINGEL 1.10.01,1 + 11.52,4
24 120M Väliaika 1 Eskola 1400 Kai Holkeri Hiiltomiehet 1.10.02,0 + 11.53,3
25 120M Väliaika 1 Eskola 1348 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 1.10.08,3 + 11.59,6
26 120M Väliaika 1 Eskola 1415 Wille Mustonen Tahko MTB Medic 1.10.17,0 + 12.08,3
27 120M Väliaika 1 Eskola 1316 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 1.10.30,8 + 12.22,1
28 120M Väliaika 1 Eskola 1320 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 1.12.17,6 + 14.08,9
29 120M Väliaika 1 Eskola 1332 Ville Perälä Jyps Äänekoski 1.13.14,1 + 15.05,4
30 120M Väliaika 1 Eskola 1262 Janne Juntunen Malaysian Tigers 1.13.19,3 + 15.10,6
31 120M Väliaika 1 Eskola 1244 Marko Happonen Korson Kaiku 1.13.20,4 + 15.11,7
32 120M Väliaika 1 Eskola 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 1.13.24,2 + 15.15,5
33 120M Väliaika 1 Eskola 1367 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 1.13.26,7 + 15.18,0
34 120M Väliaika 1 Eskola 1266 Harri Kailasalo Kirkkonummi 1.13.27,3 + 15.18,6
35 120M Väliaika 1 Eskola 1282 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 1.13.29,1 + 15.20,4
36 120M Väliaika 1 Eskola 1263 Eero Jäppinen Mikkeli 1.13.38,5 + 15.29,8
37 120M Väliaika 1 Eskola 1277 Mikko Koivula Korson Kaiku 1.14.47,0 + 16.38,3
38 120M Väliaika 1 Eskola 1269 Vesa Kandell Helsinki 1.14.50,4 + 16.41,7
39 120M Väliaika 1 Eskola 1310 Juha Mäkelä spp-56/Heikin Rasvapumppu 1.15.03,6 + 16.54,9
40 120M Väliaika 1 Eskola 1323 Tapio Painilainen TCC 1.15.08,6 + 16.59,9
41 120M Väliaika 1 Eskola 1352 Jarno Seessalmi MTB Oulu 1.15.10,0 + 17.01,3
42 120M Väliaika 1 Eskola 1381 Jyri Viemerö SeMK 1.15.41,5 + 17.32,8
43 120M Väliaika 1 Eskola 1416 Erik Tammsoo Porter Racing 1.15.54,1 + 17.45,4
44 120M Väliaika 1 Eskola 1281 Andrus Konga Porter Racing 1.15.54,8 + 17.46,1
45 120M Väliaika 1 Eskola 1311 Perttu Mäkelä Vehkalahden Veikot 1.16.17,6 + 18.08,9
46 120M Väliaika 1 Eskola 1251 Joonas Hollo PMK 1.16.21,1 + 18.12,4
47 120M Väliaika 1 Eskola 1349 Tommy Sandvik NCK/Larsmo 1.16.35,4 + 18.26,7
48 120M Väliaika 1 Eskola 1318 Raul Nikolajev Harju Elekter 1.16.49,1 + 18.40,4
49 120M Väliaika 1 Eskola 1287 Priit Laansalu Jõelähtme Singel 1.16.52,2 + 18.43,5
50 120M Väliaika 1 Eskola 1296 Mika Liukkonen Team DeepHealth 1.17.03,4 + 18.54,7
51 120M Väliaika 1 Eskola 1396 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 1.17.09,0 + 19.00,3
52 120M Väliaika 1 Eskola 1234 Marko Haapakangas Hiiltomiehet 1.17.18,9 + 19.10,2
53 120M Väliaika 1 Eskola 1280 Jussi Komulainen JYPS 1.17.20,0 + 19.11,3
54 120M Väliaika 1 Eskola 1293 Mika Lehtonen Turku 1.17.40,9 + 19.32,2
55 120M Väliaika 1 Eskola 1306 Joona Miettinen Jyväskylä 1.17.53,3 + 19.44,6
56 120M Väliaika 1 Eskola 1264 Juha Järvinen JyPs 1.17.55,4 + 19.46,7
57 120M Väliaika 1 Eskola 1402 Sami Kiehelä Espoo 1.18.20,6 + 20.11,9
58 120M Väliaika 1 Eskola 1239 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 1.18.31,5 + 20.22,8
59 120M Väliaika 1 Eskola 1299 Juuso Lymy Pori 1.18.32,2 + 20.23,5
60 120M Väliaika 1 Eskola 1313 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 1.18.34,7 + 20.26,0
61 120M Väliaika 1 Eskola 1401 Ville Kantola IK-32 1.18.51,2 + 20.42,5
62 120M Väliaika 1 Eskola 1232 Marko Grundström Espoo 1.19.03,5 + 20.54,8
63 120M Väliaika 1 Eskola 1365 V-M Tiainen Jyps 1.19.04,3 + 20.55,6
64 120M Väliaika 1 Eskola 1301 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 1.19.04,9 + 20.56,2
65 120M Väliaika 1 Eskola 1412 Rauno Sahimaa Kaupin kanuunat 1.19.11,0 + 21.02,3
66 120M Väliaika 1 Eskola 1259 Santeri Jokinen Team Välikuolema 1.19.16,9 + 21.08,2
67 120M Väliaika 1 Eskola 1315 Jarno Nieminen Team Välikuolema 1.19.18,2 + 21.09,5
68 120M Väliaika 1 Eskola 1372 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 1.19.29,5 + 21.20,8
69 120M Väliaika 1 Eskola 1256 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 1.19.31,6 + 21.22,9
70 120M Väliaika 1 Eskola 1250 Teemu Hiltunen MTB-Turku 1.19.56,1 + 21.47,4
71 120M Väliaika 1 Eskola 1237 Ossi Hahtela Slalom-Seura 1.20.11,3 + 22.02,6
72 120M Väliaika 1 Eskola 1308 Jussi Munter Bikepoli 1.20.38,9 + 22.30,2
73 120M Väliaika 1 Eskola 1303 Jari Marttila MC Kramppi 1.20.42,5 + 22.33,8
74 120M Väliaika 1 Eskola 1246 Jussi Heikkilä MC Kramppi 1.20.45,2 + 22.36,5
75 120M Väliaika 1 Eskola 1249 Jarkko Helminen Paavolanharjun Peikot 1.20.51,3 + 22.42,6
76 120M Väliaika 1 Eskola 1354 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 1.20.56,5 + 22.47,8
77 120M Väliaika 1 Eskola 1260 Antti Jokkala MTB Oulu 1.20.58,1 + 22.49,4
78 120M Väliaika 1 Eskola 1394 Mika Reijonen Mtbcf 1.21.21,3 + 23.12,6
79 120M Väliaika 1 Eskola 1364 Janne Tepponen PPPMtb 1.21.27,5 + 23.18,8
80 120M Väliaika 1 Eskola 1275 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 1.21.29,9 + 23.21,2
81 120M Väliaika 1 Eskola 1314 Mika Mänty PK Team 1.22.04,9 + 23.56,2
82 120M Väliaika 1 Eskola 1270 Kristian Karell Trailikalkkunat 1.22.18,4 + 24.09,7
83 120M Väliaika 1 Eskola 1309 Jari Myllyperkiö MJKettu 1.22.19,4 + 24.10,7
84 120M Väliaika 1 Eskola 1223 Harri Ala-Pappila ESPOO 1.22.32,1 + 24.23,4
85 120M Väliaika 1 Eskola 1276 Tuomo Kohvakka JYPS 1.22.33,8 + 24.25,1
86 120M Väliaika 1 Eskola 1399 Jarno Haansola Team Biramax 1.22.37,0 + 24.28,3
87 120M Väliaika 1 Eskola 1238 Mika Hahtokari Kaupin Kanuunat 1.23.12,0 + 25.03,3
88 120M Väliaika 1 Eskola 1391 Sami Kiviniemi rovaniemi 1.23.25,4 + 25.16,7
89 120M Väliaika 1 Eskola 1340 Mikko Rintala Kaupin Kanuunat 1.23.26,4 + 25.17,7
90 120M Väliaika 1 Eskola 1379 Jussi Vasama Telemark Team Ørn 1.23.28,2 + 25.19,5
91 120M Väliaika 1 Eskola 1334 Jani Pitkänen Tahko MTB Medic 1.23.28,8 + 25.20,1
92 120M Väliaika 1 Eskola 1294 Vesa Leppänen Vaalean Ruskeat Vaskitsat 1.23.46,5 + 25.37,8
93 120M Väliaika 1 Eskola 1305 Vesa Menlös Veittijärvi MC 1.23.49,4 + 25.40,7
94 120M Väliaika 1 Eskola 1240 Jarkko Hakanen Vantaa 1.23.56,1 + 25.47,4
95 120M Väliaika 1 Eskola 1324 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 1.23.57,0 + 25.48,3
96 120M Väliaika 1 Eskola 1233 Marko Grönbärj Pelikaani Turpiinissa 1.23.57,9 + 25.49,2
97 120M Väliaika 1 Eskola 1406 Erkki Lehtovaara Tohmajärvi 1.23.59,3 + 25.50,6
98 120M Väliaika 1 Eskola 1225 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 1.24.12,6 + 26.03,9
99 120M Väliaika 1 Eskola 1351 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 1.24.14,5 + 26.05,8
100 120M Väliaika 1 Eskola 1224 Esa Andstén HHCMB/El Pantera 1.24.16,2 + 26.07,5
101 120M Väliaika 1 Eskola 1278 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 1.24.17,0 + 26.08,3
102 120M Väliaika 1 Eskola 1411 Pekka Orpana Suutarilan satula ja ketju 1.24.25,7 + 26.17,0
103 120M Väliaika 1 Eskola 1356 Erkki Sirkka CCH 1.24.35,7 + 26.27,0
104 120M Väliaika 1 Eskola 1289 Jyrki Laine Orimattila 1.24.38,6 + 26.29,9
105 120M Väliaika 1 Eskola 1290 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 1.25.15,1 + 27.06,4
106 120M Väliaika 1 Eskola 1292 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 1.25.46,3 + 27.37,6
107 120M Väliaika 1 Eskola 1254 Hannu Hovila Kaupin Kanuunat 1.25.47,4 + 27.38,7
108 120M Väliaika 1 Eskola 1360 Ville Suvanto HHCMB 1.25.48,8 + 27.40,1
109 120M Väliaika 1 Eskola 1417 Heikki Kosola Tampere 1.25.49,7 + 27.41,0
110 120M Väliaika 1 Eskola 1387 Markus Vuorinen Espoo 1.26.00,7 + 27.52,0
111 120M Väliaika 1 Eskola 1404 Pekka Käär Rusko 1.26.08,3 + 27.59,6
112 120M Väliaika 1 Eskola 1304 Mikko Marttinen Nokia MTB 1.26.13,5 + 28.04,8
113 120M Väliaika 1 Eskola 1319 Kai Nurminen Team Tuska / JYPS 1.26.20,8 + 28.12,1
114 120M Väliaika 1 Eskola 1359 Erno Suominen Team Slow 1.26.27,5 + 28.18,8
115 120M Väliaika 1 Eskola 1331 Mika Perkiömäki RC Eemeli 1.26.37,9 + 28.29,2
116 120M Väliaika 1 Eskola 1383 Topi Vihervaara Vantaa 1.26.46,7 + 28.38,0
117 120M Väliaika 1 Eskola 1409 Jarmo Nokelainen Nomacom cycle klub 1.26.55,8 + 28.47,1
118 120M Väliaika 1 Eskola 1242 Tuomas Hakuli pk-team 1.27.27,7 + 29.19,0
119 120M Väliaika 1 Eskola 1361 Janne Tamminen Nokia Outdoor Sports Club 1.27.32,8 + 29.24,1
120 120M Väliaika 1 Eskola 1344 Juha Rämälä Maastoonpolje.fi 1.27.43,0 + 29.34,3
121 120M Väliaika 1 Eskola 1337 Jari Pursiainen Joensuun Pyöräilijät 1.27.45,3 + 29.36,6
122 120M Väliaika 1 Eskola 1350 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 1.27.46,4 + 29.37,7
123 120M Väliaika 1 Eskola 1333 Risto Pihlanen Tampere 1.28.15,6 + 30.06,9
124 120M Väliaika 1 Eskola 1231 Petri Grandell Espoo 1.28.17,8 + 30.09,1
125 120M Väliaika 1 Eskola 1370 Ossi Tuominen MC Kramppi - vielä kerran! 1.28.53,4 + 30.44,7
126 120M Väliaika 1 Eskola 1226 Janne Arponen STOPS 1.29.12,0 + 31.03,3
127 120M Väliaika 1 Eskola 1353 Timo Seppälä STOPS 1.29.15,3 + 31.06,6
128 120M Väliaika 1 Eskola 1267 Uljas Kallio Stamina TC 1.29.19,4 + 31.10,7
129 120M Väliaika 1 Eskola 1283 Jari Korelin MTB-Turku 1.29.20,5 + 31.11,8
130 120M Väliaika 1 Eskola 1330 Ville Peltoniemi MTB-Turku 1.29.22,6 + 31.13,9
131 120M Väliaika 1 Eskola 1336 Arjo Pulkkinen Team 2° 1.29.23,6 + 31.14,9
132 120M Väliaika 1 Eskola 1257 Tomi Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 1.29.29,5 + 31.20,8
133 120M Väliaika 1 Eskola 1363 Petteri Taskinen 2°C Team 1.29.30,0 + 31.21,3
134 120M Väliaika 1 Eskola 1271 Kalle Karikoski Hyvinkää 1.29.31,8 + 31.23,1
135 120M Väliaika 1 Eskola 1284 Aki Korhonen MTB-Turku 1.29.33,1 + 31.24,4
136 120M Väliaika 1 Eskola 1358 Johnny Stråka Team Pehkehullut 1.29.33,6 + 31.24,9
137 120M Väliaika 1 Eskola 1255 Mikko Huttunen MTB-Turku 1.29.36,4 + 31.27,7
138 120M Väliaika 1 Eskola 1339 Michael Richnau MTBCF 1.29.38,5 + 31.29,8
139 120M Väliaika 1 Eskola 1375 Antti Varis MC Pökholmi RIP. 1.29.40,2 + 31.31,5
140 120M Väliaika 1 Eskola 1341 Kimmo Rissanen ESPOO 1.29.41,0 + 31.32,3
141 120M Väliaika 1 Eskola 1265 Lauri Järvinen Espoo 1.30.05,1 + 31.56,4
142 120M Väliaika 1 Eskola 1342 Janne Rosama MTB-Turku 1.30.14,6 + 32.05,9
143 120M Väliaika 1 Eskola 1395 Petteri Surakka Helsinki 1.30.32,5 + 32.23,8
144 120M Väliaika 1 Eskola 1273 Janne Kilponen Patalahden kuutit 1.31.42,7 + 33.34,0
145 120M Väliaika 1 Eskola 1243 Janne Halonen Wellington 1.31.50,6 + 33.41,9
146 120M Väliaika 1 Eskola 1414 Tommi Terävä JYPS Äänekoski 1.31.55,3 + 33.46,6
147 120M Väliaika 1 Eskola 1382 Sami Vihavainen Team Liquid 1.31.58,2 + 33.49,5
148 120M Väliaika 1 Eskola 1410 Tomi Nurmi ESPOO 1.32.03,1 + 33.54,4
149 120M Väliaika 1 Eskola 1376 Antti Varjoranta Kuopio 1.32.28,9 + 34.20,2
150 120M Väliaika 1 Eskola 1398 Buatovskii Evgenii Blue ystrich 2.12.37,7 + 1.14.29,0
151 120M Väliaika 1 Eskola 1413 Andrei Shramko St. Petersburg 2.12.39,1 + 1.14.30,4